Volop zomerartikelen in onze winkels Etos-huismuizen gaan eigen leven leiden SCHAP 'Ed en Toos op vakantie'- prijsvraag Peseta's Strandspel HQ Ed en Toos groot succes Eigen leven Knapperig boontje Goliath AHOLD FLITSEN JUNI 1993 Het is volop zomer bij Ahold. De komende weken staat het assortiment in on ze winkels dan ook in het te ken van activiteiten die we vooral bij warm weer en heerlijk lange zomeravon den ontplooien. Albert Heijn komt bijvoorbeeld met een 'Witte Wijn Week', waarin er volop keus is in lekkere witte wij nen, uiteenlopend van een laag ge prijsde recht-toe-recht-aan-wijnen tot de meer verfijnde wijnsoorten. Ook zal 's lands grootste kruidenier een week lang speciaal aandacht besteden aan dierenvoeding. Vlak voordat de grote stroom zuid waarts, op weg naar de vakantie- zon, op gang komt, kan de klant in de AH-winkel een speciaal pakket dierenvoeding in een handige mee neem verpakking kopen. Maar er is niet alleen aan de dieren gedacht. Ook aan de kinderen. Want bij het pakket dierenvoeding zit een speci aal voor AH ontwikkeld puzzel boekje, zodat zij zich tijdens de lan ge autorit goed kunnen amuseren. De zomer is ook bij uitstek het sei zoen voor lekker (schep)ijs en voor een gezellige barbecue in de eigen tuin. Ook daarmee wordt de klant van Albert Heijn in de komende weken op zijn wenken bediend. zak is een koelbox aangebracht, waarin precies 8 blikjes bier pas sen. Ideaal tijdens een warme trek tocht in de zomerhitte. Dan heb je toch altijd koud bier bij de hand. Trouwe Gall-klanten herinneren zich nog dat zij in augustus 1992, na teruggekeerd te zijn van hun va kantie, hun Portugese escudo's bij de slijter konden inleveren, en voor de tegenwaarde een keuze moch ten maken uit het assortiment. Dat vonden de klanten een prima idee, en dus herhaalt Gall Gall dat in augustus a.s., maar nu voor de gen strandspel en royale strandla- kens. Ook sporttassen en picknick sets geven onze Etos-winkels de komende weken een zomerse aan blik. En voor de lange, warme zomer avond zijn er speciale tuinlichtjes in de aanbieding. Zodat bij pas send, gedempt licht gesmuld kan worden van de barbecue en de wijn. Bovendien geeft Etos bij besteding van ƒ15,- maar liefst 50% korting op de toegangsprijs van enkele be kende attractieparken in Neder land. Wijnen zijn er niet alleen bij Albert Heijn, maar zeker ook bij Gall Gall. Onze slijters hebben op dat terrein de komende weken een unieke aanbieding: e sn 2 liter pak wijn, afkomstig uit Australië, in een speciale 'tentvo.mige' verpak king, zodat je 'em bijvoorbeeld makkelijk kunt meenemen naar de camping. Uniek is tevens dat deze verpakking een kraantje bevat, zo dat het pak wijn (met de inhoud van drie flessen wijn) afsluitbaar kan worden opgeborgen. De klan ten van Gall Gall treffen de ko mende weken in onze slijterijen te vens een rugzak aan van 's lands grootste bierbrouwer. In deze rug- De rugzak met koelbox, deze zomer bij Gall Gall De zomer met z'n warmte en zonlicht betekent ook extra aandacht voor de persoonlijke ver zorging. De Etos- winkels helpen de klanten daarbij met een speciaal pakket, waarin on der meer een klein flesje shampoo, een mini tube tandpasta en een kleine flacon body lotion. Op het hete strand zijn slip pers heel handig, en dus biedt Etos die de komende weken aan, even als een geheel ei- Etos heeft alles in reis ver pakking. Maar liefst zestigdui zend muizen heeft Etos verkocht sinds december vorig jaar. Toen introduceerde de drogisterijketen de huis muizen Ed en Toos. Aanvan kelijk in een oplage van twintigduizend, maar nog diezelfde maand moest een zelfde partij vanuit Indone sië worden overgevlogen. De pluche huismuizen heb ben hun plek in de winkels veroverd. 'En niet alleen in de winkels', zegt productgroup-manager Alex van Wijk. 'Ook in de harten van vele Nederlanders.' Hij doelt daarmee op de overstelpende reacties die een quiz in het Etos-magazine van maart veroorzaakte. De uitkomst van de prijsvraag was 'Ed en Toos' en de opdracht was om deze uit komst zo origineel mogelijk in te le veren bij het filiaal. 'Wat we alle maal niet hebben binnengekregen', zegt hij. 'Beschilderde tegeltjes, een complete maquette van het huis van Ed en Toos, een gebor- is voor een groot deel afhankelijk van hoe ze voelen, of ze aardig kij ken en er gezellig uitzien. 'Een cha grijnig knuffeldier wil je niet knuffelen', weet Van Wijk. 'Met Ed en Toos is het gelukt twee verschil lende muizen te maken, die allebei iets vriendelijks uitstralen.' Ed en Toos worden exclusief gemaakt voor Etos. In hun namen zit de naam Etos dan ook opgesloten. In middels vormen de huismuizen als cartoon een rode draad door het Etos-magazine en zullen ze deze zo mer op plafondhangers de winkels opfleuren. Vanaf half juni gaan Ed en Toos op vakantie. Ze zijn dan ook in zwemkleding en met surfplank te koop. 'Zo gaan ze steeds meer een eigen leven leiden. We hebben ook plannen om een kinderboekje uit te brengen met de avonturen van Ed en Toos. Die hebben dan hun holle tje in een Etos-filiaal. Annie M.G. Schmidt heeft al laten blijken dat ze het een leuk idee vindt. Boven dien denk ik dat we dit jaar gezins uitbreiding kunnen verwachten.' duurde Ed en Toos. Je kunt het zo gek niet bedenken of het zat erbij.' De populariteit van knuffeldieren De huismuizen van Etos gaan dit jaar op vakantie. Waarheen? Dat laten we aan de lezers van Flitsen over. Stuur de redactie een ansichtkaart uit het land of de streek waar Ed en Toos ver toeven. Schrijf in maximaal vijf tig woorden een orginele va kantiegroet, of een leuke bele venis van de twee muizen. Het adres is: Redactie Flitsen, Albert Heijn- weg 1,1507 EH Zaandam. Voor de 25 leukste inzenders liggen Ed en Toos in vakantie-outfit klaar. Ze zijn dikker dan een peul, maar dunner dan een verse doperwt. Albert Heijn presen teert: sugar snaps, een nieuwe groente die speciaal voor AH geteeld wordt in Zimbabwe. 'Als alles goed gaat liggen ze volgende week in de winkels', zegt AGF-assortimentsma- nager Gé Happe. 'Maar je bent met groente altijd afhankelijk van het weer. We willen uiter aard de beste kwaliteit.' De su gar snaps zijn een kruising tus sen een doperwt en een peul. 'Een knapperig boontje', staat er op de verpakking, 'met een verrassend fris-zoete smaak.' 'De ontwikkeling van dit boon tje heeft zo'n drie jaar in beslag genomen', zegt Happe. 'De te lers in Zimbabwe kenden we al. Ze telen voor ons ook peulen.' De sugar snaps zijn makkelijk in het gebruik. Puntjes eraf, klein kwartiertje koken in ruim water met een beetje zout. Combineren met bijvoorbeeld bospeen. SUGAR SNAPS Laat het maar een flink hete zomer worden. Bij Jamin zijn ze er klaar voor. De verwen winkels hebben vanaf half juni een reuze-ijsje in het vriesei- land liggen. De zware jongen is groter dan een Magnum en draagt de naam Goliath. Go liath bestaat uit een combinatie van het voor Jamin-liefhebbers bekende driedubbeldikke roomijs, waar de snoepketen al vijftig jaar mee scoort, en een flinke laag Belgische chocola de. 'Het is echt een must voor ijsfanaten', zegt Bettina Som- mer, salespromotor bij Jamin. En ijsfanaten zijn er genoeg in Nederland. Gemiddeld eet een Nederlander zo'n zeven liter ijs per jaar. Bij Jamin zijn ze trots op hun Goliath. Er werd een jaar lang aan gewerkt, maar het resultaat is dan ook likke baardend lekker. 'Het beves tigt de reputatie van Jamin als ijsspecialist', zegt Sommer. Of er binnenkort ook een superk lein ijsje onder de naam David op de markt komt, wordt door haar ontkend noch bevestigd.

Personeelsbladen | 1993 | | pagina 11