E ZAKEN 'Klanten stappen graag even binnen' 'A 7 maatschappijen van Ahold zijn daarom voortdurend bezig ior te blijven. Om aan klantenwensen tegemoet te komen, ven die op dit moment bij Speciaalzaken Ahold worden idnkelbeeld en Etos opende dit jaar in Eindhoven een zeer auty Case. rcccL Wijnkelder Rijtje ÏKRAKtNDfï KORTiNCtN' 7 81/ ITO'/ 7 Karin Nooij llv Is je binnenstapt voel je je al direct thuis. Het is i compleet anders. Een prachtige winkel.' Karin Nooij Ivan Gall Gall in Heemstede steekt haar enthou siasme niet onder stoelen of banken. Begrijpelijk, want ze is bedrijfsleider van de opvallende en unieke testwinkel van Gall Gall. De slijterij is opgezet volgens een compleet nieuw concept, uitge voerd in samenwerking met het Engelse ontwerpbureau 20/20. Bij de inrichting is gebruik gemaakt van de uitkomsten van onderzoek onder consumenten. Tom Heidman, commercieel ma nager van Gall Gall: "We hebben consumenten gevraagd om hun ideale slijterij te schetsen. Daar naast hebben we goed gekeken naar trends en ontwikkelingen in de markt. Al die gegevens samen vormden de basis voor het nieuwe winkelbeeld in Heemstede. We hebben gezocht naar een winkel waarmee we ons echt onderschei den van anderen. Via het interieur hebben we geprobeerd aan te slui ten bij de bestaande belevingswe reld rondom dranken.' De winkel is uitgerust met een zin ken kassameubel, een houten vloer en terracotta tegels in de wijn- hoek. 'Door het gebruik van die na tuurlijke materialen is een gezelli ge sfeer ontstaan', aldus Karin Nooij. De meest in het oog sprin gende vernieuwing in de winkel is de scheiding tussen de wijnafde ling en de afdeling gedistilleerd. Tom Heidman: 'Consumenten mo gen graag rondsnuffelen tussen de wijnflessen. Bij gedistilleerd ligt dat anders. Daar pakt de klant wat hij nodig heeft en rekent af. Dat verschil hebben we in de in richting tot uitdrukking gebracht. De wijnhoek ziet eruit als een wijnkelder met verlaagd plafond, sfeerverlichting en veel informatie op het schap. Bij gedistilleerd zijn het licht en de kleuren feller. Dat past beter bij het imago van die produkten.' Opvallend is ook de plaats van de kassa. Die staat niet bij de deur, zoals gebruikelijk, maar in het midden van de winkel. 'De kassa is hier meer dan alleen een afreken- punt. Het is letterlijk en figuurlijk het middelpunt van de winkel. Een plek waar je ook om advies kunt vragen.' Andere opvallende zaken zijn het aangepaste Gall Gall- beeldmerk, de illustraties op de bo- venborden en het reclamemateri aal, die allemaal moeten zorgen voor een eigen identiteit. Tom Heidman: 'De winkel heeft een kwaliteitsuitstraling zonder dat klanten het idee krijgen dat het er duur is.' De eerste reacties van de consumenten maken duidelijk dat Gall Gall op de goede weg zit. Karin Nooij: 'Klanten vinden het een gezellige winkel, waar ze graag even binnen stappen. Ze zijn er zeer over te spreken. Ook het werk is veranderd. Onze advies functie komt hier beter tot zijn recht. Dat maakt het werk interes santer.' In de loop van deze maand zullen de eerste resultaten op een rijtje worden gezet. Als de proef succes vol blijkt, zal geprobeerd worden dezelfde winkelsfeer met beperkte investeringen geleidelijk aan in de andere Gall Gall-winkels in te voeren. Twee winkels in Leusden en Rotterdam zijn al gedeeltelijk aangepast om de haalbaarheid daarvan te testen.

Personeelsbladen | 1993 | | pagina 7