De Familie Duizendste gast in Steentjeshuis Immmi Winkels klaar voor stormloop Couponactie Hotline AHOLD FLITSEN NOVEMBER 1993 Tweehonderd meter van hun huis zou de Betuwelijn moe ten komen. Vlak naast de snelweg naar Nijmegen. De familie De Wit woont in Tiel. T)e parel van de Betuwe', volgens vader Ma- rinus. En al lang niet meer de thuisstad van Flipje. Hij is assis tent-supermarktmanager in het Tielse Albert Heijn-filiaal 1094. Een deur verder werkt zijn vrouw Els bij Gall Gall. Ze ontmoetten elkaar toen Els nog caissière was bij AH. Later werd ze hoofdcaissiè re en weer later vertrok ze naar Alberto. 'Ja, je kunt me alles vra gen. Ik kan je best adviseren wel ke wijn je bij welke maaltijd moet drinken. Zelf drink ik het liefst een licht Rhöne-wijntje. Dat zware, daar houd ik niet van. Maar ik heb ook de meeste andere dranken ge proefd. Behalve jenever', zegt ze. 'Maar daar heb ik hem voor...' Ma- rinus en Els hadden al een half jaar 'iets' toen hun collega's er pas erg in kregen. 'Dat komt omdat ik voor in de winkel zat en Marinus, als groentechef, helemaal achter in', verklaart Els. Hun zonen, Gil bert en Ramon, werken als part-ti mer in het filiaal van pa. Gilbert groente, Ramon houdbaar. Voor hem is het zijn 'eerste baantje' en hij heeft het best naar zijn zin. 'Ik ga uit school ook wel eens langs. Gewoon even koffie drinken voor de gezelligheid.' Dat geldt ook voor Gilbert. Ramon bekent dat hij het werk af en toe beschouwt als een Vervolg van pag 1 AH geeft Nederland in week 50 tevens leuke en lekker geprijs de ideeën voor hoofd- en nage rechten voor het kerstdiner. De oplettende dagbladlezer zal het opvallen dat AH vanwege de feestdagen in week 50 en 51 twee keer terugkomt met een hele pagina vierkleurenadver tentie, om de klanten extra te attenderen op het feestelijke as sortiment in de winkel. Bij Jamin is Sinterklaas de tweede verkooppiek, na de Pa sen, terwijl de Kerst voor de zoetwarenwinkels traditioneel minder belangrijk is, al blijft het een goede afsluiting van het jaar. Niek Jan van Damme van Jamin meldt: 'Nieuw dit jaar is dat we in de gewoonlijk wat stillere twee weken tussen Sin terklaas en Kerst een extra om zet willen scoren. We zullen dit doen door een couponactie met een korting op twaalf interes sante artikelen, die goed aan sluiten bij de verwennerijen rondom de feestdagen. De cou pons worden huis-aan-huis ver spreid in het gebied rondom on ze winkels en bij onze franchi senemers.' Ed Vrijenhoek van De Tuinen meldt dat zijn winkels in de cember extra aanbiedingen heb ben rondom handgemaakte kaarsen, Engelse aardewerk en kerstpluche. 'In het foodassorti- ment van De Tuinen treffen de klanten in deze weken onder meer Engelse kerstcake's, kerstazijnen en diverse soorten thee, waaronder Glühwein, aan. Onze winkels zien er de komende tijd extra gezellig en feestelijk uit', aldus Vrijenhoek. In de ruim dertig Mana-super- markten van Ahold in de repu bliek Tsjechië worden vlees en vleesprodukten de komende we ken nog belangrijker dan ze al tijd al zijn. De Tsjechische klan ten zetten met de feestdagen graag een goed stuk vlees, wild of gevogelte op tafel. Niet zel den hebben ze daarvoor ge spaard. Maar het nationale kerstgerecht blijft nog altijd karper. In Amerika zien de winkels er ook extra feestelijk uit, maar onze collega's in de VS doen de komende weken heel veel aan liefdadigheidswerk en aan on dersteuning van armen en thuislozen. Finast Ohio opent vanaf eind november de 'Holi day Hotline'. Daarmee begon men in 1988. Klanten kunnen via deze telefoonlijn snel en makkelijk hun feestboodschap- pen en presentjes bestellen. Vo rig jaar werd via de Holiday Hotline voor ruim 2 miljoen gulden verkocht. Begin novem ber heeft Finast Ohio in het werkgebied Cleveland op 1,5 miljoen adressen een 'Holiday Coupon Book' verspreid, waarin de klanten voor bijna 140 gul den aan kortingen worden aan geboden. De collega's van BI- LO sponsoren onder meer het speciale voedseldistributiepro gramma 'Harvest of Hope'. De kinderen, die met de feestdagen in het ziekenhuis moeten blij ven, worden niet vergeten. Zij worden verrast met speciale kinderpresentjes als kleurboe ken en BI-LO's eigen draaitol 'Baby Buil'. De collega's van Tops Friendly Markets ondersteunen de tradi tionele collectes van het Leger des Heils. Bij de ingang van de winkels staan de komende we ken grote tonnen, waarin klan ten en medewerkers van Tops speelgoed en droge kruideniers waren kunnen doen, die daarna worden geschonken aan arm lastige gezinnen. Wat het assor timent betreft, kunnen klanten van Tops de komende weken weer het exclusieve 'Hickory Farms Holiday Gift Packs' ko pen. Dat bestaat uit een smake lijke selectie brood, vlees en kaas, gepresenteerd in een fees telijke verpakking. Dit pakket wordt alleen in Tops-winkels verkocht, en blijkt, temidden van veel meer feestartikelen, jaar in jaar uit een succes. Vorige maand heeft het Prinses Beatrix Fonds de duizendste gast verwelkomd in zijn aangepaste vakantie bungalow het Steentjeshuis in Doorn. Het Steentjeshuis werd in 1987 door de mede werkers van Ahold aan het fonds geschonken ter gele genheid van het honderdja rig bestaan van Albert Heijn. De vakantiebungalow is aange past voor zwaar gehandicapten en kan tegen geringe vergoe ding worden gehuurd door men sen die lijden aan ziektes als polio, de ziekte van Parkinson of multiple sclerose. Het Steen tjeshuis, één van de negen bun galows van het Prinses Beatrix Fonds, is sinds de opening door Koningin Beatrix in 1987 vrij wel permanent bewoond ge weest. Duizend mensen hebben in zes jaar tijd van een onbe zorgde vakantie in het fraai ge legen Doorn kunnen genieten. Ook voor het komende jaar is de vakantiebungalow al weer grotendeels volgeboekt. In deze serie worden telkens drie of meer Ahold-medewerkers geportretteerd die tot dezelfde familie behoren. Deze maand een echt AH- gezin: de familie De Wit. kan. Dat zit er nu eenmaal in.' Er wordt geknikt. Gilbert doet HEAO en wil 'misschien wel een eigen winkel' 'En als daar Albert Heijn op staat, vind ik het prima.' Hij weet nog dat zijn medeleerlingen hem raar aankeken toen hij ging 'vakkenvullen'. 'Maar nu werken er van mijn klas negen bij Albert Heijn.' v.l.n.r: Marinus, Ramon, Gilbert en Els wedstrijd. "Wie het snelst een wa gentje gevuld heeft', zegt hij. 'Dat doe ik samen met een vriend van me. Het sappenstraatje is het leukst. Lekker snel werk.' Bij groente komt het meer aan op teamwork. 'Ik houd er wel van als het druk is', zegt Gilbert. 'Dan is het de kunst om de afdeling zo ge vuld mogelijk te houden. Eén in de winkel briefjes maken. De anderen in de cel wagentjes stapelen. En ondertussen ook nog eens de vloe ren schoonhouden.' Waardoor au tomatisch het volgende onderwerp wordt aangesneden. De filialen- wedstrijd. 'Ja, we zijn zonewin naar geworden en dingen mee naar het kampioenschap van de area', klinkt het met de nodige trots. De vuisten gaan even gebald de lucht in. Hier is sprake van 'een AH-tic'. Althans, dat zegt Els. 'Ja, zelfs als we op vakantie zijn, lopen we in andere supermarkten te kij ken hoe zij het doen en of het beter Kerstsfeer bij Mana ColleCteS

Personeelsbladen | 1993 | | pagina 8