e gaan een hele rke Kerst maken' 'Een aanwinst voor de straat' 'Als er zoiets mo ontstaat krijg je echt een kick' De laatste maanden van het jaar zijn voor Ahold van cruciaal belang. De feestdagen zijn in aantocht en de consumenten geven meer geld uit dan anders. De drukte neemt toe, de omzetten stijgen en in de winkels is het aanpakken geblazen. Een drukke laatste maand kan een goed jaar nog beter maken. December, dat is de slagroom op de taart. Je kunt dan ook beter een winkel op 1 december openen dan op 1 januari. En dat weten ze bij de werkmaatschappijen. In het laatste kwartaal van 1993 werd het lint doorgeknipt bij maar liefst 56 nieuwe of verbouwde winkels van Ahold-bedrijven. Net op tijd voor de feestdrukte. Op deze pagina's: een greep uit de stroom winkelopeningen van de afgelopen periode. Gall Gouda De Tuin van Enschede Albert Heijn Rijswijk In augustus brak er brand uit in winkelcentrum 'In de Boogaard' in Rijswijk. Albert Heijn nam zijn intrek in een noodfiliaal, bestaande uit 74 aaneengeschakelde portocabines. Vorige maand verhuisde het filiaal opnieuw naar een tijdelijk onderkomen, in afwachting van de herbouw van het winkelcentrum. 'Ik denk dat we hier een jaar of drie blijven zitten', aldus supermarktmanager Cor Korteweg. 'Een noodfiliaal wil ik het niet noemen. Van dat begrip hebben we af scheid genomen. Dat heeft iets ramperigs en dit is toch eigenlijk een prachtige winkel. We kunnen hier alles bieden wat de klant vraagt. Dat was in die portocabines wel anders.' De verhuizing was in een paar dagen gepiept. Korteweg: 'We hebben met man en DOOR HET Een nieuw filiaal in een nieuw winkelcentrum in een nieuwe wijk. Half november opende Gall Gall zijn tweede winkel in Gouda, lm wijk Goverwelle. Een ruim opgezette speciaalzaak waar de klante; makkelijk naar binnen stappen. En van die binnenstappers zijn er potentie heel veel, volgens filiaalmanager Jos Roest. 'Dertiendui zend inwoners in de wijk en met de rest van Gouda en de omligge de gemeenten erbij zit je toch al gauw op 70.000 mensen', begro: hij. Daar heeft de manager er inmiddels al heel wat van over z'n mooie houten vloer gehad. 'Het filiaal draait prima', kan hij dan oo met gepaste trots melden. 'De klanten vertonen hier een gunstig bestedingspatroon. Veel tweeverdieners in de omgeving. Die kope de wat duurdere dranken. De betere wijnen. En champagne voor: feestdagen. Ik verwacht daarom dat we een hele sterke Kerst gaa maken.' V.l.n.r. Wil Verwoert, Jos Roest en Lummie Vink macht gewerkt. Heel inspannend, maar er is geen onvertogen woord gevallen. En als er dan zoiets moois ontstaat, dan krijg je echt een kick. Er gaat ook een enorme motivatie van zo'n nieuwe werkplek uit. Medewerkers namen hun ouders mee om de winkeü laten zien.' Voorlopig hebben ze in Rijswijk hun handen vol. 'We gaan de klanten die we na de brand verloren hebben, proberen te rug te winnen. Dat is de uitdaging van 1994. Het wordt hard sleu ren, maar aan alle voorwaarden is hier voldaan.' V.l.n.r. Frank Schoute, Evert van der Bovenkamp, Sandra van Kleijn, Patricia Fransen, Cor Korteweg en Tamara Pellikaan Op 18 november ging De Tuin van Enschede open. In het centrum, vlakbij het plein waar elke dinsdag en zaterdag markt wordt gehou den. 'Een goed punt', weet bedrijfsleider Gerrit van Doorn. 'Ook met het oog op de vele Duitsers die in Enschede inkopen komen doen. Die lopen ook bij ons binnen. Een winkel als De Tuinen kennen ze niet in Duitsland.' In De Tuin van Enschede is terdege rekening ge houden met de toestroom van oosterburen. De kassa is uitgerust met een speciale knop voor marken. 'Als we die indrukken wordt het te betalen bedrag automatisch omgezet van guldens in mar ken.' De inwoners van Enschede zijn intussen ook blij met de niet we Tuin. 'Een aanwinst voor de straat', was een van de reacties (f Van Doorn van zijn klanten mocht ontvangen. Een ander liet wefe dat 'Enschede nu een echte stad wordt'. 'Mooi om te horen', aldu: de bedrijfleider. V.l.n.r. Bea de Groot, Odette Groener, Lillian Philips, Gerrit van Doorn en Yvette Reith

Personeelsbladen | 1993 | | pagina 6