'Operatie Duck' van start bij Albro Rolladelijn trekt enorme vraag maar nauwelijks wJpm/% Post brengt Gall Gall thuis Verkiezingen mm® Actieweek in stilte verlengd Met het oog op morgen |§fli|pl!iffpl - Nieuwe directeur AHOLD FLITSEN FEBRUARI 1994 WwiSSSgM): -2 verkocht, krijgt nu een veel renda beler bestemming. Anders dan bij de traditionele rollade zijn de nieu we rollades door en door gekruid. Bij opgerolde varkenslapjes zitten Hoofdredactie Flitsen Albert Heijn gaat de goederenstromen anders, sneller organiseren. Codenaam voor deze, zojuist begonnen operatie: 'Vandaag Voor Morgen' (WM). Inmiddels werken 15 AH-winkels volgens het WM-principe. Aan het eind van dit jaar moeten dat er circa 350 zijn. In de winkelpraktijk bete kent WM: minder tijd kwijt aan bestelprocedu res, administratie en beheerssystemen. En meer tijd en aandacht vrij voor de klant. Op pagina 6 van deze Flitsen zegt supermarktmanager Eric Biesterveld van het kleine AH-filiaal aan de Nieuwmarkt (met weinig magazijnruimte) dat hij er zo snel mogelijk mee wil beginnen. Albert Heijn heeft winkels in alle soorten en ma ten, maar in al die winkels maakt de klant de dienst uit. Daarom is WM gericht op een betere prestatie in de winkel. Klanten zijn geen vreemde wezens. Ze lijken op u en mij. We zijn zelf klanten. En ook wij vertrouwen blindelings op de profes sionele service van een instelling of onderneming. Bovendien verwachten we een steeds betere service en een steeds beter produkt, het liefst tegen een la gere prijs. Anders kiezen we voor een andere aan bieder. Daarom is WM zeer belangrijk. De groot ste kruidenier van het land worden is een enorme klus. Maar de grootste blijven is een nog veel gro tere opgave. En daar werken tienduizenden AH- medewerk(st)ers dit jaar opnieuw aan. blijven gebruik maken van gastau- teurs en culinaire journalisten. De lay-out blijft ook gehandhaafd. En de mix van produktinformatie en zogenoemde hüman-interest-verha- len zit er ook in.' Zirschky zegt dat de nieuwe 'look' van het magazine de lezers bevalt. We horen dat van filiaalmedewerkers en leveran ciers. Maar er zijn ook klanten die in de pen klimmen om ons te mel den dat ze het blad zo prachtig vin den.' Nieuw in het huis-aan-huis blad zijn de waardebonnen. Die kunnen eruit worden gescheurd en worden ingewisseld bij de filialen. Rond half maart zal het eerste ma gazine op de mat liggen. 'Niet met de hele stapel strooifolders en re- clamekrantjes', benadrukt Zirsch ky nogmaals. 'Gewoon met de post.' Van links naar rechts: John van Asten, Piet Mollen, Eric Meulendijk, Henk den Hoed, Ad Jasperse en Werner Voogels (Vervolg van pagina 1) nieuwe lijn, een aaneenschakeling van machines, draait nu ruim vier maanden. Zo'n 16.000 rollades per dag kunnen er worden gemaakt. Veel meer dan ooit op de traditio nele wijze kan worden geprodu ceerd. Maar dat is niet het enige voordeel. Het varkensvlees dat normaal als shoarmavlees werd de kruiden alleen in het midden. Een folietje gemaakt van huid en benen zorgt er tijdens het braden voor dat het netje niet in het vlees trekt. Een veelgehoorde klacht bij het bereiden van rollades. 'De mensen vinden het lekker van smaak', zegt coördinator van de lijn Piet Mollen. 'En dat was te merken in de actieweek. We ma ken hier met z'n twaalven ook de rollades voor de andere Verscen trales. Ondanks de snelle produk- tie konden we toch niet volledig aan de vraag voldoen.' Daarom is de actie, waarbij de rollades voor 9,95 per kilo werden aangeboden, een week verlengd. De postbode doet voortaan het Gall Gall-magazine in de bus. Het blad, dat eerst alleen via de winkels werd gedistri bueerd, wordt huis aan huis verspreid in de gebieden rond om de winkels. De oplage van het magazine krijgt daardoor een forse impuls. Van 200.000 exemplaren naar 1,1 miljoen. 'Maar', zegt hoofdredacteur Henk Zirschky, 'we blijven doorgaan op de ingeslagen weg.' Hij doelt daarmee op het nieuwe leven dat Gall Gall het blad vo rig jaar oktober inblies. Van een uitdelertje naar een bewaar-maga- zine' heette het toen en daar ver andert niets aan. Zirschky: We kan gaan kiezen voor het thuis af bakken van banket-artikelen, op het moment dat hij of zij dat wil, warm geserveerd. Op 21 maart in troduceert Albro een nieuwe ver pakking voor het betere banket werk: de 'toefzak'. Een opvallende en onderscheidende verpakking. Ook nieuw bij Albro is de direc teur: Willem-Jan Vreezen (41). Vreezen noemt zichzelf 'sowieso een liefhebber van eten'. 'Ik ben enthousiast over Albro,' zegt hij. 'Mijn belangrijkste taak is het ont wikkelen van een nieuwe strategie in samenwerking met onze belang rijkste klant, Albert Heijn.' Of hij zelf ook van zijn produkten houdt? 'Nou en of! Ik ben een liefhebber van vruchtenbrood, maar mijn ab solute favoriet is chocoladebrood. Heerlijk!' (Vervolg van pagina 1) Geen strip van Walt Disney, maar een service-verbetering bij banket- en broodbakker Albro onder de codenaam 'Operatie Duck'. In de eerste helft van dit jaar worden de AH-winkels die Albro belevert, tweemaal per dag voorzien van vers brood. overhand krijgt. En dat kan gevol gen hebben voor de detailhandel. Je merkt echt wel of een gemeen tebestuur oog en oor heeft voor een goede winkelvoorziening voor de burgers en dus openstaat voor de detailhandel.' Grote problemen le vert dit allemaal meestal niet op. Zegt Zwart: 'De Verkiezingsdip' is niet in getallen uit te drukken. Je kunt hoogstens zeggen dat hier door een bepaalde winkel soms iets later open gaat. Natuurlijk ge beurt het weieens dat een bepaald project, doordat bestuurders van een andere politieke kleur erover gaan beslissen, niet doorgaat, maai- gelukkig komt het omge keerd ook voor.' 'Een zeer goede ontwikkeling. In het belang van de klant, van Al- bert Heijn en van Albro', aldus Loek Steenland, destijds waarne mend directeur. Hij zei dat in ja nuari bij de officiële ingebruikne ming van de nieuwe mergpijpj es- lijn (zie foto rechts). Steenland is enthousiast over 'Operatie Duck': 'Albro moet twee keer per dag pro- duktie leveren en de vrachtwagens zullen twee keer per dag moeten rijden. Dat zijn veranderingen die vanzelfsprekend geld kosten. Maar gezien de grote waarde die ook Al- bert Heijn aan de frequente bele- vering hecht, ga ik er vanuit dat we samen die extra kosten zullen opbrengen.' Daarnaast noemt Steenland nog twee andere zaken waarmee Albro zich in de kijker zal spelen. Allereerst op het ban ket-front de 'thuisbak'. De klant Willem-Jan Vreezen

Personeelsbladen | 1994 | | pagina 3