'Het is zo'n machtig evenement, daar wil ik gewoon aan meedoen' Inschrijfbon Dam tot Damloop Inschrijven voor de Dam tot Damloop Dam tot Damloop: Karakter Marathon -AHOLD FLITSEN MEI 1993 De Dam tot Damloop 1993 is pas op 19 september, maar vele Ahold-medewerkers hebben de training inmiddels al weer opgepakt. Sterker nog, sommigen zijn na de vorige Damloop nooit meer opgehouden. Flitsen polste drie medewerkers die ditjaar hun tijd aanzienlijk hopen te verbeteren. 'Ik vind het prachtig om met zoveel mensen te lopen.' p RAGmacaw] Harry van Brink, super marktmanager van AH- filiaal 1054 in Rotter dam, werd vorig jaar 2285e in een tijd van 2.06.19. Niet zo best, erkent hij zelf ook. 'Acht minuten langzamer dan in 1991. Dat kwam, ik had geen echte loopschoenen. Het waren zaalsportschoenen. En die wa ren zodanig versleten dat je er eigenlijk niet normaal op kon lo pen. Maar ja, het was het enige wat ik zo gauw kon vinden. On derweg had ik het idee dat mijn tenen vergroeid waren. Maar dat viel gelukkig mee.' Harry kwam vorig jaar uit voor James Telesuper, waar hij toen ook werkte. De loper ontkent met klem dat zijn positie bij Ja mes door zijn matige tijd on houdbaar was geworden, en dat een transfer naar Albert Heijn daardoor werd bespoedigd. 'Wel nee, mijn collega's vonden het juist heel knap dat ik de wed strijd op die schoenen toch nog uitgelopen heb. Ik had het geluk dat de bokser Pedro van Raams- donk mij het laatste stuk vanaf zijn mountain-bike moed kwam inpraten. Anders had ik het niet gehaald.' De supermarktmanager zal dit jaar opnieuw aan de start ver schijnen. Hij verwacht een tijd van rond de 1.45.00 te lopen. 'Getraind heb ik nog niet. Sinds de Damloop heb ik eigenlijk niets meer gedaan. Maar ik ga binnenkort toch maar eens aan de gang, hoewel ik voornamelijk op karakter loop. Ik hoop dat ik in mijn filiaal een ploeg op de been kan krijgen. Het is zo'n leuk en machtig evenement, daar wil ik gewoon aan mee doen. Ik heb inmiddels ook nieu we schoenen.' Ik was redelijk tevreden met mijn tijd.' Elly is twee jaar gele den met lopen begonnen. 'Mijn man liep om af te vallen. Door hem ben ik ook gaan lopen en ik begon het al snel leuk te vinden. Het is ontspannend en een goede manier om je af te reageren. Ik loop vrij veel tegenwoordig. Zo'n 35 kilometer per week. Voor de Dam tot Damloop train ik wat meer. Een week van te voren loop ik een keer zo'n zelfde af stand. Je traint ernaar toe. Het is een hele leuke wedstrijd. Het publiek maakt er echt een feest van. Ik vind het prachtig om met zoveel mensen te lopen. Ditjaar hoop ik sneller te zijn dan in 1992. Twee jaar terug liep ik 1.37, vorig jaar 1.33. Voor dit jaar heb ik nog geen richttijd, maar dat het beter kan is zeker.' Conny Siemes, afroeper bij Ahold's farmaceutische groot handel Pragmacare in Velp, was in 1992 2062e in een tijd van 1.41.59. De Dam tot Damloop was haar eerste wedstrijd. De 43-jarige atlete heeft de smaak inmiddels te pakken gekregen. 'Ik ben gaan lopen om een beetje aan mijn conditie en aan mijn fi guur te werken, maar ik vind het zo leuk dat ik niet meer kan stoppen. Vorig jaar was ik al blij dat ik de finish haalde. Nu vind ik 16 kilometer aan de korte kant.' Na de Damloop liep ze de halve marathon van Egmond, een paar kleinere wedstrijden en vorige maand de marathon van Rotterdam. 'Die liep ik in Elly van Houwelingen, bedrijfs leidster Etos-filiaal 7271 in Am sterdam liep vorig jaar een tijd van 1.33.06 en kwam daarmee als 1780e businessloper over de finish. 'Ik had eigenlijk gehoopt het binnen anderhalf uur te red den. Daar zat ik niet ver vanaf. Conny Siemes (I) 4.14. Gezien de barre weersom standigheden was ik daar heel tevreden mee.' Conny traint vier keer in de week en legt daarbij in totaal tussen de 60 en 70 kilo meter af. Haar ideaal is ooit nog eens de marathon van New York te lopen. In de Damloop ver wacht ze ditjaar uit te komen op een tijd tussen de 1.20 en 1.25. Dat zou ruim een kwartier snel ler zijn dan in 1992. Een opmer kelijke verbetering, die de vraag doet rijzen of ze wellicht een greep zal doen in de pillenvoor- raad van Pragmacare. 'Daar be gin ik niet aan', verzekert ze. 'Dat heb ik ook niet nodig. Het is een kwestie van goed trainen en goede voeding. De week voor de wedstrijd eet ik veel koolhydra ten: spaghetti, macaroni, bami. Geen alcohol. En veel uitrusten. Dat werkt.' Hieronder vind je een in schrijfformulier voor de ne gende Dam tot Damloop die gehouden wordt op zondag 19 september 1993. Formeer een bedrijfsteam en doe mee. Werkmaatschappij Filiaalnummer Teamleider j Huisadres Postcode en plaats Tel. werk Deelnemers (voor- en achternamen) maat shirt M/L/XL Op zondag 19 september vindt de negende Dam tot Damloop plaats. Ahold is opnieuw hoofd sponsor. Vorig jaar namen twaalfhon derd Ahold-lopers mee aan de compe titie voor bedrijfs- teams. De hoofd prijs ging daarbij voor de tweede keer naar het Ahold-topteam. Lukt het je om samen met je collega's een team van minimaal vijf en maximaal tien lopers te formeren, vul dan onderstaande bon in en stuur hem voor 23 juli per inter ne post of in een ge frankeerde enveloppe Koninklijke Ahold nv KA 246, Postbus 33 1500 E A Zaandam o.v.v. Dam tot Damloop Eén bon per team. Informa tie lijn: 075 - 595728. Dit jaar is er ook weer een voor loop, waarbij Ahold-mede werkers hun conditie kunnen testen. Lo pers die zich daarvoor willen inschrijven moeten nog een maandje geduld heb ben. De voorloop vindt plaats op zon dag 29 augustus op het terrein van atle tiekvereniging Atos in Amsterdam-Noord. Behalve als conditie test is de voorloop ook bedoeld om de samen stelling van de Ahold- topteams te bepalen. Meer informatie, als mede een inschrijf bon, vind je in het ju- ninummer van Flit- (invullen in blokletters s.v.p)

Personeelsbladen | 1993 | | pagina 8