Albert Heijn Tiel is 'een warm bad' De Familie 8 Wijinaarfilialenwedstrijd Mozaïeken A4-tje Een giebelend groepje vrouwen in een zuurstok-roze huis. Op tafel kersenbonbons. Bij de koffie vier verschillende koeken. Hennie Breedveld, Annie Pijpers en Dien de Waay, in Jamin-krin- gen beter bekend als 'De Spekkies' (hun meisjesnaam is Spek), heb ben alledrie hun eigen filiaal in Rotterdam. Annie's dochter Diana werkt bij tante Hennie; Diens dochter Monique heeft ook een ei gen filiaal. De Spek-dochters zijn van kinds af in de Jamin-winkel opgegroeid. Annie: 'Diana was nog geen halfjaar of ze belden me op of ik alstublieft weer kon komen wer ken. Ik zei: dat kan alleen als ik haar mee kan nemen. Dus stond ik snoep te verkopen terwijl zij ach ter de toonbank kroop.' Monique was vijf toen ze in het magazijn al kersenbonbons inpakte. En Hen nie verklaart: 'Zodra mijn zoontje een prijstang kan inknijpen, kan- ie ook meehelpen.' De doorgewin terde snoepzussen en him dochters zien best de voordelen van familie in het bedrijf. 'Je helpt elkaar na tuurlijk', zegt Dien. 'Als je omhoog zit met personeel of als je choco ladeletters M op zijn.' Maar de nadelen worden ook niet onder stoelen of banken gestoken. Moni que: 'Het gaat bij ons altijd over Jamin.' De andere knikken. Hen nie zegt dat het soms net is of er een cassettebandje wordt afge speeld. Annie rept over een Jamin- verbod tijdens veij aar dagen of feestdagen. 'Ik begrijp het best. Soms zijn we een vervelend stelle tje.' Ondertussen wordt het kerst- Vervolg van pagina 1 aan, in Tiel ook wel 'de bad meester' genoemd. Dick van de Berg moest ervoor zorgen dat alle displays in de winkel strak waren en de vloeren schoon. 'Als de weekadvertentie navel sinaasappels vermeldt, dan moet het eerste wat je ziet als je binnenkomt navelsinaasap pels zijn.' Maar het winkelbeeld werd ook op andere manieren verrassend verrijkt. Het fruitcorso, een jaarlijkse happening in Tiel die zo'n 100.000 bezoekers trekt, inspireerde het filiaal aan de Veemarkt tot het maken van mozaïeken van het AH-logo met paprika's, appels en tomaten. Er werd getoverd met vleeswa ren en gebouwd met broodjes. De musical 'Phantom of the Opera' was aanleiding tot het ophangen van grote zwarte doe ken, waardoor de klant het idee kreeg een theater binnen te wandelen. 'Maar', zegt Van Eden, 'je kunt het gek maken, maar het mag nooit in de weg staan.' kers in hun vrije tijd langs om 'even een bakkie te doen'. 'Men sen die met plezier naar hun werk gaan, die gaan er ook echt voor', zegt Van Eden. Hij om schrijft zijn filiaal als 'een warm bad', zowel voor de klan ten als zijn trotse team. De filialen wedstrijd werd ge start op zone-niveau. Speerpunt was onder andere de kwaliteit van de AGF-afdelingen (Aard appelen, Groente, Fruit). 'AGF is echt een afdeling die aan dacht nodig heeft. Het moet er fris uit zien. Appels met plekjes of witlof met bruine buiten blaadjes, dat verkoopt niet.' Het Tielse filiaal kwam die eerste ronde als winnaar uit de bus, won vervolgens ook de area- wedstrijd en werd tenslotte als landelijk winnaar gehuldigd op een feestavond in Dordrecht. Het winnende Tielse team tilt Gert van Eden op de schouders AH-directeur Operations Jac ques Voskamp: 'Vanuit een hoekje in de winkel heb ik zelf kunnen zien hoe vlot de door stroom bij de kassa's is en hoe voor iedere klant belangstelling wordt getoond.' Van Eden: 'Al moeten we de hele winkel door om een klant wegwijs te maken, dan doen we dat.' Het Tielse fi liaal vroeg ook de klanten om hun mening. Op een A4-tje kon den ze de zin 'Ik vind AH Tiel de beste supermarkt, omdat...' afmaken. Honderden reacties toonden aan dat met name die klantvriendelijkheid hogelijk werd gewaardeerd. Ongetwijfeld heeft ook de goede sfeer in het team bijgedragen aan het succes. Het verloop on der het Tielse personeel is laag. Regelmatig komen medewer- In deze serie worden telkens drie of meer Ahold-medewerkers geportret teerd, die tot dezelfde familie behoren. Deze maand een Jamin-familie. Annie Pijpers, haar twee zussen en twee dochters uit Rotterdam. Lijnbaan. Laatst won ze nog een verpakkingswedstrijd met een zelf bedachte inpakmethode. 'De Spek kies' ontwerpen trouwens allemaal zelf cadeauverpakkingen. 'De ver pakkingen zijn in de loop van de jaren een stuk fleuriger geworden', zegt Hennie. Ze schieten in de zo veelste lachstuip. 'We hadden eens een verpakkingscursus. Knippen, plakken. Maar wij wisten alles al. We waren in een handomdraai klaar. Ja, en dan gaan we zitten geiten.' cadeaupapier besproken. Diana vindt paars niks. 'Maar de beertjes zijn wel leuk.' Pasen roepen ze al gemeen uit tot de leukste periode in de winkels van Jamin. 'Leuke kleuren, kuikentjes, eitjes. Heel wat anders dan de chocoladelet ters met Sinterklaas', roepen ze in koor. 'Zet je ze 's ochtends netjes op alfabet, is de winkel nog niet open of het is A, C, E, B...alles door elkaar', zegt Hennie. 'Daar kim je de hele dag mee zoet zijn', roept Dien. Zij is van het hele stel de meest honkvaste. Al dik twintig jaar verkoopt ze snoep in een volksbuurt in Rotterdam. 'Ik heb kinderen geboren zien worden die nu gaan trouwen. Laatst komt er één in de winkel. Hij zegt: weet je nog, Dien, dat ik hier met m'n moeder kwam. De mensen komen echt voor een praatje binnen. "M'n zuster is goed aangekomen in Amerika, hoor." Dat soort medede lingen. Ik hou er wel van. Van de week was er een verdwaalde klant uit de kak-buurt. Moest ik wissel geld van boven halen, duurde het te lang. Liep ze zo de winkel uit.' Annie en Hennie zoeken meer het avontuur. Annie's winkel is 'filiaal van de maand' geworden. 'Morgen moet ik weer op de foto'. Hennie staat in hartje Rotterdam op de AHOLD FLITSEN DECEMBER 1993 V.l.n.r. Diana, Annie, Dien, Hennie en Monique

Personeelsbladen | 1993 | | pagina 8