klant Tops volgt de op de voet KERST Klant goedkoper uit bij Edwards SAVE BIG ON SEAFOOD AT Videofilms Walter AHOLD FLITSEN DECEMBER 1993 WALDBAUMS De 'wall of value' bij Tops Met de Edwards-formule speelt Ahold hier goed op in. De meeste van de 73 Ahold-winkels in New- England waren vorig jaar nog Fi nast-supermarkten. Omdat deze formule het zwaar te verduren had in het slechte economische kli maat, werden de meeste Finast- winkels in het afgelopen half jaar omgebouwd tot Edwards Super Food Store. Verwacht wordt dat Edwards volgend jaar weer duide lijk zal kunnen bijdragen aan het resultaat van Ahold USA. Tops' billboard lange wand, waarin enkele scherp- geprijsde produkten in grote hoe veelheden hoog zijn opgestapeld. Het onderstreept bij de klanten de indruk van een grote winkel met een massaal assortiment tegen la ge prijzen. Direct hierna komen ze op de zeer ruim opgezette versaf deling met een grote variëteit aan groenten en fruit. Variëteit is voor de Amerikanen zo mogelijk nog be langrijker dan voor ons. En Tops speelt daar prima op in, zeker in het versassortiment. Evenals Giant, een andere succes volle Ahold-keten in Amerika, ge bruiken de Tops-winkels voor de promotie van hun verse produkten een verzonnen expert, een fictieve deskundige onder de naam 'Wal ter'. In tv-spotjes geeft een onzicht bare Walter de Tops-klanten ad vies over wat ze die avond het bes te kunnen eten. Op grote bill boards van Tops langs de snelwe gen in Buffalo wordt Walter gepro pageerd als kwaliteitsspecialist voor verse produkten. Inmiddels is hij zowel bij Tops als bij Giant een bekende (niet-bestaande) figuur, die veel goed werk doet voor de winkels. De 'international store' van Bruce Castellani dankt zijn naam aan de diverse deelassortimenten, die zijn afgestemd op bepaalde etnische minderheden. Zo is er een assorti ment met produkten uit het Mid- 'Good morning Phill, nice to see you.' Bruce Castel lani, supermarktmanager van Tops International Super Center in Niagara- Falls, verwelkomt en thousiast Phill Connely, die zijn wekelijkse bood schappen komt doen. Hij is een van de tienduizen den klanten van deze in maart geopende winkel van Tops Markets in de Amerikaanse staat Buffa lo, vlak bij de Canadese grens, waar de kolossale rivieren en meren uit monden in de indruk wekkende watervallen van Niagara. Tops mag dan 52 grote supermark ten hebben, met een jaarlijkse om zet van ruim 1,5 miljard dollar, Bruce Castellani is trots op zijn ei gen International Super Center, die op de eerste lentedag van dit jaar is geopend. De winkel is dan ook een eldorado, waarin je uren lang kunt kijken, kiezen en kopen. De verslaggever van Flitsen is er enkele dagen voor de viering van Thanksgiving, 25 november, een feestdag waarop in Amerikaanse gezinnen beslist kalkoen wordt klaargemaakt. Bruce Castellani, familielid van president Larry Castellani van Tops Markets Ine, meent: 'Het verkoopsucces van je winkel hangt in deze weken af van de aanbieding die je hebt rondom de kalkoenen. Als je daarmee sterk voor de dag komt, trek je extra klanten en lopen vrijwel altijd ook de kerstverkopen erg goed.' Castel lani kan tevreden zijn. Bij de vitri ne waarin honderden bevroren kalkoenen op klanten liggen te wachten, is het erg druk. Zorgvul dig maakt ieder zijn keus. De persoonlijke handdruk voor Phill Connely is geen uitzondering. Bruce Castellani kent veel klanten bij hun naam en heet ze van harte welkom in zijn winkel. Meteen bij binnenkomst lopen de klanten langs een 'wall of value'. Dat is een Tops International Super Centre, Niagara Falls den-Oosten, uit Italië en Azië, maar ook uit Afrika. Keus volop. Gezien de oppervlakte van zijn winkel (bijna 9.000 vierkante me ter) heeft Bruce Castellani ook plaats voor een klein restaurantje, waai- zijn klanten even kunnen bij komen. Ondertussen kunnen de kinderen kijken naar leuke video films. Zegt Bruce: 'Wij volgen onze klanten op de voet, groot en klein.' tussendoor vliegt de kerstman op een slee. Dat deze show elk jaar hetzelfde is (en dus een echte tra ditie) bleek toen wij er twee jaar achter elkaar heen gingen. De kin deren maakten er gelukkig geen probleem van. Verder kan je na tuurlijk in elke stad in Amerika het ballet de 'Notenkraker' zien. Toen ik laatst in een hotel in New York was, het men mij met trots een kamer zien die men omgeto verd had in de Notenkrakersuite, met de mogelijkheid om er een nacht met je gezin door te brengen. Overal verspreid door de stad heen staan kerstmannen (voor kinderen die nog in één kerstman geloven, worden ze helpers van de kerst man genoemd) met een grote bel geld op te halen voor mensen die het minder goed hebben en waar er in Amerika jammer genoeg veel van zijn. Wetend dat je dit soort problemen niet van vandaag op morgen kan oplossen, hoop ik toch dat het een goed jaar voor iedereen wordt. Ik wens u vanuit Amerika hele prettige feestdagen toe! Cornelie Jutte (Comelie werkt op het hoofdkan toor van Ahold USA in Parsipan- ny, New Jersey) Wie binnenstapt bij een winkel van de Amerikaanse Ahold-keten Edwards kan ze niet mislopen: drie winkelwagentjes, tot de rand toe gevuld met boodschappen. In elk karretje zitten dezelfde pro dukten, maar ze zijn gevuld bij drie verschillende supermarkten: twee bij concurrenten en één bij Edwards. Een bord geeft aan wat er voor de inhoud is betaald. En zoals te verwachten viel: bij Edwards is de klant veel goedkoper uit. De nadruk op lage prijzen is in de hele winkel terug te vinden. De Edwards-formule sluit aan bij de nieuwe situatie die in het markt gebied is ontstaan. Door het weg vallen van werkgelegenheid in de defensie- en automatiseringsindus trie staat het besteedbaar inkomen van veel klanten onder druk. In zo'n situatie wordt elke dollar nog eens extra omgedraaid voordat hij wordt uitgegeven. Het feestseizoen wordt hier offi cieel ingeluid op 26 november, de dag na Thanksgiving. Tot de tradi ties behoort het kijken naar etala ges op 5th Avenue in New York. Een van de winkels heeft dit jaar zijn etalages gebaseerd op het le ven van de Clintons in het Witte Huis. Dochter Chelsey lezend in bed, Hillary koekjes bakkend in de keuken. Vice-president Al Gore verschijnt uit de schoorsteen en Barbra Streisand zit achter Clin ton's bureau in het Witte Huis te telefoneren. Verder is er ieder jaar de kerstshow in de Radio City Mu sic Hall, waarin naast de wereld beroemde Rockettes (een groep van 50 synchroon dansende da mes), ook levende schapen, kame len en paarden optreden. Ergens

Personeelsbladen | 1993 | | pagina 5