I de winkels: 7 Yolk Colour Fan KOOS, trof in het schap van de supermarkt scharreleieren as de kous af. De markt leek dood. 'Dooier kon niet', zegt ert Heijn de vastgelopen markt nieuw leven inblies.' De n, maar daarvoor in de plaats pronkt een assortiment dat tot Viergranen-Ei. Wilde kip Ei Pasen (<0*' Op de wikkel van deze Flitsen een heerlijk paasrecept Zijn eieren slecht voor het cholesterolgehalte? Antwoord: Eieren zijn van beperkte invloed op he cholesterol gehalte. Legt een witte kip witte eieren en een bruine kip bruine eieren? Antwoord: ja, maar ook een a zwarte kip legt A witte eieren. I colorimétrique Abanico colorimétrico lN albert heijn wortelextract, door hun voe ding.' Op het gebied van voe ding is ook het nodige verbe terd. "Vroeger, in de batterij- tijd, werden de kippen vaak ge voed met vismeel. Eieren kre gen een vissmaak. Dat hebben we met Albert Heijn trouwens nooit gedaan, vismeel als voer.' 4 a En weer werd er een ander ei gelegd. Het Gras-Ei dit maal. Het Gras-Ei komt het dichtst in de buurt van het ei dat de boer van zijn erf plukt. De kippen kunnen altijd naar buiten, hun eieren worden daarom vrije-uit- loop-eieren genoemd. Ze eten alles wat ze voor de snavel komt. Planten, gras, maar ook torretjes. De smaak van een Gras-Ei en de dooierkleur kun nen daarom nogal verschillen. Baars is ondertussen het nieuwste van het nieuwste gaan halen. Uit een koelkast in een aangrenzende kamer tovert hij een groen ei. 'Een ei uit het Braziliaanse oerwoud', vertelt de ei-man. Van een wilde kip met de exotisch naam Arauca- ne. Een geweldig ei. Dik eiwit, een hele goede smaak. Hoog waardige kwaliteit. Beroemde koks in Nederland maken er de lekkerste gerechten mee.' Het mag duidelijk zijn: Albert Heijn is trendsetter op ei-ge- bied. De dode groep is levendi ger dan ooit. Op allerlei manie ren trekt Albert Heijn de aan dacht van de klant. Met kerst zijn er kwarteleitjes ter decora tie van het kerstmenu. Met pa sen zijn er elk jaar andere ac ties met gekleurde eieren of do zen waar een chocolade-ei is toegevoegd. Er zijn family- packs met grote eieren (klasse 1) voor de ouders en kleine ei eren (klasse 3) voor de kinde ren. Er zijn big eggs (klasse 1) die in Noord-Holland als een trein lopen. Er zijn trays van twintig stuks voor eifanaten en soms worden kruiden toege voegd voor het maken van een omelet. Een ei is allang niet meer alleen een ei. Wat heeft het ei met Pasen te maken? Het ei is het symbool van 'nieuw leven'. Die symbo liek komt al voor in de oudste mythologieën van de Polynesi sche tot de Finse Helden die een rol spelen in de mythes worden geboren uit eieren. Sommige mythes gaan zelfs zo ver dat ze stellen dat de wereld is geboren uit een oerei. Later is het ei gekoppeld aan een, waarschijnlijk heidens, voor jaarsfeest. Want ook de lente staat voor nieuw leven. Wat dood is in de winter, ontluikt in het voorjaar. Die symboliek is nog weer later door het christe lijk geloof opgepakt en aan het Paasfeest verbonden. Want met Pasen (afgeleid van het Latijn se 'Pascha') vieren christenen de opstanding. Op Goede Vrij dag wordt Jezus gekruisigd, met Pasen staat hij op. Nieuw leven. timentsmanager bij Albert Heijn

Personeelsbladen | 1994 | | pagina 7