Generale repetitie voor de Dam tot Damloop W< Opnieuw Tsjechen in Damloop Ahold-voorloop in Amsterdam-Noord Lachen met Van Duin Hoge ogen Inschrijven voor de Ahold-voorloop Inschrijfbon voorloop 29 augustus De laatste liter en de eerste steen -AHOLD FLITSEN JUNI 1993 Op zondag 29 augustus vindt in Amsterdam de Ahold-voor loop plaats als voorbereiding op de Dam tot Damloop (19 sep tember). De voorloop is een individuele trainingsloop van 8 km. Een uitstekende gelegenheid voor deelnemers aan de Dam tot Damloop om te kijken hoe het met hun conditie is gesteld. De voorloop is tevens bedoeld om de samenstelling te bepalen van de beide Ahold-topteams (mannen en vrou wen). De voorloop wordt gehouden bij atletiekvereniging Atos op sportcomplex Elzenhagen aan de G.J. Scheurleerweg in Am sterdam-Noord en is uitsluitend bestemd voor medewerkers die ook aan de Dam tot Damloop op 19 september meedoen (zie Flit sen mei voor de inschrijfbon). De start van de voorloop is om 12.00 uur. Naast deze trainings- en kwalificatieloop worden er op het sportcomplex tal van andere activiteiten voor de deelnemers georganiseerd. Het programma is nog niet helemaal rond. maar gedacht wordt aan een estafette tussen Ahold-teams, een sprint nummer en demonstraties van verschillende atletiekdiseipli- nes, zoals kogelstoten en ver springen. waarbij de aanwezi gen ook zelf kunnen meedoen. Behalve als training is de voor loop ook bedoeld als selectiewed- De Vereniging van Albert Heijn Franchisenemers (VAHFR) heeft besloten om ook dit jaar weer een team van Tsjechi sche Ahold-lopers naar Nederland te halen voor de Dam tot Damloop. Het besluit werd genomen tij- nieuw een Mana-ploeg te spon- dens een bezoek van een aantal soren', aldus VAHFR-voorzitter AH-franchisenemers aan Tsje- Gerard van den Tweel. chië, waarbij ook een ontmoe- Vorig jaar sponsorde de VAHFR ting met de lopers van Ahold- voor het eerst een Mana-team. winkelketen Mana op het pro- De Tsjechische ploeg eindigde gramma stond (zie ook pag. 16). 'Het weerzien met de Tsjechen was zo hartelijk dat we ter plek ke op het idee kwamen om op- toen als 169e in de businessloop. 'Dat is zeker voor verbetering vatbaar', aldus Jan Manuel, de oud-directeur AH Franchising die tegenwoordig voor Ahold in Tsjechië werkt. 'Er is een langere voorbereidingstijd dan vorig jaar, zodat er meer gelegenheid is om te trainen en de beste lo pers te selecteren.' Acht Tsjechische collega's zullen zich binnenkort via selectiewed strijden voor het team kunnen kwalificeren. Ze zullen tijdens hun verblijf in Nederland wor den gehuisvest bij AH-franchi senemers in Noord-Holland. strijd voor de samenstelling van de Ahold-topteams. Het Ahold mannen-topteam werd vorig jaar voor de tweede keer in successie eerste in de Dam tot Damloop. De drie beste lopers van vorig jaar zijn auto matisch geplaatst voor het team. Op de voorloop kunnen zich dus zeven nieuwe Ahold-atleten in het team lopen. Veel wordt ook verwacht van het Ahold vrou- wen-topteam. Vorig jaar deed het team voor de eerste keer mee met het minimale aantal van vijf loopsters. Dit jaar moet het mo gelijk zijn om met een compleet team van tien vrouwen aan de start in Amsterdam te verschij nen. Ahold-medewerkers die, als voorbereiding op de Dam tot Damloop, willen deelnemen aan de Ahold-voorloop op zondag 29 augustus, dienen de bon hieron der in te vullen en voor 23 juli per interne post of in een gefran keerde enveloppe te sturen aan: Koninklijke Ahold nv KA 246, Postbus 33 1500 EA Zaandam o.v.v. Ahold-voorloop Voor-en achternaam m/v Werkmaatschappij Filiaalnummer Naam/adres teamleider (informatie over de voorloop wordt uitsluitend naai' het huisadres van de team leider gestuurd) (invullen in blokletters) Met nummers als 'Hele grote bloemko len' en 'Waarom zijn de bananen krom?' bewees André van Duin in het verleden al een zwak te hebben voor de produkten uit de winkels van Albert Heijn. Het was dan ook niet verwon derlijk dat de Rotterdamse komiek zich onlangs met een compleet AH-filiaal op de foto liet zetten. Filiaal 1152 uit Wijk bij Duurstede reisde met een bus vol medewerkers naar Nijmegen om al daar in de Stadsschouwburg de André van Duin-revue te zien. Met AH-petjes getooid bezetten zij de eerste rang van het theater. 'Voor de voorstelling was het idee al ontstaan om als eerste fili aal met André op de foto te gaan', ver telt AAM in opleiding Jeroen de Gier. 'Maar ja, hoe pakje dat aan? In de pau ze ben ik naar iemand van het theater toegestapt die er nogal belangrijk uit zag. Met een walkie-talkie, dus dan weetje het wel. "Ik weet niet of dat zo maar gaat", zei hij, maai' toen ik hem vertelde dat de kans bestond dat de foto in Flitsen zou worden afgedrukt, mocht ik het hem zelf gaan vragen. Nee heb je, ja kun je krijgen, dacht ik.' De onver schrokken AH-medewerker kwam in de kleedkamers van het theater te recht, passeerde Jan Rietman, gaf Frans van Dusschoten een hand en ontmoette Van Duin die hem ontving in boxershort met bootjes en op geiten wollen sokken. 'Da's goed', antwoordde de komiek op het verzoek van De Gier. 'Na de voorstelling.' Toen de uitver kochte zaal het slotapplaus over de spelers had uitgestort, kwam André van Duin zijn belofte na. 'Hij zette handtekeningen op de petjes en we schoten twee rolletjes vol', zegt De Gier. 'Deze foto werd gemaakt door de buschauffeur. Hij hangt inmiddels uit vergroot in de kantine. Het is toch een unicum. We staan er allemaal op. Ik sta rechts met die big smile en dat groe ne jasje.' De avond was, zo noemt Je roen de Gier het: 'Supertegaafgek'. Of tewel: Dik Voormekaar. De wijnafdeling van Marvelo nam op 4 mei afscheid van de oude fabriek om te verhuizen naar het nieuwe onderko men aan Westerspoor-Zuid. De zoge naamde afbouwborrel bezorgde de or ganisatoren grijze haren en slapeloze nachten. Maar ze hadden het er graag voor over. De borrel werd een ludieke happening. In het geniep hadden de re- Piet Schipper overhandigt de laatste fles wijn aan Albert Heijn. In het midden Karin Zweerink gelaars de stoute schoenen aangetrok ken en zelfs oud Ahold-president Albert Heijn uitgenodigd om op het af scheidsfeest de laatste fles wijn in ont vangst te nemen. Volgens Piet Schip per, die al 43 jaar de gelederen van Marvelo versterkt, zou het zeker luk ken de heer Heijn te strikken. En de medewerker met. het lange dienstver band kreeg gelijk. Karin Zweering, be heerder van het verpakkingsmagazijn, schreef een brief en via wijnman Cees Kes en Leo Buhrs, de chauffeur van Al- bert Heijn, bereikte hij de oud-presi dent. Na enkele weken kwam het ant woord. Albert Heijn zou aanwezig zijn. Via slinkse omwegen werd vermeden dat het geheim zou uitlekken. Het moest een verrassing blijven. Karin Zweering: 'Albert Heijn is toch de grondlegger van de wijnafdeling. Hij heeft hier, samen met zijn broer Gerrit- Jan, de eerste steen gelegd toen hij elf jaar was. Daar kwamen we trouwens een dag voor het feest achter. We heb ben de steen toen met toestemming van directeur Teun Winkel uit de muur ge haald en hem teruggegeven aan de heer Heijn.' Dat betekende voor de ge nodigde grondlegger even een teleur stelling. Toen hij bij de oude fabriek ar riveerde, wilde hij zijn vrouw namelijk met gepaste trots de eerste steen laten zien. Verontwaardigd constateerde hij dat het ding niet meer op zijn plek zat.Voor de medewerkers was de komst van Albert Heijn inderdaad een com plete verrassing en het betekende een waardig eind aan een lange geschiede nis aan de Oostzijde in Zaandam. Heijn herinnerde zich hoe hij tijdens de Tweede Wereldoorlog in de fabriek had ondergedoken gezeten om niet te werk te worden gesteld in Duitsland. 'Het was duidelijk dat hij een emotionele band heeft met dit pand', zegt Karin Zweering. De eerste steen zal worden overgebracht naar het nieuwe pand, de laatste fles, met de namen van alle me dewerkers daarin gegrafeerd, staat in de museumwinkel op de Zaanse Schans.

Personeelsbladen | 1993 | | pagina 2