Zestien kilometer is nog een heel eind VAN 'T SCHAP Dam tot Damkoorts Ahold-topteams klaar voor Damloop 2 Gjg PARCOURS 9e DAM TOT DAMLOOP Wijnwaaier VAN'T SCHAP VAN'T SCHAP Instel Services Boek brengt variatie in bedrijfskantines Gratis naar Night of the Proms VAN'T SCHAP AHOLD FLITSEN SEPTEMBER 1993 Burcht SJoombootweg w>Kadoelenweg 10 km-punl Landsmeerder- dijk, .Buiksloter- lSTART k Amsterdam 16,1 kilomeier 19 september 1993 Vorig jaar kon hij ternau wernood een team bij el kaar schrapen. Dat is nu wel even anders. Team leider Peter Schuilen- burg van AH-filiaal 1358 in Deventer heeft dit jaar maar liefst drie teams in geschreven voor de Dam tot Damloop. Het en thousiasme is gigantisch.' De aanmeldingen stroomden dit jaar binnen bij Peter Schuilen- burg. 'Waarschijnlijk dank zij de enthousiaste verhalen waar mee we vorig jaar terugkwa men. Dat heeft velen over de streep getrokken.' De teamlei der heeft zelfs een speciaal vrouwenteam kunnen inschrij ven. 'De dames zijn onder el kaar aan het lobbyen geweest en ze hadden binnen de kortste keren een team bij elkaar', ver telt hij. De drie teams zijn al weken bezig met de voorberei dingen. 'Ik heb ze op het hart gedrukt dat ze moeten trainen. Het lijkt wel makkelijk, maar dat is het niet. Zestien kilome ter is nog een heel eind.' De lo pers van filiaal 1358 hebben de woorden van hun teamleider ter harte genomen. Ze trainen zo'n drie keer per week. De snelste mannen van het filiaal zijn door Schuilenburg in een apart team gezet. Als fanatiek loper zit hij daar zelf ook in. Een bedreiging voor het Ahold- topteam? 'Nee, daar kunnen we niet aan tippen. Dan zouden we 30 kilometer per dag moeten trainen. Mijn vrouw ziet me aankomen. Ze klaagt nu al dat mijn schoenen zo hard slijten. Enkele lopers van filiaal 1358 in training. Van links af: Ferdinand Rook, Peter Schuilenburg, Edward Keijzer en Vincent Hoogers Ik moet twee keer per jaar nieuwe kopen. Dat is toch 260 gulden per keer. Dat hakt erin.' Niettemin is Schuilenburg er van overtuigd dat het eerste fi liaalteam een stuk hoger zal eindigen dan in 1992. Toen za ten we onderin. Dat zal nu an ders zijn. Zelf liep ik vorig jaar 1 uur 25 minuten. Daar ga ik dik 10 minuten onder. Dat moet kunnen, want ik train tegen woordig 40 kilometer per week. Het begint steeds meer op een verslaving te lijken.' In AH-filiaal 1138 in Rotterdam is de Dam tot Damkoorts tot grote hoogte gestegen. Naar aanleiding van het evene ment is er een complete sportmaand in de winkel georgani seerd. "We zijn een sportief filiaal', meldt afdelingsmanager Diana Kuik, een van de organisatoren van de sportmaand. Zij en haar collega's Arjan de Haan en Pe ter van Deursen vertegenwoor digen het filiaal aanstaande zondag in de Dam tot Damloop. De klanten van het filiaal kun nen een mooie prijs winnen als ze de gezamenlijke tijd van de drie lopers weten te voorspel len. *We hebben een poster met foto's van onszelf ophangen. Dan kunnen de klanten een beetje inschatten hoe snel we zijn', aldus Diana. Het zwaartepunt van de sport maand is inmiddels achter de rug. Begin van deze maand was de Nederlandse Hartstichting in het filiaal aanwezig met een speciale stand om voedingsad viezen te geven. Het geheel werd feestelijk opgeluisterd door de oud-voetballer Bennie Wijnstekers (Feyenoord). Aanstaande zondag vindt de Dam tot Damloop plaats. Wed strijdlopers, businesslopers en recreanten zullen de 16,1 ki lometer onder voetzolen door laten schieten. Er zullen in totaal ruim zeventienhonderd Ahold-lopers aan de start verschijnen. Langs het parcours, hierboven afgebeeld, zul len duizenden toeschouwers de lopers aanmoedigen. Tijdens de voorloop op 20 au gustus zijn de Ahold-topteams samengesteld. Verwacht wordt dat de herenploeg zondag op nieuw bij de beste zal eindigen. De tien mannen die dit jaar de titel verdedigen zijn: Abraham Zewdie, René Poppe, C.W. Hui- zenga, Arnie Burlesom, Jack de Renet, David Benatar, Dennis van Lohuizen, Bob de Dood, Fa- oud Fertoute en Jeroen Broek- zitter. Zewdie en Poppe werden op grond van vorige prestaties automatisch geplaatst. De an deren liepen de 7,9 kilometer van de voorloop ruim binnen de limiet van 28 minuten. Het Ahold damestopteam bestaat uit: Ineke van den Berg, Ange- line Peerdeman, Anja Benatar, Petra Bot, Anke Band-May, Diana Kuik, J. Groeneweg, Dir- ry Dul, Judith van der Laan en Monique Ruigrok. Aan de voor loop deden zo'n honderdvijftig Ahold-lopers mee. Behalve deelnemen aan de trai nings- en kwalificatieloop, kon den medewerkers op het terrein van Atos in Amsterdam de spie ren ook testen met andere vor men van atletiek, zoals kogel stoten, speerwerpen en ver springen. Gall Gall komt in de wijnmaand oktober met een wijnadvieswaaier, die antwoord moet geven op de veel voorkomende vraag: welke wijn waar bij? 'En andersom', zegt assortiments manager Henk Zirschky. "Waarbij wel ke wijn? Op de voorkant van de kaart jes worden de herkomst en het karak ter van de wijnen besproken en wor den enkele menutips gegeven. Eén van de menutips is voorzien van een ster retje. Dat recept staat op de achterzij de uitgewerkt. En daarbij geven we dan weer een aantal wijntips.' De wijnwaaier is samengesteld door de culinair journalist Hubrecht Duijker. Hij selecteerde 62 wijnen uit het Gall Gall-assortiment. De wijnen zijn in gedeeld in zes rubrieken, ieder voor zien van een eigen kleur. Zo zijn er diger de mooiste, gekste of grootste display. En de winnende winkels gaan op 30 oktober met z'n vijftienen naar de Night of the Proms. Klanten van het GVA-onderdeel In stel, leverancier voor de bedrijfsres- tauratieve markt, hebben onlangs het Instel Services Boek ontvangen. Dit nieuwe assortimentsboek telt maar liefst 500 bladzijden en geeft behalve een overzicht van het complete Instel- assortiment, ook produktinformatie en 200 recepten. 'Dat is nieuw', zegt hoofd- en eindredacteur Hennie Beze- mer. "Voorheen stuurden we onze klan ten alleen het assortimentsoverzicht. Maar onze supportmanagers en tele- verkopers kregen daarnaast veel vra gen. Die lagen met name op het gebied van produktinformatie. Om aan die vragen tegemoet te komen, hebben we het boek uitgebreid.' Naast de produk tinformatie geeft het boek ook menu suggesties. Instel hoopt daarmee meer variatie in de bedrijfskantine te be werkstelligen. "Wij reiken bedrijfsres- taurateurs al jaren handgrepen aan om de bedrijfskantine aantrekkelijker te maken. Dat kan door aankleding, maar ook door verrassende gerechten. Mensen moeten niet iets hebben van: vandaag is het maandag, dus tomaten soep. Zoals de Engelsen zeggen: Varie ty is the spice of life.' De laatste jaren is de variatie in bedrijfskantines inder daad toegenomen. De bruine boterham met kaas heeft concurrentie gekregen van bijvoorbeeld yoghurt en salades. 'Gezondheid' neemt ook in de bedrijfs restaurants een steeds belangrijker plaats in. De recepten in het Instel Services Boek gaan allemaal uit van de principes 'snel te bereiden' en 'niet te gecompliceerd'. 'In een bedrijfskan tine moet in korte tijd veel gebeuren', zegt Bezemer, die constateert dat de kantine ook een duidelijk sociale func tie heeft. 'Het boek wil een inspiratie bron zijn om die functie te ondersteu nen.' SERVICES BOEK aperitiefwijnen als sherry's, mousse rende wijnen, zoals champagne, droge witte wijnen, halfzoete (demi-sec) wit te wijnen, rode wijnen en dessertwij nen. 'In volgorde zoals je ze gebruikt bij een uitvoerig diner', verduidelijkt Zirschky. De handige waaier kost slechts 4,95 gulden, maar is gratis bij aankoop van een doos van zes flessen uit de speciale 'oktober-wijnmaand'-ac- tie. De 'Night of the Proms' wordt dit jaar voor de derde keer georganiseerd in de Rotterdamse Ahoy-hal. 'Een unieke ontmoeting tussen pop en klas siek', noemt hoofdsponsor Heineken dit muziekspektakel. Beroemde muzi- Sting kanten uit de klassieke muziek en de popmuziek betreden samen het podi um. Dit jaar zijn dat onder andere Het orkest van de XXe eeuw, Gary Brooker (zanger van Procol Harum) en nie mand minder dan Sting. Exclusief voor Albert Heijn-klanten heeft de bier brouwer vijfhonderd kaarten klaarlig gen. Zij moeten op orginele wijze be schrijven waarom ze deze avond be slist niet mogen missen. Vanaf week 38 gaat de wedstrijd van start. In de periode daarvoor hebben AH-mede- werkers na kunnen denken over de plaats en de afmeting van de Heine- ken-display in de winkel. En die dis play is belangrijk. Want in elke zone kiezen de zonemanager of de commer cieel assistent franchise in samenwer king met een Heineken-vertegenwoor-

Personeelsbladen | 1993 | | pagina 2