Filialen enthousiast over Top-5 Wijzigingen in top Albert Heijn KÏ Maak jezelf breed inzetbaar Uitverkocht Spektakel kruiden>er Spil Advies AHOLD FLITSEN APRIL 1994 *-1 <64. i PALACE WIJKT VOOR AH-PALEIS De voorbereidingen voor de bouw van het nieuwe Albert Heijn- kantoor in Zaandam zijn in volle gang. Vorige maand maakte de slopershamer een einde aan discotheek The Palace. Op die plek gaat binnenkort de eerste paal de grond in voor het 40.000 m2 metende kantoorcomplex. Het gebouw zal in de zomer van 1996 in gebruik worden genomen. (Vervolg van pagina 1) kaas, cola, chips, koek, yoghurt, ki wi's, bloemkool of broodbeleg', al dus Rijke. Naast de advertentie krijgen de aanbiedingen uit de Top-5 ook in de winkel extra aan dacht door middel van displays, artikelstickers en de ronde blauwe mobiles met de tekst 'Uit onze Top-5'. 'Wie onze filialen binnen stapt kan al van afstand de blauwe mobiles boven de displays en de vi trines zien hangen. Sommige klan ten gaan zelfs in één rechte lijn op dat actiesignaal af. Want daar ligt dan het Top-5 artikel waar ze on der meer voor komen', vertelt Grooteman. Rijke en Grooteman geven toe dat ze regelmatig versteld staan van de verkoopcijfers van de Top-5 ar tikelen. Soms is dat vier, zes of zelfs tien keer zoveel als de norma le weekomzet van een artikel. Dat is echt ontzettend veel. 'Produkten die heel Nederland op zijn kop zet ten, zijn bijvoorbeeld de vijf pak ken Perl a Mild koffie voor een tientje, of de AH-sinaasappelsap voor 99 cent. Klanten gaan niet met een pak maar met een doos si naasappelsap de deur uit', merkt Rijke glimlachend op. Gerard Spij ker, bedrijfsleider van filiaal 1080 in Enschede kan ervan meepraten. Hij heeft het meegemaakt dat zijn complete voorraad sinaasappelsap binnen één dag was uitverkocht. 'Het succes van de Top-5 is sterk afhankelijk van de produkten die in de aanbieding zijn. Hoe scher per de aanbieding des te moeilijker kunnen wij inschatten hoeveel ar tikelen we uiteindelijk moeten be stellen. Het blijft elke keer een gok maar dat maakt het spannend', al dus Spijker. 'Om de acties tot een succes te ma ken, informeren we alle filialen tij dig over de artikelen die in de Top- 5 komen te staan', benadrukt Rij ke. 'De supermarktmanagers krij gen vooraf de gelegenheid om op onze advertentievoorstellen te re ageren. Zij kennen de markt. We krijgen dan ook direct respons als ze vinden dat de aanbiedingen niet scherp genoeg zijn. We luisteren aandachtig naar hun reacties en suggesties. Op basis van die infor matie passen we waar nodig de ac- tievoorstellen aan en stellen we de definitieve Top-5 van de week sa men. Want uiteindelijk moeten zij de produkten verkopen'. Een kleine steekproef leert dat men in de filialen zeer enthousiast is over de Top-5 advertentie. De campagne wordt beschouwd als het middel bij uitstek om een klan- tenstroom naar de supermarkt op gang te brengen. Bedrijfsleider Luit de Groot van filiaal 1330 in Groningen, gelegen aan de voet van de Martini-toren: 'Met name de pasta's, gehakt, tartaar, verse groenten en de chips uit de Top-5 scoren hier heel goed. Veel studen ten en kleine huishoudens hier. We weten dat we van die produk ten voldoende moeten bestellen. En dat lukt heel goed'. Jean Hou- ben, bedrijfsleider van filiaal 1199 in Roermond, is gelukkig met de Top-5 advertentie. 'Economisch ge zien gaat het niet goed in Limburg. Ook ons filiaal ondervindt daar hinder van. Met de komst van de Top-5 advertenties hebben we ech ter meer klanten in onze super markt en zijn de gemiddelde beste dingen per klant toegenomen. Ook m'n medewerkers zijn enthousiast, want de verkoop van de Top-5 arti kelen veroorzaakt iedere week veel spektakel. Naast de bestaande dis- George Rijke: 'De Top-5 werkf plays hangen we bijvoorbeeld in het filiaal zelfgemaakt promotie materiaal op. Met deze actie-on dersteunende middelen proberen we telkens de bestaande records in ons filiaal te verbeteren'. Hoe lang AH met de Top-5 door gaat is nog niet bekend. 'Gezien het succes, gaan we er voorlopig zeker mee door', vertelt communi catiespecialist Grooteman. 'Het woord eindeloos bestaat echter niet in ons vak. Wat we zien is dat onze advertenties zo snel ge ïmiteerd worden door de concur renten. Ik beschouw dat altijd als een schouderklopje. Maar dan gaan we weer iets nieuws beden ken en nemen soms met tranen in de ogen afscheid van iets wat ont zettend goed was'. - ögrSu 1%da3: -Wafeltjes^fe:; i I 81 Zaanlander mild kaas 9.90 vers van 't mes -,wio npc „DiedWng.ktot'n.at*»1 »r2.39 Een baangarantie voor het leven krijg je ner gens. Ook bij Ahold niet. Daarom moet je er voor zorgen dat je breed inzetbaar bent. Dat goede advies komt in deze Flitsen van Ahold- bestuurder Peter van Dun (zie pagina 4). Hij zegt: "We moeten beseffen dat onze werkgele genheid kwetsbaar is. Ook al groeit Ahold met de bestaande bedrijfsonderdelen in om zet en winst, je ziet dat het aantal banen door noodzakelijk efficiency-streven gelijk blijft. De banengroei is er dus uit en in dit opzicht lopen we in de pas met de rest van het land. De laatste jaren groeide de werkgelegenheid bij Ahold met een aantal banen, gelijk aan dat van een middelgrote onderneming. Ieder jaar opnieuw. Die tijd is voorbij. Het aantal (full-time) arbeidsplaatsen blijft nu gelijk, hoewel het aantal medewerkers gelukkig nog stijgt. Het betreft hier dus vooral part-time medewerkers. En ook daarin wijkt Ahold niet af van de al gemene ontwikkeling in ons land. In de pe riode 1987-1993 steeg het aantal deeltijdba nen met 30% en het aantal voltijdbanen met slechts 3%. Het aantal flexibele arbeidscon tracten (uitzendwerk, oproep- en afroep- krachten) ging in die periode met 40% om hoog. Vandaar dat Van Dun pleit voor wat hij noemt 'employ ability' of inzetbaarheid: Maak jezelf attractief voor de arbeidsmarkt. Zorg dat je meerdere dingen te bieden hebt en niet vastzit aan één plaats. En voor ons allemaal geldt, aldus Van Dun: 'Gezamen lijk werken aan het gezond houden van onze onderneming. Hoofdredactie Flitsen (Vervolg van pagina 1) antwoordelijkheden van Dorsman en Voskamp worden volgend jaar overgedragen aan een nieuw te vormen 'operating committee', dat wordt belast met de operationele leiding van het bedrijf. Dit commit tee zal na een overgangsfase be staan uit vier directeuren, te we ten: Harrie Bruijniks (Leveran ciersrelaties), Han Willemse (In frastructuur), Maarten Dorhout Mees (Customer Services) en Henk Castelijns (eveneens Customer Ser vices). Bruijniks, Willemse en Dor hout Mees zijn momenteel nog ad junct-directeur; Castelijns is op dit moment directeur AH Franchising. De directeuren Customer Services zullen rechtstreeks leiding gaan geven aan clustermanagers, die lei ding geven aan de AH-filialen in hun verzorgingsgebieden en de contacten onderhouden met de franchisevestigingen. De verzor gingscluster gaat functioneren als operationele spil in de organisatie. De directeur Leveranciersrelaties gaat rechtstreeks leiding geven aan een aantal unit-managers, die verantwoordelijk zijn voor het ge hele commerciële en logistieke tra ject van een deel van het assorti ment. De directeur Infrastructuur krijgt ook de leiding over de distri butiecentra en de verscentrales. De statutaire directie en het opera ting committee vormen samen de directieraad. Daarbij zal de statu taire directie zich met name bezig houden met strategie en beleids ontwikkeling en het operating com mittee met de dagelijkse bedrijfs voering. De directieraad wordt on dersteund door zes stafdiensten, elk onder verantwoordelijkheid van een stafdirecteur. Tot stafdirecteur worden benoemd: Paul Jansen (Personeel Organisatie), Wim Huinder (Communicatie), Wim van der Ster (Beleidsontwikkeling Marktonderzoek), Paul Kooyman (Management Information Services Information Technology) en Ger- rit Stoffelsen (Economische Zaken). De directeur Produktontwikkeling is nog niet bekend. De nieuwe structuur van de Albert Heijn-organisatie zal vanaf 1 janu ari 1995 gefaseerd worden inge voerd. Naai* verwachting zullen de wijzigingen op 1 januari 1996 zijn afgerond. Aan de betrokken onder nemingsraden van Albert Heijn is inmiddels advies gevraagd over de voorgenomen aanpassingen.

Personeelsbladen | 1994 | | pagina 3