Gall Gall in kookprogramma RTL 4 ETOS WIL PRIKKELEN GVA Najaarsbeurs trekt duizenden bezoekers 3 Klant is nummer één EXTRA DIKKE SALARIS- ENVELOPPE AHOLD FLITSEN OKTOBER 1993 Albert Heijn-directeur Krijn Dorsman was vorige maand de eerste lezer die een blik kon werpen in de honderdste AllerHande. Hij kreeg het feestnummer uit handen van directeur Dick Suèr van Media Partners, het bedrijf dat het blad samen met AH maakt. Om de goede samenwerking te bezegelen kreeg AH bovendien een fraai kunstwerk. Op de foto v.l.n.r. Krijn Dorsman, Dick Suèr Mieke van Laarhoven (MP), Astrid Maas (MP), Joop Ploeger (AH Communicatie), Wim Groot (AH Communicatie), Rob Verwijk (MP) en René Repco (MP). Joop Ploeger: 'Leuk die feestelijkheden, maar het is mooi genoeg geweest. Over en uit. We zijn al weer druk bezig met het kerstnummer van AllerHande.' Wat weten we eigenlijk van onze klant? Haar of zijn naam? Hobbies? Getrouwd? Kinderen? Waar zij of hij woont? Belangrijke informatie die bepalend is voor het koopge drag. Als je dat van klanten weet, schep je een speciale band en voelt de klant zich thuis in jouw winkel. De klant kan kiezen waar hij of zij wil winkelen. Bij ons of bij de concurrent. Dus doen we in onze winkels alles om het de individuele klant naar de zin te maken. Een goed assortiment, vriendelijke bediening, service, een praatje en aantrekkelijke prijzen voor kwaliteitspro- dukten. Om de klant nog beter te bedienen experimenteert Albert Heijn succesvol met een klantenkaart en met zelfscanning (zie pagina 1). Hoe meer we van de klant weten over zijn winkelwen- sen, hoe beter we hem van dienst kunnen zijn. De beste waarnemers van winkelwensen zijn we zelf. En omdat we met zo'n groot aantal medewerkers zijn, is het eigenlijk heel eenvoudig om het de klant prima naar de zin te maken. Er komen in Nederland zo'n 4 miljoen vaste klanten in onze winkels. Zij zijn de reden voor het bestaan van onze winkels. Zij betalen ons salaris. Hen helpen en service verlenen is ons werk. Dat betekent: ogen en oren open voor wat de klant wel of niet wil. Wij zijn er voor de klant en niet andersom. Hoofdredactie RTL 4 is begin oktober gestart met een kookprogramma on der de titel 'Koken met sterren'. Het programma wordt ge presenteerd door Catherine Keijl en de topkok John Sister mans. Elke week wordt het programma~opgebouwd rond het lievelingseten van een bekende Nederlander. In de eerste uitzending, begin ok tober, was dat de acteur Kees Brusse. Gall Gall heeft weke lijks een infomercial in het pro gramma en wijnexpert Hubrecht Duijker verzorgt elke week een In week 43 (25 oktober a.s.) is de salarisenveloppe extra dik. Bij de salarisspecificatie zit na melijk een antwoordkaart van het AH Vaste Klanten Fonds (AHVKF). Die kaart loopt voor uit op de winstdeling, die eind december wordt uitbetaald. De winstdeling kan natuurlijk me teen worden verdeeld over al lerlei leuke zaken, maar niet minder aangenaam is het om een deel van je winst te laten groeien in het AHVKF. Het fonds, dat bestaat sinds febru ari 1992, telt nu ruim 45.000 deelnemers en boekt goede re sultaten. Als je op 1 januari 1993 geld had gestoken in het fonds, was dit op 30 juni al aanmerkelijk meer waard. Het enige wat je hoeft te doen is de antwoordkaart voor 26 november ingevuld terugstu ren naar de Centrale Perso neelsregistratie. Die zorgt er dan voor dat (een deel van) je winstdeling vanaf eind decem ber gaat doorgroeien in het AH Vaste Klanten Fonds. item van enkele minuten. 'De info mercial is een reclameboodschap die een directe band heeft met het programma of een item vooraf gaand aan de infomercial', zegt commercieel manager Tom Heid- man van Gall Gall. 'In ons geval dus vaak het wijnitem van Hu brecht Duijker. De infomercial is het antwoord van de commerciële televisie op het verbod op spon soring, zoals je vroeger die bill boards had met: Dit programma wordt u aangeboden door.... Het aardige van de infomercial is dat hij elke week anders is en een aan vulling vormt op de inhoud van het programma'. Gall Gall stapte pas op het laatste moment in het nieuwe kookprogramma. 'De sa menwerking met Duijker en Sis termans bevestigt nog eens ons imago als wijnspecialist.' De eerste serie 'Koken met sterren' loopt 13 weken, tot het eind van dit jaar. Elke zondagavond van 17.30 tot 18.00 uur. Het najaar staat in de drogiste rijbranche voor verandering. Nieuwe kleuren en geuren worden in dit seizoen geïntro duceerd. Etos grijpt deze tijd- van-verandering aan om aan een nieuw imago te bouwen. Een eerste, voorzichtige aanzet daartoe zijn de Wilde Weken', een prikkelende actie, die klanten op roept eens iets anders te durven met kleuren en geuren. De actie wordt ondersteund door een foto van twee wild uitgedoste vrouwen, die min of meer aangeeft hoe Etos zichzelf in de toekomst wil zien. 'Etos neemt qua imago een mid denpositie in. Vrij algemeen. Zo van: doe maar gewoon. Dat is ei genlijk al zolang we met de 'Beau ty Case-formule' bezig zijn', zegt commercieel manager Paul Bur ger. 'Maar we krijgen in onze win kels een jong pubhek, met name voor cosmetica. Om die aan te spreken mogen we best wat prikkelender zijn in onze presentatie. Daar willen we naar toe. Per slot van rekening hebben onze produkten alles te maken met prikkeling en emotie. Met make up, kapsel en parfum kun je heel veel doen. Je moet het alleen dur ven.' De Wilde Weken' zullen ze ker een vervolg krijgen op een veel breder vlak. Maar Burger wil ver der nog geen tipjes van de sluier oplichten. 'Ideeën zijn er genoeg1, belooft hij. De GVA Najaarsbeurs in Apel doorn is vorige maand door bijna 7.000 relaties en potentiële rela ties van GVA bezocht. 'Boven ver wachting1, aldus Willy Vogels van GVA. Het was de eerste keer dat Grootverbruik Ahold (GVA) één gezamenlijke najaarsbeurs organi seerde voor de relaties van KEG, HIC, Instel Services en Horeca To taal. Doel was om de relaties van de vier onderdelen gastvrij te ont halen en ze een compleet beeld te geven van wat GVA te bieden heeft. Vogels: 'Dat is prima gelukt. De nieuwe opzet is goed aangesla gen. Het contact met onze relaties beperkt zich normaal tot de tele foon, de fax of de computer. We le veren de bestellingen af en dat is het dan. Nu konden ze eens bij ons in de keuken kijken en kennis ne men van nieuwe ontwikkelingen. Dat is ook de reden dat veel van onze leveranciers een stand op de beurs hadden. Sommigen hebben nu al weer een plek geclaimd voor volgend jaar!'

Personeelsbladen | 1993 | | pagina 3