De Familie Romario vaste AH-klant Eten uit een kattebak AHOLD FLITSEN MEI 1993 'Als jullie drie jaar geleden waren gekomen dan hadden we hier met z'n dertienen gezeten', roept één van de acht familieleden. Een nieuw record in deze rubriek. Ze vormen een echte Albert Heijn-fa- milie en werken in zes verschillen de filialen in Eindhoven en Hel mond. Alleen Diana Ros ('De naam is hetzelfde, ik verdien alleen wat minder') werkt op het telkantoor van Albert Heijn in Veldhoven. In- grid Sanders is aanstichtster van deze familie-te-kijk. 'Ze dachten dat ik het niet zou durven, maar je ziet het.' Ingrid is part-time cais sière bij AH 1506 in Helmond. Daar werkt ook tante Tonny Hars- kamp-Sanders. Zij begon haar loopbaan als caissière ooit bij Etos, toen de van oorsprong Brabantse keten ook nog kruidenierswinkels bezat. 'Etos staat voor Eendracht Toewijding en Onderlinge Samen werking', zegt ze. 'Maar wij hadden natuurlijk onze eigen verklaring: Een Troep Ouwe Schurken, noem den wij het als personeel onder el kaar.' De vader van neef en nicht Marc van Berkel en Nancy van Berkel was jarenlang bedrijfslei der bij Albert Heijn. Hij zit inmid dels in de VUT, maar heeft zijn kinderen en een aantal neven en nichten wel onderdak verschaft bij AH. Mare: Tk ging al werken bij Al- bert Heijn toen ik dertien was. Voor een zak chips. Een paar jaar later was het 5 gulden en een zak chips.' Nancy is een manusje van alles. 'Ik werk in 1010, een klein fi liaal. Dan is het al snel zo datje op elke afdeling wordt ingezet.' Ze staat nu officieel op de deli-kaas af deling. En ze is niet de enige. Broer Marc is in opleiding voor afdelings manager Vers en Jeanette de Greef, aangetrouwd, zit ook de hele Wie vorige week naar het Vara- pro gramma Impact heeft gekeken zal zonder veel moeite de supermarkt heb ben herkend waarin PSV-vedette Ro mario boodschappen deed. Inderdaad: Albert Heijn. Om precies te zijn: Al- bert. Heijn-filiaal 1145 in Eindhoven. Het programma gaf een portret van de begenadigde balgoochelaar. En hij is nu eenmaal vaste klant van AH. Van daar dat de cameraploeg ook in de win kel filmde. Elke veertien dagen komen hij en zijn vrouw Monica wel een keer boodschappen doen, verzekert super marktmanager Ad Esters. 'Ik sla soms steil achterover van wat ze allemaal in hun karretje laden. Dat wil zeggen: wat zijn vrouw inlaadt. Zelf staat Ro mario liever te lezen bij de tijdschrif ten. In de Voetbal International, ja.' De Braziliaanse topper is overigens niet de eerste PSV-speler die de super marktmanager in zijn winkel mocht begroeten. 'In mijn vorige filiaal kreeg ik regelmatig jongens als Emie Brandts, Jantje Poortvliet en Willy en René van de Kerkhof over de vloer. En kom, hoe heet die schoffelaar ook weerStrik, Pleun Strik.' Iemand van het kaliber Romario had Ad Esters echter nooit eerder als klant. Zorgde de komst van de kleine Braziliaan met een cameraploeg in zijn kielzog nog voor extra ophef in de winkel? 'Dat niet, maar hij kocht nu maar voor hon derd gulden. Normaal slaat hij vijf keer zoveel in. Maar goed, ik was al lang blij dat-ie niet met een briefje van duizend betaalde. Dat doet-ie namelijk ook wel eens.' Jans Koomstra, werkzaam bij het AH- Distributiecentrum in Zwolle, vertrok 25 jaar geleden vanuit Borger (Dren the) naar Den Haag om er te gaan wer ken bij Albert Heijn. Ter gelegenheid van zijn jubileum schreef hij zijn bele- Romario en z'n vrouw bij AH. Foto: Clemens Rikken In deze serie worden telkens drie of meer Ahold-medewerkers geportretteerd die tot dezelfde familie behoren. Deze maand neven, nichten en tante van Ingrid Sanders uit Helmond.- we AH-winkel, die zijn huidige fili aal 1053 moet vervangen. 'Dat is ambachtelijk werk', zegt hij. 'En je hebt veel contact met de klanten.' Typische Sanders-trekjes hebben ze ook. 'Lol maken' wordt genoemd. Ook over 'eigenwijs' zijn ze het eens. 'En we zijn nergens te lui voor.' Dat belooft wat als de neven en nichten, in totaal 26 man en vrouw sterk, binnenkort een week end de bungalows van Center Pares betrekken. 'Onze vaders en moeders hebben dat pas geleden ook gedaan', zegt Jeanette. 'Toen hebben we gezegd: dat kunnen wij ook.' V.l.n.r.tante Tonny, Mare, Nancy, Jolanda, René, Ingrid, Diana en Jeanette. dag tussen kazen en vleeswaren. Nicht Jolanda de Greef is caissière. 'Het mooiste moment van de dag is het drukste moment', zegt ze. 'Hoe langer de rij, hoe liever het me is.' Daar zijn de anderen het mee eens. 'En volle karren. Dat priegelwerk vind ik niets.' Mare vindt met na me de koopavonden gezellig. 'Dat begint al met het gezamenlijk eten van de avondploeg in de kantine', zegt hij. 'Bovendien is de sfeer in de winkel gemoedelijker. De klanten hebben meer tijd.' Mare zou ooit wel in de voetsporen van zijn vader willen treden en supermarktma nager worden. Renè Ros, die een echt AH-huwelijk sloot door te trouwen met nicht Diana, heeft geen zin in zoveel verantwoorde lijkheid. Hij heeft zijn zinnen gezet op de bake off-afdeling in de nieu- venissen op voor het personeelsblad De Brug van DC Zwolle. Vorige maand vertelde Flitsen deel één van zijn ver haal. Deze maand een samenvatting van het vervolg. 'Gearriveerd wil nog niet zeggen geïn stalleerd. Ik moest natuurlijk een kost huis. Daar weten ze in Den Haag mee om te gaan! Wat dacht je van een kost huis waar je je eten op het beroemde Felix-bakje (jawel, van het kattevoer) geserveerd kreeg met een ongewassen lepel en vork. Ze zeggen wel eens: wat een boer niet kent, dat vreet hij niet, ik kende het wel, maar ik vrat het deson danks niet. Deze slimme boer had het volgende bedacht. Ik kocht elke dag een krant, gooide daar alles in, propte het in m'n jaszak en dumpte het de vol gende dag op het werk in de prullen bak. Maar oké, ik ben niet verhongerd. De papatboer is geduldig.' 'De werkdagen bij Albert Heijn begin nen. Ik moet boodschappen rondbren gen op een transportfiets. Ik kan jullie vertellen, dat is waardeloos. Hartstik ke druk, overal auto's, bromfietsen. Soms moest ik met een fiets vol dozen margarine van ons filiaal naar een an der filiaal, waar de margarine op was. Probeer het maar. Links en rechts, voor en achter schiet het verkeer voor bij. Ik ben maar gaan lopen. Toen ik aankwam was het bijna sluitingstijd. Voordeel voor deze boer: nooit meer margarine weg hoeven brengen.' 'De drukte, daar wen je aan. Maar niet aan klanten die vijf hoog wonen, zon der lift, en klagen dat er een rot plekje aan een appel zit. Klant is koning, dus Jans weer terug met één appel in een beschuitdoos, aanbellen en zeggen: 'Mevrouw had een verkeerd appeltje ontvangen? Hier is een nieuwe, speci aal voor u verpakt.' Klant pissig, be drijfsleider pissig, ik niet meer. Zo gaan er jaren voorbij. Klant pissig, ik niet. Ik pissig, klant niet. Enzovoorts. En dan ontmoet ik iemand waardoor ik toch wat van de kook raak en met wat meer ple zier mijn werk doe...'

Personeelsbladen | 1993 | | pagina 2