Stuur een studiebol naar de States De Familie Detailhandel Minimaal MAVO - je bent tussen de 16 en 30 jaar oud; - je bent, voor het volgen van een undergraduate opleiding, in het bezit van minimaal een MAVO- diploma en voor het volgen van een graduate opleiding heb je een HBO- of academische opleiding gevolgd. Cornell University kent een groot aanbod aan verschillende studies. Het stichtingsbestuur ziet het liefst dat de uitgezonden student een studie op het gebied van de de tailhandel volgt, maar als je goede argumenten hebt om een andere studie te volgen, dan valt daar ze ker over te praten. Om deel te ne men dien je bijgaande bon voor 1 december 1993 op te sturen. Je krijgt dan een pakket met achter grondinformatie over de stichting en Cornell University plus de exac te deelnamevoorwaarden thuisge stuurd. In het pakket tref je ook een aanmeldingsformulier aan. Stuur dit volledig ingevuld en voorzien van een pasfoto op. Je krijgt dan een bevestiging thuisge stuurd waarin de verdere procedu re uiteengezet wordt. BON BON BON BON BON BON BON BON BON BON Stuur mij het informatiepakket over studeren in de USA met een beurs van de Stichting Gerrit Jan Heijn Fellowship straat: postcode woonplaats:. personeelsnummer ouder, echtgenoot of partner: In een gefrankeerde envelop sturen naar: Stichting Gerrit Jan Heijn Fellowship, Albert Heijnweg 1,1507 EH Zaandam Amersfoort-Noord is zo'n nieuwbouwwijk waar archi tecten zich op hebben mogen uitleven. Elke straat is anders. Je neverbes ligt. in de ruïnewijk, hui zen met afgebrokkelde muren, met kantelen die aan een oud slot doen denken en ramen van 30 centime ter breed, maar ruim twee meter hoog. Achter één van die muren verzamelt zich de familie van Pe ter Lange. Z'n dochter Monique woont hier. Peter vierde onlangs zijn veertigjarig jubileum. Hij be gon toen hij 15 jaar was. 'In de tijd dat je nog met een monstermandje van reclames langs de deuren ging.' Via de zelfbedieningswinkel kwam hij als bedrijfsleider in de eerste supermarkt terecht, 1001 in Rotterdam. Later volgden Veluwse filialen en werd hij zonemanager. In 1981 startte hij de Groentecen trale in IJsselmuiden op en eind november verhuist hij met de hele bemanning naar de nieuwe Vers centrale in Zwolle. Een indruk wekkende lijst, die hem tijdens het jubileum een lintje opleverde. Een mooi moment om te stoppen? 'Ik heb helemaal geen tijd om te stop pen', zegt hij. Groente lijkt de rode draad van de familie te zijn. Karin begon, ook 15 jaar oud, bij AH in Putten, maar vertrok naar de Groentecentrale waar ze commer cieel telefoniste werd en later hoofd Administratie. 'Ik heb John ontmoet tussen de bloemkolen', zegt ze. 'Dat was nog voor hij het filiaal in ging.' Toen hun dochter tje werd geboren, is Karin weer te ruggegaan naar haar oude functie, In het najaar van 1994 zal opnieuw een kind, echtge noot of partner van een Ne derlandse of Belgische Ahold-medewerker door de Stichting Gerrit Jan Heijn Fel lowship voor studie naar de Verenigde Staten worden uit gezonden. Kandidaten kunnen zich tot 1 december 1993 aan melden. De Stichting Gerrit Jan Heijn Fel lowship, in 1989 opgericht door Ahold ter gelegenheid van het af scheid van Albert Heijn als Ahold- president, heeft tot doel eens per jaar een kind, echtgenoot of part ner van een Ahold-medewerker uit te zenden voor een semester studie in het buitenland. In oneven jaren komt iemand uit de Verenigde Sta ten in aanmerking, en in even ja ren iemand uit Nederland of Bel gië. De student wordt in staat gesteld een half jaar te studeren aan Cor nell University in Ithaca in de staat New York, één van de beste universiteiten van Amerika. Er kan op twee niveaus worden gestu deerd: graduate en undergraduate. Voor een studie op graduate ni veau is een opleiding op HBO- of academisch niveau vereist. Voor een undergraduate studie kan vol staan worden met een MAVO-, HAVO-, VWO- of MBO-diploma. Iedereen die voldoet aan de volgen de voorwaarden kan deelnemen aan de selectieprocedure: - (één van) je ouders, je echtgenoot of je partner is sinds 1 september 1990 voor minimaal 13 uur per periode in dienst bij Ahold of bij één van zijn in Nederland of Bel gië gevestigde dochtermaat schappijen; In deze serie worden telkens drie of meer Ahold-medewerkers geportret teerd, die tot dezelfde familie behoren. Deze maand Péter Lange, zijn twee dochters en zijn schoonzoon. hardlopen doet, moet hij veel kool hydraten hebben.' Het gesprek komt op de Dam tot Damloop. John deed voor de achtste keer mee. '1.13', zegt hij. 'Dat is wel eens beter geweest.' Ze houden nog een slotpleidooi voor groenten. 'De leukste afdeling in de winkel', vin den ze. 'Flitsende handel', roept Peter. 'Het weer is de koopman. Is het morgen warm, dan moet je sla hebben en komkommers. Is het koud, dan uien en winterpenen.' Maar hoe zit het eigenlijk met dat op je 15de beginnen? 'Ik dacht, dan weten ze in ieder geval hoe ze met geld om moeten gaan', beweert Pe ter. 'Hoe hard je ervoor moet wer ken.' Gelach. 'Als het salaris bin nen is, gaan we direct shoppen', geven de zusjes toe. AHOLD FLITSEN OKTOBER 1993 Voor: Peter Lange en Monique Zuydwijk Achter: Karin en John Zwanepol part-time aan de telefoon. 'Die babbel heeft ze van nature', weet John te melden. Monique deed trouwens hetzelfde. Maar dan in Nieuwegein. 'Ik studeerde in die tijd in Amsterdam. Maar ik ben begonnen in IJsselmuiden, toen ik 15 jaar was.' Inmiddels is haar eindscriptie ingeleverd en wil ze bij Albert Heijn verder als super marktmanager. 'Ik loop nu mee in het filiaal in Leusden. Displays bouwen. Je moet bij Albert Heijn echt meewerken. Ik wil zeker niet dat de mensen het idee hebben van: dat tutje wil even snel hoger op.' John is momenteel ZPOF. 'Die personele kant is er in geslopen toen ik via de afdeling Winkelauto matisering in de filialen het 'scan nen' ben gaan begeleiden.' Hun fa voriete groente? 'Asperges', zegt Peter zonder lang nadenken. Mo nique doet er langer over, maar houdt het op snelle salades. John en Karin gaan voor het ratatouille- pakket. 'We eten veel rijst en pas ta', zegt Karin. 'Omdat John aan

Personeelsbladen | 1993 | | pagina 8