Sweetlake Runners gokken op scherpe tijden VAN 'T SCHAP 2 Eerste teams schrijven in voor Dam tot Damloop Nieuwe schoenen 'Cors, go, go, go' Warming-up loop op 31 augustus VAN 'T SCHAP VAN T SCHAP Homeopathie VAN'T SCHAP Oranje op rolletjes Oranjeste boven AHOLD FLITSEN JUNI 1994 Rachel Obispo fungeert als haas voor haar collega's Eén aanstaande bruid tussen zeventien man nen, waaronder een zwaargewicht, een man met een pacemaker en twee fanatieke duurlo- pers. De Sweetlake Run ners uit Zoetermeer vaar digen dit jaar twee zeer gemêleerde teams af naar de Dam tot Damloop. De medewerkers van de verscentrale hebben er zin in. Ze schreven als eerste Ahold-teams in voor de tiende editie van de Damloop die op zon dag 18 september van start gaat. Het is het derde jaar dat de Sweetlake Runners acte de pre sence geven in de 16,1 kilome ter lange duurloop. Distributie medewerker Bert Smit gokt zelfs op een tijd onder het uur. 'Een reële gok', volgens teamlei der Cors Huizer, 'Bert traint minstens drie keer in de week, het hele jaar door.' Huizer zelf haalt die trainingsfrequentie ook. 'Het is mijn grootste hob by'. zegt hij. Opmerkelijke nieu weling in de selectie van de verscentrale is Leo de Borst. De vijftigjarige heeft sinds enkele jaren een pacemaker, maar is 'helemaal gek' op hardlopen. Huizer: "Het is geweldig hoe hij naar zijn lichaam luistert. Nooit te ver gaan. Hij loopt ont zettend verantwoord volgens schema's van de hartstichting.' De Borst heeft als streeftijd 1 uur 33 minuten gezet. Een an dere uitspringer is Cees Mul der. De slager weegt ruim hon derd kilo, maar denkt toch aan een scherpe 1.40.23 te komen. 'Hij neemt hele korte pasjes', zegt Huizer. 'Als ik er één zet, zet hij er twee. Vorig jaar deed hij voor het eerst mee. We had den hem een beetje uit zitten dagen. Toen is-ie in het geniep gaan trainen. En je ziet wat er van komt.' Enige vrouw in het gezelschap is Rachel Obispo. Zij loopt voor de tweede keer mee. Of ze al aan het trainen is? 'Nog niet hoor', lacht ze. 'Ik ga deze week trouwen, dus ik heb wel wat an ders aan mijn hoofd.' Maar na de bruiloft belooft ze de trai ning op te pakken. 'Ik wil drie minuten sneller lopen dan vorig jaar. Toen liep ik op nieuwe schoenen, de grootste fout die je kunt maken. Ik had me toch een blaren.' De Antilliaanse doet mee om anderen te prikke len. 'Ik ben de enige van 33 vrouwen die hier werken die aan de Dam tot Damloop mee doet. Ik wil ze gewoon uitdagen. Zoiets van: ik kan het toch ook.' Het feit dat ze tussen allemaal mannen staat ingeschreven vindt ze bovendien wel 'tof en 'stoer'. Rachel heeft er alle ver trouwen in dat ze haar tijd van 1993 gaat verbeteren. Ze mag dan laat beginnen met de trai ning, door het jaar heen fietst ze veel, speelt ze regelmatig volleybal en doet ze ook nog aan rolschaatsen. 'Ik zit thuis echt schema's te maken. Loop ik een kilometer in 7,5 minuut dan re ken ik uit of ik op mijn streef tijd kom. Op de sintelbaan klok ik mijn kilometertijd. Steeds een stukje sneller.' Tijd om samen te trainen heb ben de Sweetlake Runners nau welijks. De onregelmatige werktijden spelen hun parten. Trainen gebeurt dus individu eel of in clubjes van twee of drie. Teamleider Cors Huizer: 'Ik vind het heerlijk om in de polder rond Gouda te lopen. Het zwaarste van de Dam tot Dam loop zijn de laatste 600 meter. Als je nog even tegen die brug aan moet. Ik herinner me dat moment van vorig jaar. Ik zat er helemaal doorheen op dat punt. Opeens hoor ik iemand langs de kant schreeuwen: 'Cors, go, go, go!' Het was John Huf, die dit jaar zelf ook weer meeloopt. Dat geeft je dan vleu gels, het laatste stukje kracht. Dat is een mooi moment.' Er komt toch een Ahold warming-up loop als voor bereiding op de Dam tot Damloop. Geruchten dat de voorloop dit jaar zou vervallen, zorgden binnen de werkmaatschappijen voor enige verwarring. De warming-up loop wordt gehouden op woensdagavond 31 augustus en bestrijkt 7,6 kilometer (een halve Dam tot Damloop) in en rond Assen delft (gemeente Zaanstad). Evenals voorgaande jaren vindt tijdens deze loop de kwalificatie plaats voor de Ahold- topteams. Er zal weer een dames- en een herenteam worden geselecteerd. In de volgende Flitsen meer infor matie over de warming-up loop. De businessloop, waarin de teams van Ahold uitkomen, levert dit jaar voor het eerst een nationaal kampioenschap op. Dames en heren starten dit jaar bovendien apart, zo dat er tweemaal met de na tionale eer gestreken kan worden. Het Ahold heren-top- team was de afgelopen jaren winnaar van de businessloop. Of dat dit jaar weer zal luk ken, valt te bezien, want met name het team van mede sponsor Nike schijnt alles op alles te zetten om de snelsten van Ahold dit jaar te kloppen. time released, blMÊDKl LECITHINE MG CAPSULES tjIMÉPICj Mrgang '|NHOUÖI230 Mil Het moet toch niet gekker worden. De mayo is oranje, de vla is oranje en nu ook de pasta. En dat is nog niet alles. De voetbalpotten moeten ook nog op de grasveldgroene dop worden gepre senteerd. Onder het motto: oranje bo ven. 'Geintje', zegt John Dankers, com merciële pastaman bij Marvelo. 'We wilden een leuke gimmick hebben. Dat is de sinaasappelpasta geworden. We hebben wel vaker van die leuke ideeën, maar met de nieuwe fabriek is het pas mogelijk geworden snel dingen te ontwikkelen. Ik denk niet dat er veel fabrieken zijn die dat kunnen, even snel een oranje pastaatje draai en.' Dankers geeft toe dat er enig risi co kleeft aan de grap. 'Als Oranje er in de eerste ronde uitvliegt, stel dat ze met 6-0 van de Saoedi's verliezen, heb ben we waarschijnlijk wel een probleem- pje.' Hij moet er zelf ook om lachen. 'Er zijn 70.000 pot ten weggezet', zegt Gall-doppen zijn inmiddels ook al ge signaleerd op auto's van de politie. Tussen het rood, wit en blauw van de politie komen de oranje wieldoppen uitstekend tot hun recht zoals bijgaan de foto duidelijk laat zien. 'Velgen in de nationale kleur vormen de ultieme steunbetuiging', schrij ven de slijters in een begeleidend bericht. De actie duurt nog tot 28 juni. Vakantie- tip van Flitsen voor na het we reldkampioen schap of inge val van voor tijdige schakeling: ge bruik de wiel- J doppen frisbee. uit- DlMEDlQ Eigenlijk is het niks nieuws, ho meopathie. Al eeu wenlang doen mensen een beroep op de geneeskracht van de natuur. Vroeger was het groot moeder die een huismiddeltje wist te gen verkoudheid of insektenbeten, te genwoordig verdient Klazien uut Zalk haar brood met het geven van voorlich ting over de genezende werking van planten. Weegbree tegen muggebeten, ochtendurine tegen slecht zicht en een halve ui tegen een wespesteek. Toch gaat homeopathie een stuk verder. Door wetenschappelijk onderzoek is er veel meer bekend geworden over na tuurlijke genezing. Jarenlang werd er sceptisch gereageerd op de toepassing van homeopathie. Mensen geloofden het niet. Maar in- middels heeft de homeopa thie een eigen plek verworven in de geneeskunde. Grappig is dat veel resultaten worden geboekt bij baby's en dieren, en die kunnen er niet in ge loven. 'Maar de belangrijkste graad meter is de verkoop van homeopathi sche produkten', zegt Margreet van Steijn, commercieel assistent bij De Tuinen. 'Mensen kopen een produkt geen tweede keer als ze de eerste keer zijn teleurgesteld.' De gezondheidsdro gisterijen hebben sinds enkele weken hun huismerklijn Dimedici uitgebreid met homeopathische geneesmiddelen. 'Er was veel vraag naar', vertelt zij. 'Mensen nemen nu eenmaal minder snel een aspirientje. Ze gaan bewuster om met him gezondheid en geneesmid delen.' De Tuinen brengt een serie middelen tegen de meest voorkomende kwalen. Zo is er een neusspray tegen hooikoorts en neusverkoudheid, Dime dici Overgang tegen opvliegers, hoofd pijn en transpiratie en voor ouderen Dimedici Alchemilla tegen spier- en gewrichtsklachten. We hebben een lijn die kan concurreren met de gevestigde merken. Een goed produkt tegen een lagere prijs.' DIMEDICI fl I ALLIUM-f CEPA siroop |blMËDICI c |fem-complexJ ap I DIMfDia Ecq Slank Fo^l pIMI IJICI blMÉDIÖ fblMEBlÖl SPlRULIUA TABLET^ 100% ZUIVER Het oranje anten nebolletje, de oran je vlag en de oran je leeuwtjes waar mee menig automobilist zijn vierwieler dezer dagen tooit, heeft er een concur rent bij. Gall Gall trakteert z'n klanten bij aankoop van een krat Bavaria Malt of twee kratten Bava ria pils op een oranje wieldop, zodat men zich duchtig te buiten kan gaan aan de heersende oranje koorts. De doppen, voorzien van de toepasselijke tekst 'Gall Gall, altijd iets bij zonders', zijn met een sim pele handeling zelf te be vestigen. Ze zijn er in twee maten, namelijk 13 inch en 14 inch. Daarmee kan bijna elk autowiel met een dop worden uitgerust. De Gall hij. 'Albert Heijn is de enige in Neder land die zo'n een malige actie aan kan, qua volume. Ze hebben overi gens wel het recht van retour.' Het op- z'n-kop presenteren is volgens Dankers geen punt. 'Het blijft natuurlijk deksel op bodem, hoe je het ook wendt of keert.'

Personeelsbladen | 1994 | | pagina 2