Langdurig werklozen aan de slag bij AH VAN 'T SCHAP SpA- cheques populair VAN 'T SCHAP 20+ Warme wijn VAN 'T SCHAP VAN 'T SCHAP Milieuvriendelijk schrijven AHOLD FLITSEN FEBRUARI 1994 De wijk Charlois in Rot terdam kent een hoog percentage jeugdwerk loosheid. De stichting 'Aan de slag in Charlois' probeert daar samen met Albert Heijn wat aan te doen. Twaalf langdurig werkloze jongeren zijn na een stoomcursus en stage van elk drie weken inmiddels aan de slag bij AH. Supermarktmanager Jan Blaak van de onlangs geopende AH- Zuidplein heeft elf van de twaalf geslaagde kandidaten in zijn winkel. 'Hoewel de cursus betrekkelijk kort was, ligt. het niveau van deze jongeren zeker niet onder het gemiddelde van de winkel,' zegt Blaak. 'Je merkt aan de meesten dat ze het goed naar hun zin hebben. En dat komt niet alleen door het vak dat ze hier kunnen uit oefenen, maar ook door het teamwork en de collegialiteit die ze in onze winkel vinden. Ik denk dat een dergelijk project, maar dan met een wat langere opleidingstijd, in Rotterdam voor herhaling vatbaar is.' Rebecca Kleijn kreeg tijdens haar stage vooral belangstelling voor de broodafdeling en ze heeft inmiddels een bake-off- cursus gevolgd. 'Ik was twee jaar werkloos en ik werd er echt Rebecca Kleijn en Anil Bhaggot een beetje moedeloos van dat al mijn sollicitaties op niets uitlie pen,' vertelt ze. 'Ik ben heel blij dat ik die stage en opleiding ge daan heb en dat ik nu hier zit. Er werken hier heel veel jonge ren. Het is gewoon gezellig. We voelen ons als cursusgroep geen buitenbeentjes, want iedereen is hier in een nieuw filiaal ge start.' Ook Anil Bhaggot werkt op de broodafdeling. 'De uitstraling van Albert Heijn beviel me,' zegt hij. 'Vooral die TV-spotjes. Toen ik de kans kreeg deze cur sus te doen, heb ik niet geaar zeld. Het werk bevalt me en ik vind dat we af en toe goed ver wend worden door AH. Zo'n warme maaltijd bijvoorbeeld als je op koopavond moet werken, dat soort dingen stel ik op prijs.' Van de kortingscheques die Speciaalzaken Ahold in de cember bij de salarisstrook van alle medewerkers stop te, is gretig gebruik ge maakt. De cheques gaven recht op een korting bij aankoop van artikelen in de winkels van Etos, Gall Gall, De Tuinen en Jamin. Die korting kon fors oplo pen. En dat kwam kenne lijk goed van pas in de dure feest- en cadeaumaand. Zo incasseerde Gall Gall ruim 3.700 cheques, Jamin ruim 4.700 cheques en Etos maar liefst ruim 7.500 che ques. SpA-directeur Chris van den Broek spreekt van een geslaagde actie: 'Het chequeboekje is een goed voorbeeld van een actie, waarvan zowel de mede werkers als de winkels voordeel hebben.' Flauw, stug, smaakt naar rub ber. Die vooroorde len worden vaak aan zoutarme kaas toegedicht. Ten onrechte, want de smaak van de 20+ en 30+ kazen is veel lekkerder ge worden. Een ingewikkeld proces van rijpen en opslaan gaat daaraan vooraf. Er worden geen kleur- en smaakstof fen toegevoegd. We merken het in de omzet', zegt assortimentsmanager Zui vel Wim Baars. 'Die is met 25% toege nomen.' Dat de klant de verbeterde smaak waardeert, blijkt ook in de win kel. 'Proeven is geloven' is het motto en dus gaan de schalen met blokjes grif rond. Er zijn vijf eigen merken zoutarme kaas. De Leidse is daarvan de oudste, de 30+ minder vet/minder zout de meest verkochte, maar absolu te stijgers zijn de boeren 20+ en de AH 20+. Baars: Vergeleken met vroeger is de AH 20+ veel smeuïger. Zonder dat er meer vet is toegevoegd. De klant let op vet. Die gezondheidstrend gaat nog steeds door.' In week 3 werd een cam pagne gevoerd om de verbeterde 20 en 30-plussers onder de aandacht van de klant te brengen. Zodra de winter sportbeurzen Ne derland overspoe len met de jongste trends in skistokken, schoenen, pak ken of oorwarmers, staat in de winkels van Gall Gall en Albert Heijn Glüh- wein op het schap. Het is dan half no vember. Glühwein is een echt Oosten rijks drankje. De basis is rode wijn. Daaraan toegevoegd worden allerlei kruiden, zoals kaneel en kruidnagels. Het is te vergelijken met de Neder landse Bisschopswijn. Aan de voet van de skipistes wordt het warm gedron ken. Menig wintersporter zal zich het rozige gevoel kunnen herinneren. 'De Glühwein is een seizoensgebonden produkt', zegt Henk Zirschky, assorti mentsmanager Wijn bij Gall Gall. 'Het staat ongeveer tot eind april in de winkel.' Ook bij AH houdt de verkoop rond die tijd op, meldt wijnman Jan Kempenaar. Glühwein staat zowel bij Gall Gall als bij Albert Heijn voor fl 5,95 in het schap. dat het blok is gemaakt uit 100% Er wordt wat afge schreven in ons land. En hoewel steeds meer infor matie per computer of printer wordt overgedragen, zal de pen met het schrijfblok nog lang niet van het bu reau verdwijnen. Bij Albert Heijn ligt vanaf week 6 een schrijfblok-van-deze- tijd in de winkels. Een blok met milieu keurmerk. Dit keurmerk is enkele maanden geleden ingevoerd door het Ministerie van VROM. 'Het betekent kringloop-papier, dat chloorvrij is ge bleekt', zegt commercieel medewerker Hans van der Pol van Albert Heijn. 'Het is dus niet van dat spieiwitte pa pier. Maar door sortering van het oude papier hebben we wel een minder bruin eindresultaat gekregen.' Volgens Van der Pol zal het wel even wennen zijn voor de schrijvers. 'Maar', zegt hij, 'met de bruine milieuvriendelijke kof fiefilters, die de witte opvolgden, dach ten we ook dat het niet zo'n vaart zou lopen. Die verkopen ook heel goed.' Het A4-spiraalblok met keurmerk ver vangt niet het gewone spiraalblok. AH wil eerst de reactie afwachten op het nieuwe blok.

Personeelsbladen | 1994 | | pagina 2