AMS-partners voeren unieke coia-campagne Finast wordt Edwards SPORTEN Amerikaanse prijs voor A. Heijn nSïïmi AH'ers naar Prince Ahold in Portugal Koopkracht Winkels in New York omgebouwd Winstniveau Negen van de elf AMS-part- ners, waaronder Albert Heijn, brengen deze zomer een exclu sieve Coca-Cola promotie. 'Co ca-Cola is the music' is het cen trale thema voor alle Europese zomerpromoties van Coca-Cola dit jaar. De AMS/Coca-Cola promoties onderscheiden zich van de campagnes bij andere winkelketens door extra prij zen en aanbiedingen. Een speciale 'Coke is the Music'- prijsvraag maakt het voor Europe se consumenten extra aantrekke lijk hun cola deze zomer bij een winkel van een AMS-partner te halen. Ze maken onder andere kans op de nieuwe Ford Mondeo als Europese hoofdprijs. Per AMS- partner zijn bovendien de volgende prijzen te winnen: een Ford Escort, een stereo-installatie in een gigan tisch Coca-Colablik en vele mu- ziek-troostprijzen, zoals CD-spe- lers, walkmans, CD's, concertkaar- ten, enz. Aan de deels gestandaar diseerde Europese AMS/Coca-Cola promotie, herkenbaar door de lan- denvlaggen van de AMS-partners op het promotiemateriaal, doen mee: Albert Heijn, Allkauf, Casino, Hakon-Gruppen, Kesko, Mercado- na, JMR (Pingo Doce), Gruppo Ri- nascente en Superquinn. De Albert Heijn-promotie, die loopt van 7 juni tot 4 juli, onderscheidt zich bovendien met een speciale aanbieding voor de 1,5 literfles en een display-wedstrijd voor de AH- winkelmedewerkers. De winnaars (1 filiaal per zone en 10 personen per filiaal) mogen in augustus naar een concert van Prince in Ahoy. Coca Cola display bij I Albert Heijn, I Zaandam (vervolg van pagina 1) zal leiden. Door de overname krijgt JMR straks een nagenoeg landelij ke dekking met Pingo Doce-super- markten. De drie Feira Nova-hy- permarkten (met veel non-food) be vinden zich in de steden Braga, Aveiro en Barreiro. Het marktaan deel van Feira Nova bedraagt in middels 6,7%. De Raad van Bestuur toonde zich bij monde van Fritz Ahlqvist, be last met de Europese expansie, bij zonder tevreden over de overname. 'We hebben in een jaar tijd een sterke positie in Portugal weten op te bouwen', aldus Ahlqvist. 'Het ligt in de bedoeling om de winkel ketens verder te ontwikkelen. Ahold draagt daarbij vooral finan ciële kracht, internationale detail handelskennis en ervaring bij. On ze partner vooral z'n markt- en lo kale managementexpertise. Een ij- zersterke combinatie.' AHOLD FLITSEN JUNI 1993 Ahold-dochter FNS-East heeft onder druk van de recessie be sloten de Finast-winkels in de omgeving van New York om te bouwen tot Edwards-winkels. Edwards, een al langer be staande formule van FNS East, staat bekend om zijn uitermate lage prijzen. De afgelopen weken zijn al twintig Finast-supermarkten op deze ma nier van naam en formule veran derd. De eerste weekomzetten zijn uitstekend. Het ziet ernaar uit dat deze belangrijke strategische stap, die in het geheim is voorbereid, een succes aan het worden is. De Finast-winkels in Connecticut en New York bleken in dit econo misch zwaar aangeslagen gebied niet meer in staat het gewenste winstniveau te halen. Er werd daardoor getwijfeld aan de kracht van de formule. De Edwards-for- mule, gebaseerd op een breed as sortiment met kwalitatief hoog staande produkten voor de gega randeerd laagste prijzen, deed het in de gegeven omstandigheden daarentegen stukken beter. Na onderzoek besloot FNS daarom om van de Finast-supermarkten Ed- wards-superstores te maken. De reactie van de consument laat nu zien dat dit als een goede beslis sing wordt ervaren. De omgebouw de winkels zijn beter in staat om de concurrentie het hoofd te bieden en de klanten aan zich te binden. Door de beperking tot één formule zijn er bovendien grote kostenbe sparingen mogelijk die zullen bij dragen aan een betere winstge vendheid. Sport heeft een belangrijke plaats in de Amerikaanse manier van le ven. Het werd daarom eens tijd dat ook mijn gezin ermee in aanraking kwam. Dit jaar was het dan zover. Beide dochters, Felice (9) en So phie (8), wilden respectievelijk op softball en baseball (honkbal). Zo als met veel activiteiten hier wor den de teams gesponsord door plaatselijke middenstanders die de ploegen van T-shirts en petten voorzien. De organisatie is in han den van vrijwilligers en de coaches zijn dan ook meestal ouders. Ik breng mijn vrije tijd nu dus door op het veld om ze aan te moedigen en ik begin zowaar de regels te kennen. Het enthousiasme voor baseball in Amerika is het best te vergelijken met voetbal in Neder land. Het team van mijn dochter is gemengd. Het bestaat uit jongens en meisjes en in wedstrijden krij gen ze de tijd tot ze de bal raak slaan, hetgeen het kijken wel eens langdradig maakt. Softbal wordt alleen door meisjes gespeeld. Dat het er daarbij fanatiek aan toe kan gaan, merkte ik toen na een wed strijd enkele ouders elkaar letter lijk in de haren vlogen, met als ge volg dat ze voor de rest van het sei zoen werden geschorst. En ik on dertussen maar blijven uitleggen aan mijn dochters dat het er om gaat dat je plezier in het spel hebt en dat winnen alleen maar mooi meegenomen is. Comelie Jutte (Cornelie werkt op het hoofdkan toor van Ahold USA in Parsippa- ny, New Jersey) Ahold-commissaris en oud president Albert Heijn is be gin deze maand in New York onderscheiden met de 'George Washington Van- derbilt Trofee'. Heijn kreeg de onderscheiding tij dens de viering van het 90-jarig bestaan van 'The Netherlands Chamber of Commerce in the Uni ted States' voor zijn jarenlange bij drage aan de handelsbetrekkingen tussen Nederland en de Verenigde Staten. In zijn dankwoord refe reerde Heijn aan zijn grootvader, de stichter van het bedrijf, zonder wiens pioniersgeest hij de trofee waarschijnlijk niet ontvangen zou hebben. Als hommage aan de grondlegger van Ahold liet Heijn de honderden Amerikaanse en Ne derlandse genodigden tot slot voor zien van een pak AH Perla-koffie met de beeltenis van zijn grootva der.

Personeelsbladen | 1993 | | pagina 5