De Familie Albert Heijn'ers krijgen nieuw jasje ^ggNSapr AHOLD FLITSEN SEPTEMBER 1993 Jarenlang dreef Cees Bevaart met zijn vrouw Hester een su permarkt aan de Markt in Heenvliet, een historisch plekje op één van de Zuidhollandse eilan den. Een paar jaar geleden wilden ze stoppen en opvolging zat er niet in voor ze. Dachten ze. Want toen de verkoop al bijna rond was, sprong zoon Ad als een duveltje uit een doosje. 'Ik werkte in die tijd in vakanties bij een technisch installatiebu reau', zegt hij. We maakten soms weken van tachtig, negentig uur. En alleen maar doorgaan. Eten de den we nauwelijks. Maar ik zag mezelf nu eenmaal niet elke dag met m'n broodtrommeltje op stap gaan. Ik wilde een vrij beroep. En als eigen baas heb je dat.' Eén eis stelde Ad wel. Hij wilde de formule wijzigen in een Albert Heijn-for- mule. 'AH is halleluja', verklaart hij. Weel mensen, vooral Joop te Lindert die een AH-winkel in Oostvoome heeft, hebben ons de richting van Albert Heijn opgehol pen. AH betekent een waarborg voor continuïteit. Het hele sys teem zit zo goed in elkaar. Admini stratief en logistiek. En dat wil je toch als ondernemer.' 'Ik moest er vreselijk aan wennen', geeft Cees Bevaart toe. 'Albert Heijn, dat was de grote concurrent. Ik moest er eerst niets van hebben.' Maai- in middels wapperen ruim zes maan den de blauwe AH-vlaggen onder de kastanjebomen en zijn de eerste •t. In deze serie worden telkens drie of meer Ahold-medewerkers geportret teerd die tot dezelfde familie behoren Deze maand geen echte Ahold-familie maar een franchise-familie. Cees, Hes ter en Ad Bevaart drijven een Albert Heijn-winkel in Heenvliet. Hester, Ad en Cees Bevaart resultaten van de omschakeling zichtbaar. De omzet steeg met 25% en een personeelsadvertentie in plaatselijke kranten leverde maar liefst 66 reacties op. 'Normaal wa ren we blij met één of twee reac ties', zegt Hester, die Hes wordt genoemd, maar dat vindt Ad niet chique. Ad is de derde generatie van de familie Bevaart die in de le vensmiddelen terecht komt. Opa trok met een melkkarretje langs de deuren. Cees en Hester hadden naast hun winkel ook nog zes zelf bedieningswagens rondrijden. Maar dat is verleden tijd. 'Eigen lijk zouden we nu moeten afbou wen', vinden de beide Bevaarts. 'Maar je blijft je er toch mee be moeien.' Ze zijn een jaar geleden verhuisd naar Zwartewaal, een dorp verder. Naast het huis ligt een maïsveld. Er tegenover komt een spruitenveld. Ad heeft het ou derlijk huis naast de winkel be trokken. 'Ik heb altijd m'n hobby's gehad', zegt Cees. 'Voetbal en mu ziek. Ik speel saxofoon in de har monie. Het is belangrijk dat je er hobby's op na houdt als je de hele week hard werkt. Je hebt iets om naar toe te leven.' 'Ik heb het werk altijd een hobby gevonden', zegt Hester. 'Daarom vind ik het moei lijk om er echt mee te stoppen.' Ze is dan ook nog steeds vier dagen in de week op de vleeswarenafdeling te vinden. Net als Cees, die de ad ministratie voor zijn rekening neemt. 'Afbouwen? Ach, m'n vader stopte toen hij vijftig was en stond op z'n tachtigste nog flessen te spoelen.' Albert Heijn maakt vol gende maand een be gin met de invoering van de nieuwe AH-be- drijfskleding in de supermark ten. De kleding, ontworpen door de bekende couturier Frans Molenaar, wordt gefa seerd ingevoerd. In mei 1994 zal de nieuwe outfit in alle AH- winkels worden gedragen. 'De bedrijfskleding is moderner, zit lekkerder en de frisse kleuren slui ten prima aan bij het nieuwe win kelbeeld. Behalve de maten S, M, L en XL, hebben we nu ook XXL' vertelt Nico Vermeulen van de af deling Winkeltechniek, verant woordelijk voor de invoering van de kleding. 'Bovendien is er een to taal nieuwe naambadge ontwor pen.' De complete garderobe be staat uit 46 verschillende kledings tukken, waaronder jassen, sweat shirts, bodywarmers, petten, voor schoten en sjaals. "Meerdere afde lingen krijgen nu eigen kleding. De jassen van de caissières zijn bij voorbeeld anders van vormgeving en korter dan die van andere me dewerkers. Dat is makkelijker bij ran deze woek. Medewerkers van AH-filiaal 1146 in Amsterdam in de nieuwe Albert Heijn-bedrijfskleding. Van links af: Mandy Bloemhart in de nieuwe bakkersoutfit voor de bake-off, René Keizer in de bodywarmer voor de magazijnmedewerkers (bij koud weer ook te gebruiken door caissières), Anita de Jong in het sweatshirt van de zelfbedieningsafdelingen, Erik Zonneveld met jas en muts voor de bedieningsafdelingen, Mariska Boondijk in de nieuwe, korte, caissièrejas, Milja Bakker in de bedieningsjas en Erik Duifs in het sweatshirt met daaronder het voorschoot van de zelfbedieningsafdelingen. het zitten.' De nieuwe kleding is uitgebreid getest in drie AH-filia- len. Op grond van de ervaringen van de medewerkers hebben er di verse aanpassingen plaatsgevon den. De jaszakken zijn bijvoor beeld minder diep dan in het oor spronkelijke ontwerp, de stof is minder zwaar en de bevestiging van de naambadge is veranderd. Het startsein voor de landelijke in voering heeft langer op zich laten wachten dan gepland, omdat er en kele technische problemen moes ten worden overwonnen. 'De oor spronkelijke textielverf hield het niet tijdens het wassen', aldus Ver meulen 'Bij het bleken, nodig voor de hygiëne, ging de kleur eruit. Dat kon natuurlijk niet. Uiteinde lijk zijn we overgestapt op een hele andere manier van inkleuren, maar dat heeft maanden vertra ging opgeleverd.' Begin oktober wordt de eerste zen ding van de leverancier verwacht. Vermeulen: 'De jassen komen in porties van 50.000 binnen. In to taal zullen er 250.000 jassen naar de winkels, zowel filialen als fran- chise-vestigingen, worden verzon den.'

Personeelsbladen | 1993 | | pagina 8