'We komen met meer deelnemers dan vorig jaar' 4 r VAN 'T SCHAP on 3053 2 Darn tot Damlopers weer in beweging Stapje harder Inschrijven voor de Dam tot Damloop: Kijk op de wikkel van deze Flitsen Sprintje Verzuring VAN 'T SCHAP 'k Zag twee beren broodjes smeren... Cognac VAN 'T SCHAP Keukenset als relatiegeschenk VAN 'T SCHAP AHOLD FLITSEN MEI 1994 De shirtjes komen zo langzamerhand weer uit de kast, de veters worden gestrikt, de spieren bekwaam opgerekt. De meeste deelnemers aan de Dam tot Damloop trainen weer. De één al wat langer, de an der sinds kort en sommigen moeten nog beginnen. Flitsen vroeg een paar deelnemers hoe ze zich voor bereiden op het door Ahold gesponsorde loopspekta kel. 'In mijn winkel maak ik ook de nodige meters.' 'Ik begin dezer dagen met de training', belooft John van Ant werpen van Gall Gall in Delft. 'Ik ben namelijk een mooi-weerloper. Tijdens de Dam tot Damloop is het tenslot te ook altijd mooi weer. Dan moet je natuurlijk niet in de kou gaan trainen. Dat is vragen om moeilijkheden.' De tiende Dam tot Damloop komt eraan, al lijkt het nog ver weg. Maar volgende week, op dinsdag 31 mei, vindt de jaar lijkse informatie-avond plaats in het Ahold-kantoor in Zaan dam. Dan hebben de lopers nog tot zondag 18 september de tijd om de conditie op peil te bren gen en de vorig jaar geklokte tijden te verbeteren. John van Antwerpen scoorde vorig jaar nagenoeg dezelfde tijd als het jaar daarvoor (1.20.34). Op zich een hele prestatie, helemaal niet gek, maar stilstand is ach teruitgang en de ware sport mens wil nu eenmaal altijd sneller. 'Ik wil dit jaar toch echt een stapje harder', geeft de sportieve slijter te kennen. Daarbij zal hij zijn toevlucht in ieder geval niet zoeken in uitge balanceerde voedingsschema's. 'Welnee, ben je gek. Ik ben niet iemand die zijn voeding aan past. Eet maar gewoon dan eet je al gek genoeg, zeg ik altijd. Ik blijf gewoon eten wat ik an ders ook eet. Alleen raak ik een maand van tevoren geen drank meer aan. Daar ben ik heel streng in. Moet ook wel, anders gaat het mis. Weet ik uit erva ring. Ik heb me tijdens een wie- lertocht één keer laten verlei den tot het drinken van een biertje. Geloof me, het zakt ge weldig in je benen. Ik kreeg de pedalen nauwelijks meer rond. Het was verschrikkelijk. Afzien. Dat kan ik natuurlijk niet ge bruiken tijdens zo'n Damloop.' :\U gt- John van Antwerpen (I) en Erik Leeuwis ....stilstand is achteruitgang John van Antwerpen korfbalt en houdt op die manier zijn con ditie het hele jaar door op peil. In zijn winkel maakt hij trou wens ook de nodige meters. 'Van de telefoon naar de kassa is het toch al gauw zo'n 25 me ter', meldt hij hijgend als we hem bellen. 'Elke keer als ik sta te bellen en er wil een klant af rekenen trek ik een sprintje en naderhand weer terug. Maar ja, da's toch wat anders dan de Dam tot Damloop. Dat is toch meer een duurloop.' Het Gall Gall-team van Van Antwerpen hoopt dit jaar in nieuwe tenues aan de start te verschijnen. Be halve nieuwe shirts moeten er ook Gall Gall-broekjes en sokken komen. Ook Maurice Nijrolde zal dit jaar weer tot de deelnemers be horen. En dat terwijl de mede werker van de Verscentrale in Groenlo zich vorig jaar na af loop onder deskundige behan deling diende te stellen. De af valstoffen hadden zich massaal onder in zijn kuit genesteld. Verzuring van de spieren be zorgden de onfortuinlijke atleet de nodige kramp en stijfheid. 'Vermoedelijk als gevolg van het schuine wegdek', gaf Nijrol de indertijd vanaf de massage tafel in de Ahold-tent te ken nen. Of de student uit Ensche de zich op 18 september weder om door geschoolde handen zal moeten laten kneden en strij ken is niet ondenkbaar, want veel trainen is er vooralsnog niet bij. Toch zal hij niet geheel onvoorbereid aan de start in Amsterdam verschijnen. Nijrol de liep dit jaar ook al mee in de Batavierenrace, een studenten estafette die duurt van 12 uur 's nachts tot een uur of vijf de volgende dag. Van Nijmegen naar Enschede. 'Maar verder ben ik eigenlijk niet zo'n loper', geeft hij toe. 'Ik badminton, dat is meer van dat interval-werk. De Dam tot Damloop is toch iets anders. Vorig jaar liep ons team voor de eerste keer mee. Maar er wordt nu al weer over gepraat. Ik merk het in het be drijf. De Dam tot Damkoorts begint te stijgen. Ik denk dan ook dat we dit jaar met nog meer deelnemers komen dan vorig jaar.' Albert Heijn gaat op de bres voor be ren. Nu eens niet de knuffelbeer, maar de echte. Want die heeft het niet makkelijk. In allerlei landen wordt hij misbruikt of zelfs in zijn voortbestaan bedreigd. Televisiebeelden toonden dansende beren voor de camera's van toeristen, er zijn georganiseerde ge vechten tussen beren en vechthonden en de beesten worden gedood voor een grondstof van traditionele medicijnen. Aan die wrede praktijken moet een eind komen. Dat vond ook de Stichting Berenbos van Ouwehands Dierenpark. De stichting heeft 20 duizend vierkan- «ia-K00ÏÏlnanö5«erenp3rk te meter bos ingericht voor de opvang van beren. Er wordt wetenschappelijk onderzoek verricht om de dieren weer een gezonde, nieuwe start te laten ma ken. Albert Heijn helpt de Stichting Berenbos met zijn berebroodjes. Onder de leus 'Met onze beertjes van brood helpt u beren uit de nood' wordt van elk pak voorgebakken berebroodjes één kwartje overgemaakt naar de stichting. 'De berebroodjes zijn niet nieuw', zegt assortimentsmanager Bert Swartsenburg. 'Alleen een mooi middel om ons doel te berei ken.' Aan de actie kleven nog een spaaractie voor tien gulden korting op de toegangsprijs van Ouwehands Dierenpark en een scholierenactie waarmee een leuke, leerzame en ge heel verzorgde dag in het Rhenense dierenpark kan worden gewonnen. De beervriendelijke actie loopt tot 27 au gustus. Haardvuur, eike hout en een man met een pijp. Met zo'n situatie wordt cognac geassocieerd. 'Een wat stoffig imago', vonden de producenten van de twee belangrijkste merken Martell en Remy Martin. In een brainstormrondje met Gall Gall werd een actie be dacht om de zwaarmoedige uitstraling van nieuw elan te voorzien. Een cog nac-cursus in zes delen was het resul taat. Het afgelopen jaar stond de cur sus in de winkels, even was hij weg, maar in week 23, vlak voor vaderdag, gaat hij zijn tweede leven in. 'We zien duidelijk resultaten van deze actie', zegt productgroup manager Cees Post- ma. 'De cognacverkoop loopt terug, maar de daling bij Gall Gall is veel minder dan de landelijke daling. Ik zeg niet dat dat alleen door deze cur sus komt, maar het zal zeker een posi tief effect hebben.' De cursus bestaat uit zes miniatuurflesjes, een boekje en een tulpglas. In zo'n glas, een heel an der model dan de gebruikelijke bolle, komen de aroma's optimaal tot hun recht. De soorten cognac lopen op in klasse van VS (Veiy Special) tot Cor don bleu. 'Cordon bleu is de absolute topper voor de doorgewinterde cognac drinker. Die cognac is 20 tot 25 jaar oud, dat is toch een gek idee', zegt Postma. 'De gewone fles Martell Cor don bleu kost in de winkel f 169,95. Ei genlijk is er maar één soort nog duur der, de Remy Martin Louis Seize. Die verkopen we niet bij Gall Gall. Ik zal de prijs ervan maar niet noemen.' De cursus is gebaseerd op 'nosing and tasting'. In een begeleidend boekje wordt iets verteld over de geschiede nis, de bereiding en de verschillende types. Het educatieve cognacdrinken kost f35,95. Albert Heijn heeft zijn aanbod relatie geschenken weer uitgebreid. Werden eerder al de stropdassen van een modi eus dessin voorzien, vanaf heden kun nen relaties ook worden verblijd met een schort, ovenwanten en een panne lap. Deze keukenset is er in twee uit voeringen. Op de meest op vallende is een tekening van een dessert te zien. Warm kaastaartje met sinaasap pel-portsaus' 'Een recept dat I ooit in Aller- Hande heeft gestaan', zegt I Carmen Duij- velshoff van de I PR-afdeling van Albert Heijn. 'Op het schort is zelfs het hele recept er bij ge drukt.' Het andere dessin is wat be scheidener. Een streepje in AH-blauw met wat Engelse termen: 'Kitchen Orginal, Grill Bakery en Cooking Fan tasy. 'Het zijn eigenlijk de eerste rela tiegeschenken waarbij heel duidelijk de link wordt gelegd met onze busi ness. Koken past in de lijn van Albert Heijn. Die uitstraling hebben we.' De keukenset is alleen als set verkrijg baar en kost f 30,=. Bestellingen kun nen telefonisch worden gedaan bij Jan- nie Westbroek of Sonja Wenning: tel. 075-592571 of 592572.

Personeelsbladen | 1994 | | pagina 2