AHOLD GOED OP KOERS VERANDERINGEN NOODZAAK IN STRIJD OM KLANT Jiu-jitsu Joyce vloert chef AH Tiel wint winkel- wedstrijd De Wolf schiet winkel open De Raad van Bestuur en de directies van de bedrijfsonderdelen wensen alle mede werkers prettige kerstdagen en een gelukkig 1994 IN DIT NUMMER Voedselpakketten Eldorado Winkeloverleg Vandaag voor morgen 50e jaargang NIEUWSBLAD VOOR MEDEWERKERS VAN KONINKLIJKE AHOLD NV Zie pag. 12 nummer 11 GVA Export heeft de afgelopen maanden weer vele duizenden voedselpakketten naar Bosnië gestuurd. 'Samen met hulpor ganisaties als het Rode Kruis proberen we de ergste nood te lenigen', aldus manager Sipko Dijkstra. Zie pag. 3 In de begin dit jaar geopende, ruim 9.000 m2 metende, Inter national Super Center in Nia gara Falls, New York, kun je urenlang kijken, kiezen en ko pen. Eind november was het weer Thanksgiving en de kal koenen vlogen de deur uit. Zie pag. 5 ■BBHBHHHÜ Begin dit jaar startte Gall Gall in alle filialen met perio diek winkeloverleg. Een van de doelen is het bevorderen van de betrokkenheid en de motivatie van de medewerkers. Zie pag. 9 Albert Heijn stapt in 1994 over op het nieuwe distributiesys teem Vandaag voor Morgen. Bestellingen zullen beter wor den afgestemd op de vraag van de klant. Projectleider Ronald van Solt: 'De winkels moeten vat krijgen op de goederenstro men.' Zie pag. 4 Albert Heijn-filiaal 1094 in Tiel mag zich sinds 20 november 'Beste AH-win- kel van 1993' noemen. Di recteur Operations Jac ques Voskamp maakte op die avond de uitslag be kend van de winkelwed strijd, die in mei van dit jaar van start ging. The ma van de strijd was 'kwaliteit'. 'Het team presteert het om zowel 's ochtends als 's middags een perfect winkelbeeld neer te zetten.' 'Eigenlijk zijn we ons hele maal niet anders gaan ge dragen', zegt de winnende supermarktmanager Gert van Eden. 'Het winkelbeeld heeft hier altijd veel aan dacht gekregen. Het is heel simpel. Als ik bij de concur renten in Tiel naar binnen kijk, zie ik een lange rij voor de kassa's. Dus moeten wij er voor zorgen dat er geen rij staat. En wij vullen de win kel inderdaad van 's och tends vroeg tot sluitingstijd. Er zijn ook winkels waar om vier uur wordt begonnen met afbouwen. Geen groente meer vullen, geen vlees meer in de bakken. Dat kan niet. Onze piek op zaterdag ligt tussen vier en vijf. Gewoon omdat we de klant volle schappen bieden. Het princi pe 'hopen doen verkopen' gaat nog steeds op.' Van Eden en zijn team stelde een zogenaamde displaymanager (Zie verder op pagina 8) Uit de resultaten over de eerste 40 weken van 1993 blijkt dat Ahold goed op koers ligt, ondanks de economische te genwind in enkele marktgebieden. De strategie om winst en omzet in vijfjaar te verdubbelen ligt op schema. Vrijwel alle bedrijfsonderdelen hebben goed bijgedragen aan het bedrijfsresultaat. In de eerste 40 weken steeg de netto winst met 11,4% tot f 245,3 miljoen. De omzet steeg in deze periode tot f 20,5 miljard 28,1%). Ahold, dat deze cijfers op 6 de cember bekend maakte, boekte in het derde kwartaal (12 we ken) een netto-winst van f 72,9 miljoen 9,3%). De omzet in het derde kwartaal bedroeg f 6,2 miljard 34,6%). In dit bedrag zijn de resultaten van Schuitema en Jamin meegeno men. Zij tellen dit jaar voor het eerst mee in de gezamenlijke Ahold-cijfers. Bij Albert Heijn en bij Schuitema stegen zowel de omzetten als de marktaan delen. Ook de omzet van Speci aalzaken Ahold nam verder toe. Bij Grootverbruik Ahold was de omzet enigszins lager, doordat niet-winstgevende delen van de omzet werden afgestoten. Mede daardoor was bij GVA sprake van enige verbetering van de resultaten. De omzetten van de Portugese ketens ontwikkelden zich gunstig. In Tsjechië was nog sprake van aanloopverliezen, mede als ge volg van de investeringen daar. In het derde kwartaal daalde het bedrijfsresultaat in de VS met 5,7 miljoen dollar door de eenmalige kosten in verband met de wijziging van de Finast- winkels naar de Edwards-for- mule en door de nog sterk aan houdende concurrentie in Ohio. De supermarktketens Giant en Tops behaalden belangrijk ho gere bedrijfsresultaten. Ahold handhaaft de verwachting dat de netto-winst in 1993 hoger zal zijn dan in 1992. Feyenoord-speler en interna tional John de Wolf, het sym bool van onverzettelijkheid en teamgeest voor sportief Rotterdam, opende op 8 de cember een nieuwe Albert Heijn-winkel in het Rotterdam se winkelcentrum Zuidplein. Honderden nieuwsgierigen zagen hoe de populaire Feyenoorder met een welge mikt schot de winkel opende. Na de handtekeningenjacht werd er bewonderend rond gekeken en meteen al veel verkocht in de 2000m2 grote AH. 'Met een teamgeest als die van Feyenoord kunnen wij veel klanten, ook degenen die wat verder weg wonen, aan ons binden,' aldus super marktmanager Jan Blaak. 'De prachtige winkel met het zeer uitgebreide assortiment doet de rest.' Meer over win kelopeningen op pagina 6/7. 'De concurrentie wordt heviger en het economische tij is niet rooskleurig, met als gevolg dat de strijd om de klant harder wordt. Om onze posities te behouden en te verster ken zijn veranderingen noodzakelijk. En daar zijn we nu mee bezig.' Dat zei Ahold-president Cees van der Hoeven op 15 december tijdens zijn kerstspeech in het hoofdkan toor. Van der Hoeven schetste in zijn toespraak een beeld van de snel veranderende wereld om ons heen, met klanten die steeds minder voorspelbaar zijn. 'De klant stelt hoge eisen. Hij is kieskeurig, wil graag een breed assortiment en volle schappen, maar wil anderzijds geen cent te veel betalen. Om die klant ook in de toekomst aan ons te binden, moeten we zo efficiënt mogelijk op de nieuwe wensen inspelen.' De Ahold-president vertelde dat op vele plaatsen binnen het concern al verande ringsprocessen gaande zijn. Als voorbeelden noemde hij onder meer de zeer snel en efficiënt uitgevoerde ombouw van Fi nast-winkels tot Edwards Su per Food Stores in de Verenigde Staten en het Vandaag Voor Morgen-systeem dat begin 1994 bij Albert Heijn van start gaat. 'Albert Heijn zal er alles aan doen om de meest efficiënte en meest complete supermarkt te blijven. En dat kunnen ze!' Van der Hoeven benadrukte dat de ingezette en komende aanpassingen voor Ahold-mede- werkers consequenties kunnen hebben. 'Het werk zal anders worden. Daar is niet aan te ont komen.' Hij noemde in dit ver band de distributiecentra van Albert Heijn, waar als onder deel van het WM-concept 's nachts gewerkt moet worden. 'We realiseren ons dat er veel van onze medewerkers gevergd (Zie verder op pagina 2)

Personeelsbladen | 1993 | | pagina 1