OR OPERATIONS BEZORGD OYER REORGANISATIE GOR HEEFT MOEITE MET NIEUWE TOPSTRUCTUUR "We willen geen speelbal zijn' BRUIGfMJC INVLOED REACTIE-TELEFOON 'IK DENKdat* CORNIEUWS De Ondernemingsraad Operations van Albert Heijn maakt zich ernsti ge zorgen over de gevolgen van de reorganisatie bij AH. De OR heeft de indruk dat de werkgelegenheid momenteel op de tocht staat, dat er een killer, kaler en kouder perso neelsbeleid wordt gevoerd en dat de medezeggenschap bui tenspel dreigt te worden ge zet. Tijdens de vorige maand gehou den overlegvergadering met AH- directeur Jack Voskamp heeft de OR zijn grote bezorgdheid hier over kenbaar gemaakt. De OR gaf daarbij aan dat er steeds meer mensen in het gedrang komen als gevolg van veranderingen zoals Vandaag Voor Morgen, de nieuwe organisatiestructuur en de snelle cultuurverandering. 'We juichen het toe dat Albert Heijn met z'n tijd meegaat, want op die manier blijven we groei en winst waarma ken, maar tegelijk kijken we met zorg naar wat er nu gaande is', al dus OR-secretaris Hans Boere. 'De medewerkers staan steeds minder centraal in het beleid. Alle veran deringen staan in dienst van het rendement. Natuurlijk is rende ment heel belangrijk, maar de me dewerker is nog altijd de sleutel tot succes bij het halen van de fi nanciële doelstelling.' De OR spreekt de directie er ver der op aan dat zowel de mede werkers als de ondernemingsraad onvoldoende worden ingelicht over de veranderingen in de orga nisatie. Boere:Dat roepen we al v vanaf november, maar er is nog steeds geen verbetering zicht baar.' De OR is van mening dat het belangrijk is dat de directie in een vroegtijdig stadium overleg voert met de ondernemingsraad. Pas dan zal er voor de beslissingen die de directie neemt een goed draagvlak zijn in de organisatie. De aansluiting met de achterban zal dan ook op een juiste wijze verlopen. 'We willen medespelers zijn, en geen speelbal', zo zegt Boere. Deze week overlegt de onderne mingsraad in een ingelaste verga dering opnieuw met Voskamp over de veranderingen bij AH. Daarbij zullen de opmerkingen die de OR tijdens de overlegvergade ring van 5 juli heeft gemaakt, een- De Groepsondernemingsraad (GOR) van AH is teleurgesteld over het feit dat het aandachtsge bied Personeel Organisatie (P&O) in de nieu we topstructuur van Albert Heijn niet op het hoogste niveau vertegenwoordigd zal zijn. Zoals bekend wordt de top van AH met ingang van 1 januari ingrij pend gewijzigd. Het hoogste be stuursorgaan, de statutaire direc tie, zal bestaan uit Jan Andreae (president), Hille Bosma (vice-pre sident) en Oscar van den Ende (vi ce-president). Daaronder komt een operating committee met vier directeuren. De statutaire directie en het operating committee vor men samen de directieraad. Deze raad wordt ondersteund door zes stafdiensten, waaronder P&O. Ge zien de vele en ingrijpende veran deringen in de personele sector, dringt de GOR er sinds vorig jaar krachtig bij de directie op aange drongen om de functie van stafdi recteur P&O om te zetten in een statutaire functie P&O. Volgens de GOR zou daarmee de aandacht voor medewerkers bij de huidige ingrijpende veranderingsproces sen bij AH beter gewaarborgd zijn. De GOR wijst daarbij met na me op de signaalfunctie die de di rectie dan kan vervullen als het gaat om daadwerkelijke zorg en aandacht voor de medewerkers. Tot nu toe is de wens van de GOR echter niet gehonoreerd. De raad is daarover zeer teleurgesteld. Af gezien daarvan heeft de GOR ook onvoldoende zicht op de effecten van de nieuwe topstructuur op de rest van de organisatie. Deze week heeft de GOR advies aan de directie uitgebracht over de top structuur. Hoe dat advies is uitge vallen was bij het ter perse gaan van deze Flitsen nog niet bekend. traal staan. De OR verwacht te vens van de directeur te vernemen hoe hij zijn destijds gedane uit spraak, dat 'de directie de verant woordelijkheid voor werkgelegen heid aanvaardt voor iedereen die nu in dienst is' denkt waarfe'ma^ ken. Bovendien wil de OR een re actie van Voskamp op de zienswij ze van de ondernemingsraad op de medezeggenschap. Die luidt als volgt: 'Als vertegenwoordigers een bepaalde drift heb om OR-werk te doen. Toen ik hiervoor in 1989 spontaan werd gevraagd, dacht ik me teen: dat is wat voor mij.' Roel Kaat (41) is lid van de OR AH Distributie en werkzaam in het landelijk DC in Gelder- malsen. 'ik hoorde altijd colle ga's klagen op het werk en wilde daar het mijne van we ten. Sinds ik OR-lid ben weet ik inderdaad veel meer van distributiezaken, WM en ver anderingen. Daardoor begrijp je sommige dingen ook beter. Het OR-werk heeft mijn socia le vaardigheden ook verbe terd. Ik reageer niet meer zo snel, weeg alles goed af en pleeg vaker hoor en weder hoor.' De arbeidsomstandig heden genieten Roel Kaats speciale interesse. Daarom is hij ook lid van de voorberei dende OR-commissie voor Veiligheid, Gezondheid en Welzijn. Hoewel hij WM een goede en noodzakelijke ver andering vindt, heeft Roel daarover zijn zorgen: 'WM brengt meer efficiency en au tomatisering met zich mee, en zal daardoor ook onze werkgelegenheid op den duur beïnvloeden. Hoe dat precies uitpakt, is nu nog moeilijk te zeggen, maar we moeten daar zorgvuldig mee omgaan.' Op de vraag of Roel nog een speciale boodschap heeft voor de lezers van Flit sen, zegt hij: 'Laten ze vooral een beroep op de OR doen, als ze dat nodig hebben. Daar zijn we voor. Het valt me ove rigens wel op dat veel men sen het OR-werk onderschat ten. Als we ergens over staan te praten, denken ze dat we geen zin hebben om te wer ken. Dat is dus absoluut niet zo.' van de werknemers dient de OR 'invloed uit te oefenen op en mede inlichting te geven aan het onder nemingsbeleid.' 'We zijn be nieuwd', aldus OR-secretaris Boere.

Personeelsbladen | 1994 | | pagina 11