Filiaalman slaat eerste paal nieuw Albert Heijn-kantoor Spaarloonregeling AH Vaste Klanten Fonds verwelkomt 50.000ste deelnemer Oranjegevoel AHOLD FLITSEN JUNI 1994 3 Oranje heeft z'n eerste wedstrijd op het WK in Amerika achter de rug op het moment dat deze Flitsen in de brievenbus glijdt. Twee beroemde voetballers vertellen in deze gewoon in voor contant geld. Maar ik las een folder over het AH Vaste Klanten Fonds en heb toen puur in mijn enthousiasme besloten mee te doen. Ik vond het grappig, zo'n unit. Het zal ook wel niet de laat- (Vervolg van pagina 1) Het blijft nu een interne Ahold- aangelegenheid.' De spaarloonre geling is ondergebracht bij de Stichting Beheer Spaarregeling Ahold, een instelling die ook de ad ministratie van het Ahold Spaar fonds in beheer heeft. Het geld wordt daar op een aparte spaarre kening gezet. 'Tegen een prima rente', aldus Van der Sar. Over de ze rente hoeft eveneens geen belas ting te worden betaald. 'Iedereen is vrij om deel te nemen', zegt Van der Sar. 'Er is dus niets verplicht. Dat geldt ook voor de werkmaatschappijen.' De meeste werkmaatschappijen van Ahold nemen deel aan de centrale spaar loonregeling. Alleen Jamin, Nis- tria, Ahold Vastgoed, de vleespro- duktiebedrijven van GVA en de re gionale verscentra van GVA doen niet mee. De Centrale Onderne mingsraad heeft inmiddels instem ming verleend aan de invoering van de spaarloonregeling. Vooraf gaand aan de invoering zullen de werkmaatschappijen en de mede werkers nog nader geïnformeerd worden. Ook Flitsen zal volgende maand dieper ingaan op de details van de spaarloonregeling. ste zijn. Maar om nu te zeggen dat ik me fanatiek in de financiële we reld ga storten, nee.' Irene Vis is een rasechte 'vaste klant'. Ze haalt al haar boodschappen bij Albert Heijn en dat al meer dan twintig jaar. Eerst in Den Helder, nu in Zoetermeer. 'Het is zo ongeveer de enige winkel waar ik kom. Ik weet precies waar alles staat, dat is makkelijk. Op zaterdag haal ik voor de hele week.' Wat verwacht ze van haar deelna me? 'Ach, met kleine bedragen, zo als 150 gulden, heb je natuurlijk maar mondjesmaat rendement van de hoge rente en de stijging van Flitsen dat ze het echte teamwork hebben ge leerd bij Albert Heijn (zie pagina 6 en 7). Ook al heb je grote vedetten in je elftal, het komt uiteindelijk aan op onderlinge samen werking. Net als in een winkel, waar we per manent gastvrouw of-heer zijn voor onze klanten. het aandeel', zegt ze. 'Dan moet je toch minstens tien units hebben. Aan de andere kant: ik speel al ja ren mee in de staatsloterij en ver der dan een eigen geldje ben ik niet gekomen. Dan is een beleg ging in het AH VKF toch lucratie ver.' Ze sluit niet uit dat ze ooit tien units zal bezitten. 'Dan zal ik ook in de krant gaan kijken hoe het met de koers is.' De 50.000ste deelnemer werd in haar filiaal ge huldigd. Ze ontving een cadeaubon ter waarde van 500 gulden, een boodschappentas vol produkten, bloemen en lovende woorden van haar gastheer in Zoetermeer, su permarktmanager Meeuwis Bak ker. Het aantal deelnemers van het AH Vaste Klanten Fonds is inmid dels al weer verder gestegen. Het fonds telt momenteel bijna 52.000 deelnemers. Veel nieuwe deelne mers maken gebruik van de moge lijkheid om giraal deel te nemen, dus zonder zegels te plakken. Het vermogen van het fonds is gegroeid tot ruim 115 miljoen gulden. Irene Vis (m) wordt gehuldigd in filiaal 1207 door Meeuwis Bakker en Ria van de Graaf Met een doffe knal liet Jan van Galen, medewerker van AH-filiaal 1146 in Amsterdam, eind mei het heiblok neerploffen op de eerste paal voor het nieuwe kantoor van Albert Heijn in Zaandam. De win kelmedewerker verrichte de sym bolische handeling om daarmee, zoals AH-president Jan Andreae zei, te benadrukken dat Albert Heijn een supermarktorganisatie is en geen kantoororganisatie. 'Echte kruideniers, mensen die hart hebben voor de supermarkt, zullen we bij Albert Heijn altijd nodig blijven hebben. Ze vormen de basis voor het succes van Albert Heijn', aldus Andreae. De bouw Waar een aardigheidje al niet toe kan leiden. Ire ne Vis wilde in plaats van contant geld voor haar zegelboekjes eens 'een leuk aandeeltje'. Ze lever de haar boekjes in, kreeg een unit in het AH Vas te Klanten Fonds en bleek de 50.000ste deelne mer te zijn. Op donderdag 9 juni werd dat ge vierd in filiaal 1207 in Zoetermeer waar ze al meer dan twintig jaar haar boodschappen doet. 'Ik spaar zegeltjes bij vlagen', zegt de verraste nieuwkomer in het fonds. 'Als ik wat ruimte heb in mijn budget, neem ik ze mee. Thuis gaan ze allemaal in een gro te doos en één keer in de zoveel tijd is het dan plakken geblazen. Ik sprokkel die zegels echt bij el kaar. Tot voor kort wisselde ik ze van het kantoor zal twee jaar in beslag nemen. In het 40.000 m2 metende complex krijgen zo'n 1.200 AH-medewerkers een werk plek. Ze zitten nu nog verspreid over verschillende gebouwen in Zaandam, waaronder de AH-toren op het Ankersmidplein. Het nieu we kantoor, dat volgens Andreae goed bij Albert Heijn en de woon omgeving past, komt op loopaf stand van het NS-station Zaan dam. Het zal bestaan uit drie met elkaar verbonden panden, onder ling gekoppeld door glazen verbin dingselementen. In het midden komt een cilindervormige toren van tien verdiepingen. Het ronde personeelsrestaurant wordt op ho ge palen gebouwd die in een vijver komen te staan. In het complex komt voorts een overdekte straat op twee niveaus, met een glazen wand die uitzicht biedt op de om geving. Deze straat strekt zich uit over de volle lengte van het com plex (ruim 200 meter) en zal het open karakter benadrukken. Jan van Galen (I), Jan Andreae en mevrouw van Galen brengen een toost uit op de bouw van het AH- kantoor. In onze winkels wordt op allerlei manieren ingespeeld op het oranjegevoel, dat we koeste ren zolang Dick Advocaat en z'n mannen winst maken. Maar dat oranjegevoel kwam afgelopen maand ook uit een andere, onver wachte hoek: van premier Lubbers. Hij sprak eind mei bij de uitreiking van de Koning Wil lem I Prijs aan Ahold (zie pagina 5). Lubbers zei een 'oranjegevoel' niet te kunnen onder drukken bij het zien van de groei van ons be drijf in Nederland en ver over de landsgren zen heen. Wij weten dat het succes van onze onderneming tot stand komt doordat ieder een goed in teamverband samenwerkt. Voor de komende weken wensen we Dick Advocaat en zijn spelers het beste teamwork van de wereld toe. Als Oranje ver komt, gaan er in onze winkels ongetwijfeld veel oranje- produkten over de toonbank Hoofdredactie Flitsen iinniriW •nn/i»fI83 -alalia

Personeelsbladen | 1994 | | pagina 3