TOP-5 STUWT OMZETTEN OMHOOG VACO GAAT DE CHINEES UITHANGEN .V| Top Albert Heijn wordt gewijzigd Constante storting groot succes IN DIT NUMMER Werkgelegenheid Toegankelijker Bingo Oranjegevoel Powerplay bij Finast, Succesvolle campagne m MINTTHEE EN MAROKKAANSE KOEKJES Naar aanleiding van Ramadan, de jaarlijkse vastenmaand Operating committee 51e jaargang De eind maart geopende moge lijkheid om via een bank- of giro overschrijving deel te nemen in het AH Vaste Klanten Fonds blijkt een groot succes. Binnen twee weken hebben bijna 2.000 mensen via deze weg ruim f 1,3 miljoen in het fonds gestort. De bedragen variëren van f 150 per storting (het minimumbe drag) tot een veelvoud daarvan. Het fonds geeft tot dusver een hoger rendement dan de gemid delde spaarrekening. nummer 4 C\ 'De werkgelegenheid is kwets baar', zegt RvB-lid Peter van Dun in reactie op de sociale jaarcijfers van 1993. 'Je krijgt van niemand een baangarantie voor het leven. Ook van Ahold niet.' Van Dun pleit ervoor dat medewerkers zich minder kwetsbaar maken op de ar beidsmarkt door opleiding en brede inzetbaarheid. Zie pag. 4 De berichtgeving voor de AH- winkels wordt toegankelijker. De dikke pakken weekberich ten waarmee de filialen jaren lang zijn bestookt, worden ver vangen door spoedberichten en dagberichten per fax en een we kelijkse krant met achtergron den. Zie pag. 9 Benita Ponsioen, bedrijfsleid ster van De Tuin van Amster dam, won vorige maand een Re nault Twingo in een show van RTL-5. Een geschenk uit de he mel, want haar oude auto had ze net naar de sloop gebracht. 'Schattig is-ie.' Zie pag. 12 Op 30 april zal er weer heel wat Oranjebit ter achterover geslagen wor den. Het ko ninklijk krui denbitter is op koninginnedag een must voor iedere rechtge aarde oranje klant. Gall Gall hoopt er duizenden fles sen van te ver kopen. Zie pag. 2 april 1994 NIEUWSBLAD VOOR MEDEWERKERS VAN KONINKLIJKE AHOLD NV zie pag 5 Een jaar geleden begon Albert Heijn met de wekelijkse Top-5 advertentie. Inmiddels is de Top-5 een vertrouwd beeld in de landelijke en regionale dagbladen. 'Uit onder zoek is zelfs gebleken dat honderdduizenden klanten elke dinsdag de krant openslaan om te kijken wat AH die week weer in de aanbieding heeft', aldus John Grooteman, hoofd Nationale Marketingcommunicatie van Albert Heijn. Ook commercieel manager taat van de advertenties. 'Met George Rijke van Albert Heijn die Top-5 advertenties proberen is zeer tevreden over het resul- we zoveel mogelijk klanten te bereiken én ze eerder in de week tot winkelbezoek uit te nodigen. Het probleem is name lijk dat onze filialen op koop avonden en de dagen voor het weekend overvol zijn. Om die topdrukte in de filialen meer te spreiden over de andere dagen van de week, plaatsen we de Top-5 advertentie aan het begin van de week in de dagbladen. En dat werkt!' De succesadvertentie bestaat uit vijf uiterst scherp geprijsde artikelen. Meestal zijn het twee vers- en drie houdbare produk- ten. 'We proberen steeds artike len in de advertentie op te ne men die een zo groot mogelijk publiek aanspreken. Het betreft vaak eenvoudige, volumerijke artikelen met een hoge ge bruiksfrequentie, zoals pinda- (Zie verder op pagina 3) voor moslims, liet de Marokkaanse afdelingschef Sghir Bougrine van het Albert Heijn-filiaal aan het Cornelis Troostplein in Amsterdam, de Nederlandse klanten kennis maken met typisch Marokkaanse en Turkse produkten. In traditionele kleding schonken de medewerkers mintthee en deelden Marokkaanse koekjes uit. Op de foto: Hoessein El Pacha, Renée Mof en Sghir Bougrine. Verslag op pag. 8 De statutaire directie van Albert Heijn zal vanaf 1 januari 1995 bestaan uit drie leden. Jan Andreae blijft pre sident. Naast hem ko men twee vice-presi- denten, onder wie de huidige directeur Eco nomische Zaken Hille Bosma. De andere vice- president is nog niet bekend. Ook de be stuurslaag onder de di rectie zal worden aan gepast. De wijzigingen in de top pas sen binnen de strategie van Albert Heijn om efficiënt en flexibel in te spelen op maat schappelijke veranderingen en zijn positie in de markt verder te versterken. Momenteel bestaat de Albert Heijn-top uit vier directeu ren, twaalf adjunct-directeu ren en drie stafdirecteuren. Het aantal topfuncties zal met vijf worden verminderd. De huidige directeuren Krijn Dorsman (Commerciële Za ken) en Jack Voskamp (Ope rations), zullen mede gezien de lopende afspraken over de afronding van hun loopbaan, andere nog nader te bepalen verantwoordelijkheden op zich nemen. De huidige ver- (Zie verder op pagina 3) Een revolutie in het assortiment is het niet gewor den. De deskundigen die dachten dat gemaksvoeding Nederland stormenderhand zou veroveren, zaten er naast. Toch ziet directeur Rob Schreuder van Vaco, Ahold's produktiebedrijf voor kant-en-klaarmaaltij- den in het Belgische Geel, de toekomst van zijn pro dukten zonnig in. 'De groei zet door, dat is duideHjk. Het gaat aUeen geleidelijk.' Vaco staat voor vacuüm cooking. De maaltijdcomponen ten worden in kunststof bakjes bij elkaar gevoegd, vacuüm ge trokken, gekookt en, gekoeld met ijswater. Vervolgens gaan de gerechten de koelketen in. Op 5°C blijven de maaltijden vanaf de fabriek drie weken houdbaar. Gebruikers hoeven het eten alleen nog maar even op te warmen in oven, magne tron of in heet water (au bain marie). Simpel, snel en smake- hjk, en - niet minder belangrijk - vitaminen, mineralen smaak, geur en kleur blijven beter be waard dan in blik of diepvries. Vaco zag zijn omzet in 1993 met bijna 40% stijgen en voor 1994 verwacht directeur Rob Schreuder een even grote stij ging. Per week gaan er tussen de 80.000 en 100.000 maaltij den naar supermarktketens. De helft daarvan komt terecht in (Zie verder op pagina 5

Personeelsbladen | 1994 | | pagina 1