Tuinen-BL wint auto in RTL-5 show 'VEEL EN LEKKER' GOED VOOR 2500 PIEK 'Verwenwinkel van het jaar' flink verwend Marvelo Bingo! Een Twingo f!2500, AHOLD PUTSEN APRIL 1994 De produktprijsvraag die Mar velo in januari uitschreef voor Ahold-medewerkers heeft ruim 250 ideeën opgeleverd. Uit de inzendingen koos de jury twaalf prijswinnaars. De hoofdprijs, een geldbedrag van 2500 gul den, was voor Angèle Kemper man. De medewerkster van AH's testwinkel in Zaandam le verde een veelheid aan origine le en lekkere produktideeën in bijna alle groepen die Marvelo voorhanden heeft. Thee, koffie, wijn, hagelslag en pasta's. En de bruikbaarheid van een paar van haar spinsels was mede re den om haar de prijs te over handigen. Dat gebeurde op vrij dag 1 april in de Marvelo-fa- briek. Erik Leebeek, jurylid en mede-organisator, maakte de prijswinnaars bekend. Alle twaalf winnaars waren aanwe zig, maar tot het laatste mo ment werd de spanning erin ge houden. 'Met tien ideeën gaan we experimenteren', werd er be loofd. De trotse winnares: 'Ik had het niet verwacht. Het was echt een grote verrassing want zo bijzonder waren mijn inzen dingen nou ook weer niet. Ge woon je nuchtere boerenver stand gebruiken. Van het geld heb ik inmiddels de Dikke Van Dale gekocht en een aantal CD's.' Angèle Kemperman En de koplampen schenen over het oude Waagplein. Er klonk gejuich. Alkmaarse kelen schreeuwden haar toe. Dolf was blij, Hans van der Togt ook. Even daar voor had Benita Ponsioen vier van de vijf vragen goed beantwoord en in no time was ze een auto rij ker. Een Renault Twingo. 'Een doppie', zegt ze zelf. En inmiddels pendelt de bedrijfsleidster van De Tuin van Amsterdam in het zachtblauwe wagentje van haar Alkmaarse flat naar de Leidsestraat. Benita was het stralende mid delpunt in de allerlaatste uit zending van "Wedden dat ik 5 op 5 heb', een promotiepro gramma van RTL-5 dat aan spoort om de nieuwe Luxem burgse zender op het vijfde ka naal van het toestel te zetten. Ze had toevallig de oproep ge zien en ingeschreven. 'Ik ben helemaal niet zo'n televisiety pe', zegt ze. 'Ik heb een hart stikke drukke baan en ik reis per week twaalf uur, dus zoveel tijd om TV te kijken heb ik niet. Maar die week had ik vakantie.' Dolf Brouwers liet zich in het programma op een berry door twee kaasdragers naar Benita's flat brengen. De bedrijfsleidster was thuis. Ze had zich zelfs voorbereid op zijn komst en had van bijna alle programma's een uitreksel gemaakt. 'Want om te winnen moest je niet alleen RTL-5 op 5 hebben, maar ook vijf vragen beantwoorden', ver telt ze. 'Zo van: hoe heet de as sistente van Hans van der Togt?' Een blik in de slaapka mer, waar de TV stond, was ge noeg om te zien dat 5 inderdaad op 5 stond. So far, so good. Be nita mocht met de oude Sjefke van Oekel mee naar het Waag plein om een gokje te wagen voor een echte wagen. Die stond geparkeerd in één van de vijf trucks met oplegger die op het Waagplein waren gestatio neerd. Hans van der Togt, voor de gelegenheid eens met bril, stelde vijf vragen. Benita's uit reksels hadden weinig zin, want de vragen gingen alleen maar over het programma 'Wedden dat'. Wat was de bij naam die Jos Brink gaf aan zijn assistente Sandra Reemer? 'Pindaatje', zei Benita over tuigd. 'Kroepoekje', zei Hans. Maar Benita hield voet bij stuk. 'Ik heb hem ook eens 'pindaatje' horen zeggen.' Ze kreeg het voordeel van de twijfel. Vier van de vijf vragen goed. Ze mocht vier vrachtwagens probe ren. De tweede was raak. Daar stond het glimmend mormel. Renault Twingo. 'Schattig is-ie', reageert de winnares. 'Ik heb er zelfs een leren races tuur tje bij besteld.' De Twingo kwam als een geschenk uit de hemel. Haar oude wagentje had ze de week ervoor naar de sloop ge bracht. Na haar televisieoptre den vertelt ze: 'Ik word op straat herkend. Iedereen vraagt of het echt is. Want eigenlijk droomt iedereen er toch van om eens zo'n grote prijs te winnen.' Het winnende filiaalteam van links af: Erika Berghoef, Martine van der Kwaak, Carole Koemans, Amanda van Mook, Caroline Distelveit, Olaf Distelveit en Toni Egas Goed je best doen'. Dat is volgens Caro lina Distelveit het simpele geheim van Alphen aan de Rijn. De verkoopster van Jamin werkt in de 'Verwenwinkel van het jaar'. Die ver kiezing werd dit jaar voor de derde keer gehouden. Een strijd waar al le filialen en alle franchisers van Jamin aan deel nemen. De Alphense over winning komt voor filiaalma nager Carole Koemans niet echt als een donderslag bij heldere hemel. 'De winkel straalt iets feestelijks uit', zegt ze. 'We proberen altijd te letten op leuke kleurschakeringen.' Fili aal 4208, zoals Alphen aan de Rijn te boek staat, kreeg de officiële oorkonde en de waardebonnen voor elk team lid uitgereikt op 30 maart. 'En we worden opgenomen in de 'galerij der groten' op het hoofdkantoor in Oosterhout', zegt de trotse filiaalmanager. Behalve een eigen winnaar kiest Jamin ook een winnaar in de categorie 'franchisers'. Die eer viel te beurt aan de Ja- min-winkel van de kersverse franchiser Corinne van Bladel in Den Bosch. Eerder wonnen de filialen in Doetichem en Goes en de franchisevestigin- gen in Meppel en Hattum. Presentatie en klantenbenade ring zijn de twee hoofdpun ten waar op wordt gelet door de regiomanagers. Die vallen op de meest gekke momen ten de winkels binnen en ge ven punten. Carolina zegt: 'Ik kom bij Albert Heijn vandaan. Daar is aandacht voor de klant ook iets waar op geha merd wordt. Maar in zo'n klei ne winkel als Jamin ben je toch nóg directer met de klant bezig. Je moet van elk produkt wat weten. Ik heb ook bijna alles geproefd. Het enige waar ik nog wel eens mee tob is welke vulling er in welke bonbon zit.' Vraag ze of al dat snoep niet hun neus uitkomt en ze zeggen: 'Inte gendeel.' Carole: 'Scheeps touwsalmiak, daar eet je je vingers bij op.' Benita Ponsioen met Hans van der Togt

Personeelsbladen | 1994 | | pagina 12