'AHOLD ONDERWEG NAAR STERKE TOEKOMST' 'ER IS WAT MEER TIJD OM TE KLUSSEN' il^iMMEali Avondwinkel half oktober open Ameland Oud RvB-lid Vethaak overleden Hwanda Walvis Jamboree Zuikertuintje IgHgnriM Het grootste ijsje ter wereld" Veranderen is een vast gegeven 51e jaargang Op het Waddeneiland Ameland heeft Gall Gall sinds maart een franchisevestiging. Dankzij de vele toeristen draait de slijterij in de zomermaanden als een trein. Flitsen ging eens kijken. Zie pag. 6 en 7 Dirk Vethaak, voormalig lid van de Raad van Bestuur, is eind vorige maand op 75-jarige leeftijd overleden. Na zijn pen sionering in 1980 was hij nog 5 jaar commissaris van Ahold. Hij was bij elkaar 45 jaar aan het bedrijf verbonden. Zie pag. 10 Zesduizend gulden fietsten de medewerkers van Albert Heijn in Tiel deze maand bij elkaar voor Rwanda. Dat ging gepaard met veel zadelpijn, want velen hadden al jarenlang geen fiets meer aangeraakt. Zie pag. 2 'De Hoop op d'Swarte Walvis', het gerenommeerde Ahold-res- taurant, dat op nieuwjaarsdag gedeeltelijk uitbrandde, gaat op 12 september weer open. De of ficiële heropening is op 6 okto ber. Tiet hele pand is op zijn kop gezet.' Zie pag. 9 GVA was verantwoordelijk voor het voeden van tienduizend scouts tijdens de Europese Jamboree, die begin deze maand werd gehouden in Dron- ten. Volgend jaar bevoorraad GVA ook de Wereld Jamboree. De organisatie verwacht dan drie keer zoveel scouts. Zie pag. 4 GVA Export verscheept binnen kort een partij AH-schappen naar Curasao. Bestemd voor de bekendste supermarkt van het eiland: Toko Zuikertuintje. Zie pag. 4 nummer t Flilsen Landelijk augustus 1994 augustus 1994 NIEUWSBLAD VOOR MEDEWERKERS VAN KONINKLIJKE AHOLD NV Zie pag. 8 Foto: A. v.d. Broek 'Wil Ahold in de toekomst een gezond en groeiend be drijf blijven, dan moeten we ons voortdurend ver sterken. ïn alle markten waar we werken. Daarvoor zijn veranderingen nodig, die soms diep ingrijpen, maar altijd gericht zijn op het versterken van de ge hele onderneming.' Dat zegt Ahold-president Cees van der Hoeven in een gesprek met Flitsen. Terugkijkend op de eerste helft van 1994 maakt hij de balans op: 'Er is opnieuw heel veel ver anderd, in meerdere werkmaat schappijen en voor heel veel medewerkers. In Nederland denk ik aan de nieuwe topstruc tuur bij Albert Heijn, de daarbij behorende organisatiewijziging en aan de verdere invoering van Vandaag Voor Morgen. Maar ook aan de veranderingen bij bijvoorbeeld Meester, GVA en Albro, en de vernieuwingen die worden voorbereid binnen (Vervolg op pagina 3) HEI MOOIE ZOMERWEER heeft in vele AH-winke!s voor verkooprecords gezorgd. Us, bier, fris, fruit, houtskool en seizoensartikelen vlogen in grote hoeveelheden de deur uit. De filiaalmedewerkers hebben in juli menig zweetdruppeltje over hun rug voelen lopen. Zeker ook in een seizoenfiliaal als AH 1047 in Zandvoort waar de toeristen voor aanhoudende topdrukte zorgden. V.l.n.r. Dennis Koek, Jan de Ruiter, Björn Berkemeijer, Igor Loof, Dennis van Koningsbruggen en Agatha Schild. Albert Heijn opent half oktober in het centrum van Den Haag z'n eer ste avondwinkel. De winkel zal zeven dagen per week geopend zijn: maandag tot en met za terdag van 5 tot 11 en zondag van 4 tot 11. De avondwinkel is bedoeld als experiment. Albert Heijn haakt met de opening in op een wetswijzi ging die de vestiging van avondwinkels vanaf 1 sep tember in heel Nederland mogelijk maakt. Tot nu toe waren avondwinkels alleen toegestaan in Amsterdam, Rotterdam en Amstelveen. De winkel in Den Haag komt op de hoek van de Laan van Meerdervoort en de Waldeck Pyi-montkade. Hoewel de de finitieve naam van de avond winkel nog niet bekend is, zal in ieder geval de naam 'Al- bert Heijn' erin voorkomen. 'Dat is beter voor het imago', aldus zonemanager Chris Leenheer. 'Onderzoek heeft uitgewezen dat consumenten in dat geval meer vertrouwen hebben in zo'n winkel.' De formule zal echter aanzien lijk verschillen van die van een normale AH-supermarkt. Het assortiment zal volgens de zonemanager voorname lijk bestaan uit vlug-klaar- maaltijden en 'al die dingen die je 's avonds te kort komt'. De avondwinkel zal werk bie den aan twaalf medewerkers. Zomer in Nederland. Dat betekent topdrukte voor de Ahold - winkels aan de Zeeuwse en Hollandse kusten, in de Limburgse vakantieplaatsen en op de Waddeneilanden (zie pag. 6 en 7). Maar veel andere filialen hebben het juist rus tig door de uittocht van vaste klanten. Flitsen bezocht 'wegtrekfilialen' in Groningen, Nijmegen en Leiden. 'Je kimt nog zo creatief zijn, maar er is weinig aan de omzet daling te doen.' Je ziet het', zegt supermarkt- van AH-filiaal 1093 aan de Ei- manager Jaap Knevelbaard kenlaan in Groningen, terwijl hij naar z'n kassapark gebaart. 'Normaal heb ik hier op woens dagmiddag negen kassa's open. Nu zijn het er maar vier.' De supermarktmanager zag zijn omzet in de eerste week van augustus met 20% kelderen door het vertrek van z'n vaste klanten. TCr staan in deze wijk drie stu dentenflats met elk driehon derd studenten. Het gros daar van is de hele zomer de stad uit. Daar komen de schoolva kanties en de bouwvak nog een keer overheen. Dat zie je me teen aan de omzet', aldus Kne velbaard. De 'zomerdip' voltrekt zich volgens hem elk jaar vol gens hetzelfde patroon en duurt in totaal zes weken. Drie weken lang gaat de omzet omlaag en vervolgens gaat het drie weken omhoog. T)e eerste week van september zijn de meeste klan ten terug van vakantie en zit ten we weer op ons normale omzetniveau', aldus Knevel baard. Het filiaal houdt met zijn bestellingen en personeels bezetting terdege rekening met de jaarlijkse dip. 'Op afdelingen (Vervolg op pagina 5)

Personeelsbladen | 1994 | | pagina 1