1 GOUD WILLEN MISSEN' n 7 START I Maar liefst zeventienhonderd Ahold-lopers, verdeeld Inde negende Dam tot Dam-loop. De meeste Neder- leer teams afgevaardigd. Ook het team van Ahold's Net als vorig jaar naar Nederland gehaald door de In de drukkende warmte snelden de honderden sterdam naar Zaandam, onderweg opgezweept door suwers. Het verloop van de wedstrijd maakte duidelijk (mooiste prestaties in staat zijn. T LOOö-r wilt zo'n man niet teleurstellen.' 1 "7 Otto Ottens, werkzaam bij 1 AH-filiaal 1133 in Zaandam, was met z'n 56 jaar een van de oudste Ahold-lopers. 'Ik ben ge wend 10 kilometer te lopen en dan nu in ene 16', kon hij er met moei te uitpersen. 'Maar ik heb hem uit gelopen, dus ging het goed.' Op merkelijk genoeg ontpopte Otto zich aan de finish als een groot fan van de befaamde hardrockgroep AC/DC. 'De hele weg had ik het nummer 'Whole lotta Rosie' in mijn hoofd. Het gaf me vleugels.' 1 Q Snelste Ahold-loopster was 1 O Ineke van den Berg (r) van het Ahold Dames-topteam, werk zaam bij AH Koudekerk a/d Rijn, meteen tijd van 1.11.32. Tweede was Anke Band (I) van AH Haarlem in 1.17.53. 'Ik heb maandenlang alles opzij gezet om hier te preste ren', aldus Ineke. 'En het is gelukt. Ik ben er dan ook ontzettend blij mee. Van mij mag het wel rege nen, zo blij ben ik.' 1 Q Peter P'eunis van Albro 1 deed 1.49.01 over de ruim 16 kilometer. 'Het was goed te doen vandaag. Een beetje warm, maar ik was goed voorbereid. Het volkorenbrood van Albro heeft me erdoor gesleept.' hier benen op tafel dat zijn net blokken hout. Door massage haal je de afvalstoffen eruit. Het is net als een harde biefstuk die door de slager op het blok mals geslagen wordt. Dat proberen wij met kne den en strijken te doen.' Sommige Ahold-lopers wa ren de uitputting nabij. Hier zit een Albert Heijn'er bij te komen tegen een lantaarnpaal. Jan Kuipers liep de Dam- loop voor het eerst als vut ter. Hij werkte tot voor kort bij Technische Services Ahold. 'Dit was de negende keer dat ik van start ging. Tot nu toe heb ik hem steeds sneller gelopen. De hitte speelde me parten, hoewel de ja ren natuurlijk ook beginnen te tel len.' Els van het Padje van AH Swifterbant perst er nog een eindsprintje uit. 'Ik heb mijn krachten goed verdeeld', gaf ze te kennen. 'Daarom had ik op het eind nog wat over. Ik had nog wei een paar kilometer verder gekund. Eigenlijk was ik de finish ook al ge passeerd, maar de fotograaf wilde dat ik doorliep voor de foto. En je UDe ploeg van de nieuwe Ahold-aanwinst Jamin. Staand v.l.n.r. Piet van Rijn, Petra Barnhoorn, Piet Barnhoorn, Jaap Hoonaart en Marius Verschuuren. Gehurkt: John Bal en Petra Ver schuuren. Veel Ahold-lopers waren al ver voordat het startschot werd gelost in Amsterdam aanwe zig om zich van een goede start positie te verzekeren. Anderen ver trokken juist achter in het veld om vanaf die positie zo veel mogelijk lopers in te halen. 'Dat geeft een geweldige kick. Je kunt beter inha len dan ingehaald worden', aldus F. Wesseloo van AH Gouda. 1 Q Maurice Nijrolde van de AH 1 O Verscentrale in Groenlo laat zich na afloop duchtig onder han den nemen. 'Onder in mijn kuit zit het vast. Vermoedelijk als gevolg van het schuine wegdek.' De mas seur: 'Hij heeft enorm veel afval stoffen in zijn kuit zitten. Dat voel je. De verzuring van de spieren geeft kramp en stijfheid. Ik krijg

Personeelsbladen | 1993 | | pagina 7