Premie auto verzekering omhoog GVA lanceert scholenplan De Klant Hypotheken Service Rechtstreeks contact DEZE r 'KLANT EN KUNST' - AHOLD FLITSEN MEI 1994 De premies van de collectieve Ahold-autoverzekering bij Cen traal Beheer zijn eind vorig jaar verhoogd. De WA-premie is met 10% gestegen; de casco-premie met 5%. Voor de meeste Ahold- deelnemers is de autoverzekering op 1 mei geprolongeerd. Dat betekent dat de premieverhoging voor hen op deze datum is in gegaan. De personeelskorting blijft gehandhaafd op 25%. De stijging van de premies bij de verzekeringsmaatschappijen is te wijten aan de toename van het aantal schades en de stijging van het schadebedrag per melding. Daarnaast hebben nieuwe wetge ving en rechterlijke uitspraken er toe geleid dat de gemiddelde uitke ring bij letselschade nog steeds stijgt. Bovendien worden hogere bedragen aan smartegeld toege kend, terwijl ook inkomstender ving veroorzaakt door aanrijdin gen meer dan voorheen wordt ver haald op de verzekeraars. Hoewel het collectieve Ahold-con- tract over de laatste jaren een on gunstig schadebeeld laat zien, kon de personeelskorting tijdens recent overleg met Centraal Beheer wor den gehandhaafd op 25%. In de tweede helft van dit jaar zullen de schade-uitkomsten opnieuw wor den besproken. Tijdens de besprekingen met de verzekeraar kwamen ook de ande re collectieve voorzieningen aan de orde. Daarbij werd afgesproken dat de rentekorting van 0,3% voor hypotheken met een rentevastpe riode, nu ook geldt bij een rente vastperiode van twee jaar. Voor de annuïteiten-, aflossingsvrije en li- Om beter tegemoet te ko men aan de specifieke wensen binnen het on derwijs zal Grootver bruik Ahold (GVA) bin nenkort het 'Ahold Scho- lenplan' lanceren. Het plan voorziet in een nau we samenwerking tussen GVA en instellingen voor het voortgezet onderwijs ten bate van schoolkanti- Scholen die met GVA in zee gaan kunnen hun leerlingen voortaan verantwoorde en gevarieerde voe ding in de kantine aanbieden. Cen traal staat ook het creëren van een 'huiskamer van de school'. Het GVA-plan is onder meer bedoeld om de rol van de schoolkantine als ontmoetingsplaats te bevorderen. 'Leerlingen zullen hun tussenuren en pauzes dankzij het Ahold Scho lenplan graag in de schoolkantine doorbrengen', aldus GVA-project- leider Jaap van Barneveld. 'In plaats van naar snackbars te gaan, geven zij hun geld op school uit aan gezondere alternatieven. Dat is ook gunstig voor de financiële positie van de school. Niet onbe langrijk in een tijd van bezuinigin gen, fusies en dalende leerlingen aantallen. Scholen zijn daardoor genoodzaakt eigen initiatieven te ontplooien die hun positie in de on derwijsmarkt verstevigen.' Het 'Ahold Scholenplan' speelt met een compleet programma in op de ze ontwikkelingen. De betrokken heid van GVA houdt daarbij niet op na de levering van de benodigde levensmiddelen, maar omvat ook service en ondersteuning. Om het plan onder de aandacht te brengen stuurt GVA binnenkort een bro chure naar honderden scholen. neaire hypotheek wordt 0,25% ad ministratiekosten ingevoerd. Bij de spaargarant- en gemengde hy potheek blijven deze kosten nihil. Voor de woon verzekeringen (op stal, inboedel, glas, kostbaarheden, WA, gezinsongevallen) blijft de korting 5%. Dit geldt ook voor de verschillende vormen van levens verzekering. Voor de rechtsbij standverzekering blijft de korting f10,-. Het pakket van personeelsvoorzie ningen bij Centraal Beheer geldt voor alle medewerkers van de Ahold-werkmaatschappijen, met uitzondering van Nistria, De Tui nen en Jamin. Ook Vutters, gepen sioneerden en WAO-ers die van Ahold suppletie ontvangen op hun uitkering, komen voor de korting in aanmerking. Wie meer wil we ten over de verschillende mogelijk heden, kan rechtstreeks contact opnemen met Centraal Beheer in Apeldoorn. Het telefoonnummer is: 055-798000. Dit nummer is ook 's avonds tot 21.00 uur bereikbaar en op zaterdag van 09.30 tot 16.30 uur. Veel medewerkers van Ahold staan in direct contact met klanten. De wisselwerking tussen klant en medewerker staat centraal in deze rubriek. De klant: Annemiek Keim De medewerker: afdelingsmanager Marcel Heikens Filiaal: Albert Heijn 1587, Surinamekade, Amsterdam ATELIER Annemiek: 'Welke kunstenaar kan zeggen dat hij zijn atelier heeft in een Albert Heijn- filiaal? Ik ben er verschrikkelijk blij mee. Een goede ruimte vinden in Amsterdam is sowieso een hele opgave. Het is eigenlijk door mijn broer gekomen. Die werkt bij Albert Heijn aan het Gulden Winckelplantsoen. Hij kent de supermarktmanager hier, Harry Gunster. Harry is eens meegegaan naar een expositie in Bussum. Ik raakte in diezelfde tijd mijn atelier in het westelijk havengebied kwijt. Zat thuis te werken. Toen mocht ik hier intrekken in een loze ruimte naast de ingang. En nu mag ik er nog exposeren ook.' DELI Marcel: 'Dit filiaal is een noodwinkel. Het moet meegroeien met de woningbouw op het KNSM- eiland. Als het echt heel goed gaat, moet op de plek van het atelier een deli-afdeling komen. Maar zover is het nog niet, hoor. Tegen die tijd zitten we waarschijnlijk al in de echte winkel. Dan wordt dit pand tot allemaal kleine ateliers verbouwd NOOIT HAASTEN Annemiek: 'Ik kan helemaal mijn eigen gang gaan. En na het werk neem ik natuurlijk gelijk wat boodschappen mee. Ik hoef me nooit te haasten, zoals andere mensen die uit hun werk nog even snel naar de AH- winkel rennen. Alleen jammer dat ze hier nog geen grapefruit-thee verkopen.' OBJECTEN Annemiek: 'Mijn kunstwerken zijn wandobjecten van een soort papier maché. De eerste jaren ben ik vooral geïnspireerd door de natuur. Natuurlijke vormen en kleuren. Nu komen de ideeën meer uit vreemde culturen. Fellere kleuren, zoals deze 'Hellebaard' en 'Koningskam'. Marcel: 'Ik vind sommige van haar werken wel mooi, vooral deze twee. Ik zou het trouwens nooit zelf kopen. Het past niet in mijn interieur. Maar het is natuurlijk leuk dat we het hier in de winkel tentoonstellen. In deze buurt wonen en werken veel kunstenaars.' Annemiek: 'Naast mijn kunstenaarsschap werk ik ook nog als lerares 'Tekenen en Handvaardigheid'. Van kunst alleen kan je niet leven. Dat is maar voor een enkeling weggelegd. Maar het is wel mijn streven. Ik zou er ooit nog wel eens van rond willen komen.'

Personeelsbladen | 1994 | | pagina 8