'Het is net of je de hoofdprijs hebt gewonnen' De Tuinen karaookt door eerste personeelsfeest - Roemeense verpleegsters krijgen AH-kleding Kreatief met kurk Stokken-idee goed voor twintig mille AHOLD FLITSEN FEBRUARI 199' Het hoogste bedrag dat ooit uit een Ahold ideeënbus werd geto verd, is op de valreep van 1993 uitgekeerd aan John Raadschelders van Al- bro. De bakker ontving f 23.873 voor een idee waar bij zo'n duizend kaas/uien stokbroden (KUS) per week niet langer bij het veevoe derbedrijf belanden, maar gewoon in de winkels van AH. Het recordbedrag voor een idee stond jarenlang op naam van Dick Bergers van Albert Heijn, die f 9860,- ont ving voor de hemdzakjes op rol. 'Ik heb er echt niet op zitten dokteren. Het was een inge ving', zegt hij. 'Ik ergerde me aan het grote aantal stokken dat afgeschreven werd.' Wat was er aan de hand? 'Bij het be strooien van de stokken met kaas en uien wordt een mal ge bruikt', zegt Raadschelders. 'Die plakte aan het deeg vast. Om dat te voorkomen werd de mal ingesmeerd met bloem. Maar het effect daarvan was dat het in de verpakking leek of er schimmel op de eerste partij broden zat', vertelt Raadschel ders. 'Al die partijen werden af gekeurd. Gewoon goed brood. Als bakker kun je dat niet ver kroppen.' De eerste man van de groot-broodlijn stelde voor om de bloem te vervangen door sla olie. Het resultaat was hetzelf de. De mal die de kaas en uien over het deeg strooit plakte ook nu niet aan het deeg vast. En de smaak werd ook niet aange tast. De ideeënbuscommissie sloeg aan het rekenen. Ze belde John voor de Kerst. 'Ze vroegen of ik een stoel in de buurt had', zegt hij. 'Of ik het in honderd tallen of duizendtallen wilde horen. Ja, ik heb wel een leuke Kerst gehad. Het is net of je een hoofdprijs hebt gewonnen in een televisiespelletje.' Dus vroeg Flitsen ook: "Wat ga je er mee doen, John?' De bakker moet lachen. 'De adviezen wa ren niet van de lucht', zegt hij. 'Ik moest bijvoorbeeld een Mer cedes kopen, maar ik houd het maar bij m'n Kadetje.' Het geld wordt voor een deel bestemd om de hypotheek af te lossen. Ver der is er een welverdiende va kantie geboekt naar de Spaanse Costa Almeria. En het Kadet je... dat krijgt een grote beurt. Martin Klercq (I) en John Raadschelders Voor het eerst in de geschie denis van De Tuinen kwam het voltallige perso neel bij elkaar om feest te vie ren. Het eerste personeelsfeest had een ongedwongen Franse sfeer. In partycentrum La France waren winkeltjes waar crêpes werden gebakken, reed een soepkar rond en werd voor al veel en uitbundig aan karao ke gedaan. Op de foto shoo- wappen Alletta Giethoorn, An nette Stender, Ria Bos, Tonny Keizer, Conny Giethoorn en Jeanette Mensink, ofwel De Tuin van Zwolle, in een spon taan achtergrondkoortje. Tus sen de bedrijven door werd be kendgemaakt dat De Tuin van Tiel de 'overall' winnaar was geworden van de produkt-van- de-maand wedstrijd, waarbij het erom ging wie over 1993 de hoogste omzet haalde in de ver koop van deze speciale aanbie dingen. Tiel gaat een weekend naar Thermea 2000, een kuur oord in Valkenburg. Winnaar van de mooiste kerstpresentatie werd 'De Tuin van Assen', de hoogste omzetstijging in 1993 was voor De Tuin van Arnhem. Zij gaan er eens lekker culinair tegenaan. Wie gaat schaatsen en in een wak rijdt, heeft een probleem. Doorgewinterde schaatsers hangen daarom tij dens hun tochten een priem om hun nek. Door de priem in het ijs te prikken kan de onfortuin lijke ijspiraat zich redden. Hij trekt zich met de priem uit het wak. Maar een priem om je nek is levensgevaarlijk. Eén schui ver en de priem kan in plaats van het ijs in je buik of je been steken. Wie kreatief is met kurk kan zo'n bloederige uitglij der makkelijk voorkomen. Prik een kurk op de priem en je kunt naar hartelust onderuit gaan. Een slimmerik belde aan het eind van het vorig jaar, toen de vorst het water tot ijs toverde, naar Marvelo. Hij vroeg de wijnafdeling om duizend kur ken. 'Eerst hadden we zoiets van: dat doen we nooit, dus nu ook niet', zegt Eric Leebeek van de Verkoop-afdeling. 'Maar hij bleef aanhouden. Dus hij kreeg zijn kurken.' De man deelde de kurken uit aan medeschaatsers en toen het ijs het toeliet trok men de stoute schaatsen aan en reed de polders in. Leebeek: 'Laatst belde diezelfde man op. Hij vertelde ons dat één van hen in een wak was gereden en zich inderdaad door middel van de priem had weten te redden. Maar hij had de priem niet zon der de kurk durven meenemen. Zo zie je maar...zo'n kurk heeft ongekende capaciteiten. Mis schien hebben we wel een hele nieuwe markt aangeboord.' Dus of het nu gaat om wijn, wak, vloeren of plateauzolen het ba sismateriaal is en blijft...kurk. n april gaat weer een zending met I duizenden oude Albert Heijn-jassen len -schorten naar Roemenië. Daar doen we die mensen een groot plezier mee. Als je ziet in welke armoede ze daar leven; dat is onvoorstelbaar. Dat vergeet je je leven niet meer.' Dick van der Lugt, assortimentscoördinator Lo gistiek bij AH, is al jaren enthousiast in de weer voor de Roemeense medemens. Sinds hij ruim vier jaar geleden in op dracht van Albert Heijn 7.000 voedsel pakketten naar Roemenië bracht, heeft Dick van der Lugt zijn hart aan dit land verpand: 'Sindsdien ben ik er al acht keer met een transport hulpgoederen naar toe gereden. Eind 1991 heb ik, met enkele anderen, de Stichting Help Roe menië Nu opgericht. De stichting heeft bijvoorbeeld een basisschool in Marghi- ta 'geadopteerd'. We hebben bij Neder landse scholen meubilair ingezameld en naar Marghita gebracht. En in mijn woonplaats Oostzaan hebben schoolkin deren speciale pakketten voor de Roem eense schoolkinderen gemaakt. Verder helpt onze stichting een vrouwenkliniek in Oradea met onder meer medicijnen, wasmiddelen en maandverband. En we hebben ook al eens vier trailers met in totaal 155 ziekenhuisbedden naar Ora dea gebracht.' 'Help Roemenië Nu' is ook betrokken bij een kinderziekenhuis in Sibiu, waar vooral infectieziekten worden behandeld. Daar gaat dit voor jaar een deel van de oude Albert Heijn- bedrijfskleding naar toe. Onlangs werd ook wat nieuwe bedrijfskleding, die hier over was, naar Sibiu gebracht. Dat wa ren kleine maten. 'De verpleegsters en artsen in het kinderziekenhuis trokken die bedrijfskleding meteen aan', zegt Van der Lugt. 'Ze zijn toch wat tenger der dan wij, dus dat ging perfect.' v MTVUfA sre/rr itJTSSlisif

Personeelsbladen | 1994 | | pagina 12