VROUWENTEAM AHOLD USA NAAR DAMLOOP AH TIEL OP DE PEDALEN VOOR RWANDA 'ömaten basilic^'1 VAN 'T SCHAP Recordaantal lopers rnïïN" V; Initiatief levert zesduizend gulden op De Mexicaanse dip Soep van groentebouillon SOEP Wereldgeuren - AHOLD FLITSEN AUGUSTUS 1994 Ahold USA stuurt volgende maand een vrouwenteam naar de Dam tot Damloop. De selectie van de Ameri kaanse loopsters vindt deze maand plaats. Het team zal bestaan uit de snelste vrouwen van BI-LO, Finast, Giant, Edwards, Tops en Red Food Stores. Twee jaar geleden vaardigden de Amerikanen een mannen- team naar de loop af dat beslag wist te leggen op een fraaie tiende plaats in de business- loop. Nu is het dus de beurt aan de vrouwen. Als teamleidster fungeert Flitsen-columniste Cornelie Jutte. Hoewel de sa menstelling van het team nog niet rond is, zullen de Ameri kaanse loopsters volgens de teamleidster hoge ogen gaan gooien in de Damloop. 'Het Ne derlandse damestopteam van Ahold zal terdege rekening met ons moeten houden.' De Ameri kaanse medewerksters komen in een duidelijk herkenbare outfit aan de start. Hiernaast het ontwerp voor de shirts. Aan de Dam tot Damloop zullen dit jaar ongeveer 1.850 Ahold-mede werkers deelnemen. Een nieuw re cord. Vorig jaar deden er 1.700 medewerkers mee. Het jaar daarvoor 1.200. Nagenoeg alle werkmaatschap pijen zullen met een of meer teams vertegenwoordigd zijn op het loopfestijn, dat dit jaar op 18 september wordt gehouden. De 1.850 lopers zijn verdeeld over 240 teams. Behalve Neder landse Ahold-teams, zullen er ook een Amerikaans Ahold- team en een Portugees Ahold- team aan de start verschijnen. Een groot aantal medewerkers zal zich op 31 augustus op het spektakel voorbereiden tijdens een warming-up loop in Assen- delft. Dan wordt ook de samen stelling van de Ahold-topteams Zesduizend gulden. Dat fietsten 35 medewerkers van AH-filiaal 1094 in Tiel begin deze maand uur bij el kaar. Het bedrag werd onmiddellijk overgemaakt op het gironummer van de Nationale Actie Rwanda. Op vrijdag 5 augustus na werk tijd stapten de AH-medewer- kers op de fiets voor een rondje van 25 kilometer door de Betu we. Ieder van hen werd royaal gesponsord door een familielid of een kennis. Voor elke afge legde kilometer betaalden de sponsors een afgesproken be drag. 'We wilden per se wat doen voor Rwanda', vertelt af delingsmanager Kassa Joyce Kas. 'En met zo'n fietstocht kun je in korte tijd aardig wat geld bij elkaar krijgen.' Met het bord 'AH Tiel steunt Rwanda' voor op, trok de stoet twee uur lang door de Betuwe in de weten schap dat elke pedaaltrap cen ten voor de Rwandese vluchte lingen opleverde. 'Het was een bonte optocht. Onderweg zijn we nog een keer gestopt op een bruggetje. Laat er nou wel net een auto over moeten. Die vent hebben we tol laten betalen. Ook voor het goede doel. Hij had er alle begrip voor.' Alle 35 medewerkers wisten de tocht te volbrengen. "Er deden collega's mee die anders nooit fietsen', aldus Joyce, die zelf meereed op een 'geritselde' tan dem. 'Ze hebben de tocht uitge reden, maar vraag niet hoe. Die konden dus zaterdag niet meer zitten. Ze hebben de hele dag staande moeten werken, maar ze hadden het er graag voor over. Zelf verging ik ook van de zadelpijn.' De nachos slaan toe. Deze Mexi caanse chip met kaas wordt steeds vaker gesignaleerd in kroegen, tijdens feestjes en thuis-voor-de-buis. De chips gaan vergezeld van een dipsaus. Lang zaam maar zeker kruipt de tortillachip omhoog op de ladder van populaire borrelhapjes en begint inmiddels zelfs een bedreiging te vormen voor de inge burgerde bitterbal, het portie kaas of het schaaltje pinda's. Tortillachips ko men uit Mexico', zegt 'zoutjes' assorti mentsmanager Loïke Stelwagen. 'Daar at men taco's, een soort maïspanne- koeken. De restjes ervan werden als veevoer gebruikt.' Totdat een slimme rik het lumineuze idee kreeg om er partjes van te maken en ze te frituren. Olé, de tortillachip was geboren. Bij Albert Heijn heeft de tortillachip het nu zelfs tot eigen merk geschopt. 'In week 37 verschijnen ze in kranten en op tv\ aldus Stelwagen. TSr zijn twee smaken, naturel en nacho cheese.' Voor de originele salsasaus is ook ge zorgd. Hoewel, 'orgineel'. 'We hebben hem iets minder heet gemaakt dan de echte Mexicaanse salsasaus', bekent assortimentsmanager 'zuren sauzen' Peter Brasser. Ook de saus is er in twee smaken. 'Hot' voor de heethoof den, 'mild' voor de types die het iets rustiger aan willen doen. De AH-tortil- lachips zijn afkomstig van leverancier Wyandot, die ook de Amerikaanse ke tens van Ahold voorziet van deze lek kernij. Soep wordt door gaans getrokken van vleesbouillon. Maar deze week introduceerde Albert Heijn onder ei gen merk een lijn soepen die gemaakt zijn op basis van groentebouillon. AH- assortimentsmanager Peter Brasser: 'We krijgen veel vragen van vegetari sche klanten die willen weten wat voor bouillon we gebruiken in onze kervel soep en broccolisoep. Tot hun teleur stelling moeten we dan melden dat de basis een vleesbouillon is. Onze nieu we soepen zijn geschikt voor alle soep- eters, dus ook voor vegetariërs en con sumenten die het een dagje zonder vlees doen. Zover ik weet zijn we de enige supermarkt in Nederland met soepen op basis van groentebouillon in het assortiment.' De soepen zitten in met de hand te openen blikken. Met de inhoud kun nen twee koppen gevuld worden. Er zijn vooralsnog drie varianten: een Ita liaanse tomaten-basilicumsoep, een Franse uiensoep en een Spaanse toma ten-groentesoep, die zowel warm als koud gegeten kan worden. In het laat ste geval kan het blik het best regel recht vanuit de koelkast opgediend worden. Eindelijk een soep die net zo heet gegeten kan worden, als ze wordt opgediend. Het smaakpanel dat de soepen vooraf keurde, waardeerde de tomaten-groentesoep warm met een 7,1 en koud met een 7,8. Als de nieuwe soepen aanslaan - Brasser verwacht niet anders - dan zullen er binnenkort meer soepen op basis van groente bouillon in het AH-assortiment ver schijnen. Sinds half april heeft Etos ze in het assortiment: de duurdere merken dames- en herengeuren. Wie op zoek is naar eau de toilettes van L'air du Temps, Opium, Joop, Dune, Paris en Ysatis hoeft niet langer naar de duur dere parfumerie. En datzelfde geldt voor after shaves van Fahrenheit, Cool Water, Joop, Kouros, Jazz en Paco Rabbane. Bij Etos worden ze 'wereld- geuren' genoemd. 'Op die flesjes staat altijd een rijtje plaatsnamen: London, Paris, New York. Dat geeft het inter nationale karakter aan. Het zijn we reldwijd bekende merken. Vandaar de naam wereldgeuren', aldus Henriëtte Hilders van de afdeling Commercie van Etos. De introductie was in week 16. Intussen zijn er een moeder- en een vaderdag overheen gegaan en de wereldgeuren lopen als een trein. Hil ders: 'De komst van de duurdere mer ken heeft ertoe geleid dat de omzet bij de bedieningsgeuren met tien procent is gestegen. We kunnen de concurren tie met de parfumerieën nu beter aan. Onze klanten zijn blij met de uitbrei ding. De Etos-medewerkers trouwens ook. Het is leuk om zulke merken te verkopen. Het geeft de winkel toch iets extra's, wat meer cachet.'

Personeelsbladen | 1994 | | pagina 2