Het mooiste dat je als drogist kunt bereiken 8 Pragmacare geeft les in klantgerichtheid i«r% De helft van de familie Van Dijk werd geboren op de Veluwe. De andere helft in een klein houten huisje in Zaan dijk. "We waren thuis met z'n vijf tienen', zegt Willem van Dijk, werkzaam bij Economische Zaken van Albert Heijn. "Dus het huisje zat overvol. Later is dat groene pandje opgepakt en verplaatst naar de Zaanse Schans. Daar staat het tegenover de Museumwinkel van Albert Heijn.' Er is een mo ment geweest dat er zes Van Dij ken bij Ahold werkten. Twee ne ven. één nicht en drie broers. ■Broer Jannes is een paar jaar ge leden met de VUT gegaan', vertelt broer Dirk, die als manager van het retourencentrum werkt. Toen Albert Heijn 100 jaar bestond werkten Willem, Jannes en ik pre cies 100 jaar bij Ahold.' Ze zitten even te rekenen en constateren dat ze nu met z'n vieren ook goed zijn voor bijna 100 dienstjaren. Neef Mart werkt er al 17 jaar. De laat ste jaren op de afdeling Commer cie van Gall Gall. Als nicht An- gelique ten tonele verschijnt wordt zij 'de gezondheidstak van de fami lie' genoemd. Ze werkt bij de Medi sche Dienst van Ahold. "We doen eigenlijk alles wat te maken heeft met bedrijfsgezondheid.' Alles bij elkaar een gevarieerd gezelschap. Maar één ding valt op. De Van Dijk-familie is een echte kantoor- Drogist van het jaar, dat is volgens Rein de Wit net zoiets als sportman van het jaar. Zo'n beetje het mooiste dat je als drogist kunt bereiken. Begin juni werd het Etos-filiaal in Hoorn, waar De Wit bedrijfsleider is, door het drogistenvakblad Marketing Results in de eregalerij der drogisten opgenomen. Bij de bekendmaking in kasteel Wij enburg te Echteld werd de be drijfsleider door menig con current grootmoedig gefelici teerd. Zeiden ze tegen hem: 'Goh, dan zul je toch wel capa citeiten hebben, ondanks dat je bij een keten werkt.' De Wit kan er nog smakelijk om la chen. 'Alsof je alleen een goed drogist kunt zijn als je eigen baas bent.' Begin mei werd bekend dat Etos Hoorn bij de tien genomineerden zat. De weken tot de verkiezing waren een leuke, maar spannende tijd voor De Wit en zijn team. 'We hebben er met z'n allen naar toe gewerkt. Het hele team stond er voor 110% achter. Dat heeft een hechte band gesmeed. Drogist van het jaar word je door een combina tie van factoren: uitstraling, sfeer, kennis, omgang met klanten, om zetcijfers, visie. Dat soort dingen. De jury is hier twee keer geweest. Een deel van het winnende team. Van links af: Sandy Hofman, Rein de Wit, Esmeralda Luca, Petra Wassink en Phebe Post De laatste keer hebben ze me com pleet doorgezaagd over cijfers. En mij niet alleen. Van eerste ver koopster Esmeralda wilden ze bij voorbeeld horen wat het luieraan- deel was. Je moet het echt alle maal weten. Maar we waren goed voorbereid. Ook de zaterdaghul pen.' Het juryrapport loog er dan ook niet om. 'De klant komt op elk moment van de dag in een verzorg de winkel', noteerden de keur meesters in hun verslag. 'Tja, dat moet je natuurlijk blijven waarma ken. Het doel is weliswaar bereikt, maar we kunnen er nu niet met de pet naar gaan gooien', beseft De Wit. Dat zijn ze trouwens ook niet van plan in Hoorn. *We gaan door op de ingeslagen weg. De motivatie Pragmacare, de farmaceuti sche tak van Ahold in Velp, is gestart met het organise ren van cursussen voor apo thekers en apothekersassis tenten om de klantgericht heid in apotheken te bevor deren. 'Geen overbodige luxe, want op dat gebied kan er in het algemeen nog wel wat verbeterd worden. Be zoekers van een apotheek worden veelal als patiënt ge zien, terwijl er eigenlijk spra ke is van een klantenreiatie. En een klant heeft recht op goede informatie en een vriendelijke benadering', al dus Berna Schoofs, product manager bij Pragmacare en organisator van de drie daagse cursus. De eerste cursus vond onlangs plaats in Utrecht. Apothekers en assistenten, werkzaam bij de nauw met Pragmacare sa menwerkende Mediveen- groep, moesten wel even wennen aan de nieuwe in zichten, maar het enthou siasme groeide ziender ogen. 'De derde cursusdag was echt een feest', aldus Schoofs. Volgende maand gaat de tweede sessie van start. 'De aanmeldingen stromen binnen. Ik heb zelfs al een wachtlijst moeten aanleggen.' ■AHOLD FLITSEN AUGUSTUS 1993 Willem, Angelique, Dirk en Mart zegt hij. 'Je kent iedereen, komt el kaar telkens tegen.' Willem zit in de nadagen van zijn carrière. 'Ik zit niet echt af te tellen hoor. Ik heb nog drie jaar. Het nieuwe hoofdkantoor van Albert Heijn maak ik nog net mee. Maar ik heb wel gezegd: jullie hoeven voor mij geen kamer te reserveren. Die tijd dat ik er dan nog werk, blijf ik wel staan.' familie. 'Ja', geven ze toe. 'We zijn geen van allen in de winkel begon nen.' 'Maar', vult Dirk aan 'hoe je het wendt of keert je hebt in elke functie bij Ahold te maken met de winkels. Ik had dat als bedrijfslei der van de bloemencentrale, ik heb het nu weer.' De familie van Dijk is een grote, gezellige familie. Dat vindt Angelique. Ze zitten weer even te tellen en komen op 53 ne ven en nichten. "We hebben op een gegeven moment afgeschaft dat we naar de veijaardagen van alle kin deren gingen', vertelt Willem. We hadden zo'n 76 verjaardagen per jaar. Dat is bijna een dagtaak.' Toch zijn de veijaardagen de mo menten dat de familie elkaar ziet. Tijdens het werk komen ze elkaar sporadisch tegen. 'Zelfs niet toen we in de toren van Albert Heijn maar één verdieping van elkaar af zaten', zegt Dirk. 'Elke etage is daar een apart bedrijf.' Mart her kent dat. 'Dat is het aardige bij zo'n klein clubje als Gall Gall',

Personeelsbladen | 1993 | | pagina 8