TOPSPIN VOL AH'ERS Dertienhonderd broden in twaalf minuten! Buffelende olifanten in Lelystad PERZIKBAADSTER STUWT OMZET NAAR RECORDHOOGTE AHOLD FLITSEN AUGUSTUS Ach, echt comfortabel zat ze niet. Maar met wat kussens ach ter haar rug was het best uit te houden. Geïnspireerd door een TV-spot van Albert Heijn, nam Carla Lokhorst van AH-filiaal 1537 in Zuidlaren vorige maand plaats in een badkuip vol met perziken. Net als die vrouw in de TV-spot. Aardig stuntje van broer Roy Lokhorst en Willem Klinkhamer van de groenteafdeling. 'De badkuip hadden we via een plaatselijke ondernemer. En voor een be paald bedrag was er zowaar ie mand bereid om erin te stap- pen', aldus Willem. Die iemand was dus Carla. Midden in het fi liaal zat ze vijf uur lang in bad perziken te promoten. Carla: 'Ik werd goed verzorgd. Op z'n tijd een kopje thee. En af en toe een perzik natuurlijk. Ik lag onder een laken en daarop waren de perziken gestapeld, anders was het een smeerboel geworden. Nee, ik was niet naakt. Ik wilde niet helemaal voor paal zitten. De klanten reageerden heel po sitief. Ze vonden het een mooie stunt. Er waren mensen die geen perziken uit de badkuip durfden te nemen. Dan vulde ik de zakken zelf maar.' De op merkelijke verkoopactie in Zuid laren was ook zakelijk een suc ces. 'We hebben 55 dozen van 7,5 kilo verkocht. Grandioos', aldus Roy. 'Nog een geluk dat we door een computerfout bij de groentecentrale onze bestel ling dubbel binnenkregen. Dat leverde geen enkel probleem op.' Op de groenteafdeling in het filiaal sluit men niet uit dat er binnenkort nieuwe stunts worden uitgehaald. Of Carla dan weer meewerkt is de vraag. 'Ik ben niet overal voor te strik ken. Die perziken waren nog wel te doen, maar ik ga toch echt niet tussen de ananassen zitten!' Tien dagen lang was het ker mis in het centrum van Scha- gen. En dat hebben ze geweten in het Albert Heijn-filiaal 1131 aan de Nieuwstraat. Pal voor de deur stond namelijk de 'Top spin': een attractie die ongeveer werkt als een centrifuge. Ang stig gillende inzittenden wordt de unieke gelegenheid geboden om de wereld nu eens in razen de vaart en vanuit alle mogelij ke hoeken te bekijken. Het ge gier van de kermisbezoekers was dan ook tot ver in het fili aal hoorbaar. 'Ach, het was ei genlijk wel gezellig", aldus FMA Annemarie Voorbraak. 'Alleen de chauffeurs -vonden het min der geslaagd. Die konden het fi liaal nauwelijks meer bereiken.' Om het ongemak te verzachten nodigde de exploitant de filiaal medewerkers op de laatste dag van de kermis uit voor een gra tis rondje in de Topspin. Die kans lieten de meesten zich niet ontgaan. Annemarie: We hebben onze bedrijfskleding maar aangehouden. Dat gaf het geheel een extra fleurig tintje.' Volgend jaar is er weer kermis in Schagen. Of de Topspin dan opnieuw voor de deur van het filiaal komt, is nog niet bekend. 'Van ons mag het, hoewel een achtbaan misschien nog leuker is. Maar of mijn baas daar blij mee is, betwijfel ik.' Je zit als AH-supermarktmanager in de evenemen- teneommissie en er komt een circus naar je stad. Een circus met veertien olifanten. En dan bedenk je: als we die nou eens trakteren op een champagnebuffet midden in de stad? Dat leek ze wel een aardig idee in Lelystad. En dus werd er contact gelegd met de cir cusdirecteur. Die vond het wel een mooie reclame voor zijn circus. De middenstand van Lelystad kon Qe olifanten aan de slag. gaan aan tafe| 'Het was voor zeventig procent een Albert Heijn-feest', verze kert supermarktmanager Jan van Velzen van AH-filiaal 1451 met gepaste trots. Bij de AH- groentecentrales van IJsselmui- den en Kampen werd een paar ton doorgedraaide groente en fruit besteld. 'Geen koolachtige soorten. Mocht niet. Daar raken ze van aan de race.' En Albro le verde dertienhonderd, uit de fi lialen teruggekomen, broden. Op de dag van het buffet werd het feestmaal op dolly's gela den. Van Velzen: 'Met een Al- bert Heijn-logo van brood voor op zijn we door de straten ge trokken. Vijfentwintig mede werkers in bake off-tenue. Een prachtige stoet.' Op het Agoraplein aangekomen werd het buffet keurig uitge stald op veertien lange, gedekte tafels. TJren zijn ze bezig ge weest met dekken en uitstallen. Het was net of ze een vitrine aan het opmaken wa ren. En vervolgens ko men dus die veertien olifanten onder luid getrompet- wat. In twaalf minuten was het ter door de stad gedaverd. Re- meeste weg. Wat over was, lag gelrecht op het buffet af. Kwart over het hele plein verspreid, voor zeven kwamen ze aan. Ze Het was net of er een bom was hadden 's ochtends alleen een gevallen! Inderdaad: een olifant licht ontbijtje gehad. Negentig in een porceleinkast.' Maar hoe kilo hooi. Dus ja, dan lust je wel zat het eigenlijk met die cham pagne? Van Velzen: "We hadden een paar obers lopen met van die magnum flessen. Daar wer den de aquariums waaruit de olifanten dronken zo nu en dan mee bijgevuld. Er zat alleen geen alcohol in. Dat was te link.' Na afloop van het festijn prikten de supermarktmanager en zijn medewerkers gezamen lijk ook nog een vorkje. 'Ze wis ten van te voren niet eens wat de bedoeling was. Ik had alleen gezegd dat het om iets geks ging. En spontaan meldden zich zo veertig vrijwilligers. Ik had ze bij wijze van spreken ook krokodillen kunnen laten voe ren.'

Personeelsbladen | 1994 | | pagina 12