Snoepen met AH voor zieke kinderen Gall Gall verwacht verdere groei marktaandeel Gepensioneerden krijgen nn ook B-units ■3 Met het hart bij de mensen Weer uitbreiding AH Vaste Klanten Fonds Ondanks stilstaande markt: K' AHOLD FLITSEN MAART 1994 Het begon met een ideetje tijdens de borrel. Supermarktmanager Henk Blaauw van AH-filiaal 1136 in Winschoten nam het ini tiatief tot een grote inzame lingsactie voor een nieuw Ronald McDonaldhuis bij het Academisch Ziekenhuis in Groningen. Alle 45 AH-fi- lialen, ook de franchisene mers, in Friesland, Gronin gen en de kop van Drenthe nemen eraan deel. Zaterdag 19 februari werd het startschot gegeven voor de inzame lingsactie. De burgemeesters Apo theker van Leeuwarden en Ouwer- kerk van Groningen kochten in de AH-winkel aan de Eikenlaan de eerste produkten waarvan f 1,50 apart wordt gezet. Zij konden kie zen uit witte of rode Bordeaux, speciaal voorzien van een Ronald McDonald-etiket, bonbons of spek kies, die door leverancier Hoep man in een stolpfles werden ver pakt. 'We willen in tien weken 90.000 gulden inzamelen zegt Blaauw.' In een Ronald McDonaldhuis loge ren ouders van langdurig zieke kinderen. 'Een thuis ver van huis' is de doelstelling. Ouders kunnen op die manier bij hun kinderen blijven. Dat is nodig omdat de pa tiëntjes uit alle hoeken van het land komen, omdat zij zijn aange wezen op één bepaald specialisme van een ziekenhuis. In Groningen liggen veel kinderen die een lever transplantatie moeten ondergaan. Elke dag heen en weer reizen is in zo'n geval een ondoenlijke zaak. Jojan Hakkenberg van het Ronald McDonaldhuis: 'We proberen hier een huiselijke sfeer te creëren, waarin zo normaal mogelijk huise lijk verkeer plaatsvindt.' Het Ronald McDonaldhuis in Gro ningen wordt gehuurd van het Academisch Ziekenhuis. Het zie kenhuis heeft het pand nu zelf no dig en dus ontstond een probleem. In de nabije omgeving was geen vervangend pand te vinden. Nieuwbouw bleek de enige oplos sing. Daarvoor moest drieëneen half miljoen gulden op tafel komen en is men afhankelijk van dona ties. Burgemeester Ouwerkerk rekent af bij Johanna de Bruin Uit de Ahold-jaarcijfers blijkt dat in 1993 per medewerk(st)er een winst is behaald van circa f3.118 (1992: circa f2.727.-). Dat is een prima prestatie waarop we alle maal best trots mogen zijn. Zeker als we kij ken naar de economische tegenwind vorig jaar in Europa en Amerika. Ruim f343 miljoen lijkt een groot bedrag. Dat is het ook. Maar tegelijk is het nodig om nog veel grotere bedragen te kunnen investe ren in de groei van ons bedrijf. In het ver nieuwen en uitbreiden van winkels, in het moderniseren van distributiecentra en fabrieken, en in het kopen van nieuwe bedrij ven, die Ahold verder versterken. Winst is niet alleen een kwestie van een volle kassa. Het is zeker ook een kwestie van kos ten. Om ons bedrijf aan de gang te houden zijn er hoge uitgaven, waarvoor dubbeltje voor dubbeltje eerst verdiend moet worden. Dag in dag uit, met grote inzet van alle medewerk(st)ers. Om winst te blijven maken wordt dus veel van ons verwacht. Ook dit jaar. Met het hoofd bij het werk, in teamverband, en soms met tegenvallers waar je overheen moet komen. Maar altijd met het hart bij de men sen. Zo hebben we de beste kans om onze doelstellingen te realiseren. Hoofdredactie Flitsen Gepensioneerde Ahold-me- dewerkers krijgen vanaf 21 maart bij inlevering van drie volle zegelboekjes voor het AH Vaste Klanten Fonds ook de gratis B-units. Daarmee is het fonds toe aan een nieuwe uitbreiding. Eerder werd het voor mede werkers al mogelijk deel te nemen via het Spaarsalaris. Ook klanten kunnen vanaf 21 maart giraal deelnemen in het fonds. Dat wil zeg gen: zonder zegels te plak ken. De gratis B-units waren er alleen voor Ahold-medewerkers in actieve dienst en voor parttimers. De ge pensioneerde Ahold-medewerkers protesteerden tegen deze 'uitslui ting'. De protesten hadden resul taat. Ook zij kunnen nu naar de AH-winkel s en ontvangen de gra tis units. Echter tot een maximum van f 294,= (2x3 boekjes). 'Deze manier van deelname in het fonds in veruit de lucratiefste', zegt Hille Bosma, drecteur van Albert Heijn. 'Wie drie volle zegelboekjes bij el kaar plakt en deel wil nemen, ont vangt niet alleen de gebruikelijke drie gulden per boekje, maar tege lijk ook de gratis B-units. Dat is f 147,= per keer. Snel verdiend dus.' Voor klanten wordt het des ondanks wel mogelijk giraal deel te nemen. Zij doen simpelweg mee door het overmaken van een mini mum bedrag van f 150,= van hun eigen rekening naar het fonds. Bosma: 'Het resultaat van het fonds is meestal hoger dan de ren te op een gewone spaarrekening. Over het afgelopen jaar was het 7,7%.' De drie mogelijkheden om aan het AH Vaste Klanten Fonds mee te doen: Zegels sparen (drie volle boekjes, plus f 9,= AH- premie, plus gratis B-units (f 147,= per keer) Spaarsalaris (medewerkers kunnen via het W-formulier periodiek een bedrag van him netto-salaris (maximaal het hele salaris) overmaken) Giro-ofbankoverschrijving (minimaal f 150,= per keer van je eigen rekening naar het fonds) De drankenmarkt in Nederland groeit niet meer. Maar Matti Emondts, directeur van Gall Gall, verwacht dat het marktaandeel van zijn winkelketen de komende jaren toch verder zal groeien. Gall Gall is al marktleider met bijna 21% van de markt. 'Een bewezen succesformule in de slijtersmarkt', noemt Emondts Gall Gall. De 323 eigen winkels en 47 franchisers staan er goed voor. Hij zegt: 'De komende tijd blijft het aantal eigen filialen nagenoeg ge lijk. Dat komt omdat we nog steeds winkels samenvoegen in verband met overlappende marktgebieden. HEI-LIED HELPT EERSTE PAAL MEESTER 'Eén, twee, drie, haal op die hei.' Op het ritme van een oud-hollands hei-lied, dat uit volle borst werd voorgedragen door Peter van Dun (r), lid van de Raad van Bestuur van Ahold, sloegen medewerkers van Meester op woensdag 2 maart de eerste paal met een handheier in de IJssel-klei. Daarmee werd het startschot gegeven voor een nieuwe afdeling Snijden en Verpakken van vleeswaren- fabriek Meester in Wijhe. De nieuwbouw gaat voldoen aan de jongste hygiëne-voorschrif- ten van de Europese Unie. Die bepalen onder meer een volle dige scheiding van rauwe en gekookte vleeswaren. Direc teur Henk Sterk (I) van Meester zegt: 'Door de nieuwbouw zijn de klanten van Albert Heijn ook in de toekomst verzekerd van de beste kwaliteit vleeswaren.' Dat stamt nog uit de tijd dat Gall Gall Impodra overnam. Deze sa menvoegingen tasten het aantal ei gen winkels nauwelijks aan omdat we in hetzelfde tempo nieuwe, ei gen winkels openen.' Vorige maand deelden enkele con currenten mee dat zij de aanval gaan inzetten op het marktleider schap van Gall Gall. Emondts vindt eerlijke concurrentie een goe de zaak: 'Het is goed voor de consu ment en bovendien houdt het de di verse partijen in de markt scherp en alert.' Emondts denkt dat verdere groei van zijn winkelketen voor een flink deel zal komen uit franchising. Het aantal franchisers bij Gall Gall is in twee jaar tijd gestegen van 3 naar 47. 'Er zijn marktgebieden waar we nu nog ondervertegen woordigd zijn', zegt Emondts. 'Juist daar kunnen we ons versterken door middel van franchising. Onze ervaring is dat een zelfstandig on dernemer die Gall Gall-franchi- senemer wordt, bij lagere omzetten al winst gaat draaien en zo een goed inkomen verdient. De grote belangstelling bij zelfstandige on dernemers om zich te verbinden met de kracht van het grootwinkel bedrijf, leidt ertoe dat we meer aanmeldingen krijgen dan we kun nen honoreren. We passen strenge selectiecriteria toe. We letten onder meer op de ondernemerskwaliteit van de kandidaten, op hun markt gebied en op de oppervlakte en lo- katie van hun winkels. Gaan we eenmaal met een kandidaat in zee, dan krijgt hij of zij van ons ook ex clusiviteit in zijn marktgebied.'

Personeelsbladen | 1994 | | pagina 3