VERJAARDAG LIVE IN ZAAN5E ETHER oMiPtvJor AHOLD 'Geen bloemen', zegt zij. 'Ik zei tegen mijn manjan: als ik iets meeneem, is het uit on ze eigen winkel.' En wat ligt er dan meer voor de hand dan een meter drop. Een welkom geschenk voor een zanger. To wers zal er zijn stembanden wel mee heb ben gesmeerd. 'Die diepe stem', vervolgt Jeanette. 'dat vind ik prachtig. Het was trouwens sowieso een geweldig feest. Met een groot orkest en een lasershow.'Jeanet te zat bijna vooraan. Achter Rotterdamse roem als Anita Meijer en Gerard Cox. En Towers jongere collega René Froger. 'Ik ben gewoon gaan vragen aan twee van die beveiligingsjongens of ik mijn dropkoker aan 'meneer Towers' mocht overhandigen. Dat is allemaal aan regels gebonden. Ik mocht bijvoorbeeld absoluut niet het podi um op.' Tijdens een medley van succes nummers stapte Jeanette voorbij de vips op de eerste rijen en gaf de koker aan een verbaasde Towers. Die riep zoiets als: 'Zijn bloemen niet meer goed genoeg' om ver volgens als een volleerd tambour maïtre de koker in de show te integreren. Jeanet te vond het allemaal prachtig. De foto die Jan maakte, hing in de winkel, maar heeft tijdelijk het veld moeten ruimen voor de ijs-certificaten van de franchisenemers uit Nunspeet. 'Maar ik hang hem zeker weer op', belooft ze. 'Ik ben er natuurlijk hart stikke trots op. Dat gebeurt je toch niet el ke dag. Misschien komt hij nog eens in de winkel. Ik heb op die koker natuurlijk wel een stickertje geplakt.' Voorlopig moet ze het doen met de cd's. Maar daar heeft ze er dan ook een hele hoop van. FLITSEN MEI 1994 Die Jan Belier. Haalt al jaren interessante Zaankanters voor de microfoon van zijn Zaanse radioprogramma 'VIP' en was geheel onverwacht op z'n* ver jaardag zelf de pineut. De oplei dingskundige van Albert Heijn werd begin mei vijftig. Met een smoes werd hij naar het hoofd kantoor in Zaandam gelokt, waar hij zichzelf als Abraham in de gang zag zitten. Jan voel de nattigheid en zat even later op de 15e etage van 'de toren' in een vergaderzaal met collega's en oud-collega's en een micro foon onder z'n neus. Jan Belier is vanaf de start enthousiast medewerker van Zaanradio, de lokale omroep voor de Zaan streek. Hij presenteert een ac tualiteitenprogramma en op zondagmorgen het programma "VIP', dat met een luisterdicht heid van 17% veel vaste fans kent. In de twee jaar dat hij het programma maakt was een van de toppers zijn gesprek met Al- bert Heijn, die, zegt hij, 'als Zaankanter heel anders is dan als zakenman.' Maar op die woensdagochtend was hij zelf de VIP. Ahold-collega en radio collega Bert Hassink ging op zoek naar de mens achter de presentator. 'Ik denk dat dat er wel uit is gekomen', zegt hij. 'Ik ben een gevoelsmens, altijd en thousiast.' Tussen de gesprek ken door werd Jan's favoriete muziek gedraaid. Die was hem op slinkse wijze door zijn colle ga's ontfutseld. Mariah Carey, Robert Long en Margriet Es- huijs. De optredens van Lee To wers in zijn geboorte stad Rotterdam zijn stee vast uitverkocht. Zo ook het laatste 'Gala of the Year' in Ahoy. Fans en vips verdrin gen zich om de Nederlandse 'Voice' van dichtbij te zien. Vips zijn daarbij vaak in het voordeel. Ze bezetten de eerste rijen. Maar de rest van de zaai zit vol met fans van het eerste uur. Want om een kaartje te bemachtigen is heel wat belwerk nodig. Jeanette Janszen van Jamin in Nunspeet kan erover mee praten. Zij was bij het extra concert op de vierde avond. En zoals het een fan betaamd bracht zij voor haar 'idool' een persoon lijk cadeautje mee. 11 k wilde het liefst leven door de grond I zakken', zegt Nicki Bucciarelli als ze terug denkt aan de vrijdagavond dat Robert ten Brink met camera en al voor de deli- afdeling stond en voor haar een videoboodschap had. 'Ik wist echt niet van wie. Ik vond Hans gewoon een aardige jongen.' Maar een dag later zat ze in de studio naast de part-timer van de AGF-afdeling, die in hetzelfde AH-filiaal 1155 er zijn er ook die het hemd van je lijf vragen. En op school en op straat blijven ze dat liedje maar zingen. All you need is lo ve.' In het programma ontvan gen gasten een enveloppe met 500 gulden om samen iets leuks te gaan doen. 'We zijn naar de Italiaan geweest en daarna we zen stappen', zegt Hans. Vol gens de juiste kruideniersmen taliteit maakten ze niet al hun geld op, zodat ze nog wel een paar keer uit kunnen. En dat is maar goed ook, want zo bevesti gen ze: 'Het is wat geworden.' in Hilversum werkt. 'Ik schreef in een opwelling een brief naar 'All you need is love", vertelt Hans Bolt. 'Op woens dag deed ik 'm op de bus, op vrijdag kwamen ze al filmen. Ze vonden dat wel wat, een Albert Heijn-stelletje.' De student aan de lerarenopleiding dacht er geen moment bij na dat hij zo'n 3,5 miljoen mensen deelgenoot maakte van zijn verliefdheid ('de vonk', zoals hij zelf zei). 'Dat besefte ik pas later toen ik zag dat het het best bekeken programma van de maand april was op het songfestival na.' Nicki Bucciarelli kwam twee jaar geleden werken bij Albert Heijn in de wijk Kerkelanden in Hilversum. Hans werkte er toen al vier jaar. 'We namen wel samen pauze en zo', zegt ze. 'Maar dit had ik natuurlijk niet verwacht. Achteraf vond ik het wel leuk. Niet ieder meisje kan zeggen dat ze zo versierd is.' Maar ze kent ook de negatieve kanten van het televisie-optre den al. 'Klanten reageren over het algemeen heel leuk, maar

Personeelsbladen | 1994 | | pagina 12