BLIJFT GROEIEN HET JAAR 1992 IN VOGELVLUCHT Grootverbruik Ahold Produktiebedrijven AHOLD JAARBEELD 1992 ~J Dé Raad van Bestuur benoemt Jan Andreae per 1 januari tot de nieuwe president van Albert Heijn. Andreae ia sinds 1980 in dienst van Ahold. Hij was o.a. site-manager van DC Tilburg, directeur van Marvelo AH- areamanager en directeur AH Operations. Albert Heijn bereikt overeenstemming met BeaNet over de invoering van elektronisch betalen in alle filialen. Eind 1995 zal in alle AH-win- kels elektronisch betaald kunnen worden. Etos maakt plannen bekend om een aantal eigen filialen over te hevelen naar de succesvolle franchiseorganisatie. Op die manier vermindert Etos zijn geïnvesteerd vermogen in voorraden, inventaris en inrichting. Het Landelijk Distributiecentrum van Albert Heijn in Geldermalsen wordt officieel geopend. Het hypermoderne LDC levert 6000 artikelen met een lage omzetsnelheid aan alle AH-winkels. LICHT Ü1MHOH7: Albert Heijn Ahold introduceert het AH Vaste Klanten Fonds. In dit fonds kunnen zowel Albert Heijn-klanten als Ahold- medewerkers sparen en beleggen via het ze gelsysteem van AH. Het Pensioenfonds Ahold en de familie Heijn zorgen voor een beginkapitaal van f 50 miljoen. De zegelverkoop stijgt fors na de introductie van het fonds. De omzet van De Tuinen nam toe en de winst was, gezien de kosten die gepaard gingen met de ex pansie, bevredigend. Het aantal fi lialen groeide van tien naar zes tien. In de komende jaren zal de groei krachtig worden voortgezet. Het is de bedoeling de keten uit te breiden tot ongeveer vijftig win kels. De omzet van Pragmacare (far maceutische activiteiten) nam in 1992 belangrijk toe. Door omstan digheden in de markt bleef de winst nagenoeg gelijk. Het bedrijf is vorig jaar gestart met de opzet van een samenwerkingsverband met apotheken om tot een andere vorm van distributie te komen. Omzet en bedrijfsresultaat van Ter Huume namen in 1992 dankzij een geslaagde formuleaan passing aanzienlijk toe. De nieuwe formule is een succes gebleken. De omzet van Grootverbruik Ahold (GVA) steeg licht tot f 696 miljoen. Afgezien van eenmalige reorga nisatiekosten was het bedrijfs resultaat in 1992 nog beperkt ne gatief. De aanpassingen in de or ganisatie, nodig voor een optimale benadering van de markt, verlie pen volgens schema. De vijf afzon derlijk opererende onderdelen van GVA zijn inmiddels geïntegreerd in één bedrijf met drie hoofdafde lingen: commercie, logistiek en produktie. het bedrijf kent nu één landelijk distributiecentrum voor droge kruidenierswaren en vijf re gionale verscentra van waaruit een volledig versassortiment in één bestelling kan worden afge leverd. Door de reorganisatie kan het be drijf efficiënter opereren. Naar verwachting zal de dienstverlening van GVA in 1993 verder verbete ren, waardoor de omzet zal toene men en het bedrijfsresultaat weer positief kan worden. Ondanks druk op de afzet kende Marvelo een goed jaar. Bij een stabiele omzet steeg de winst door een verbeterde efficiency en gunstige grondstoffenprijzen voor, onder meer, koffie. Marvelo be trekt dit jaar een nieuw fabrieks complex in Zaandam. De omzet van vleeswarenfabriek Meester nam in 1992 toe, zij het in geringe mate. De winst hand haafde zich op het niveau van 1991. Vooruitlopend op nieuwe EG-richtlijnen is Meester in 1992 begonnen met een ingrijpende mo dernisering, die onder meer tot een betere efficiency zal leiden. Omzet en winst van Nistria (dieetvleeswaren) lagen nagenoeg op het niveau van 1991. Inmiddels is de aanzet gegeven tot de ontwik keling van een nieuwe strategie om de winstgevendheid te verbete- De omzet van Albro Bakkerijen Zwanenburg toonde in het vers lagjaar een stijging. De winst handhaafde zich op het niveau van 1991. De internationale belang stelling voor de Albro-methode om halffabrikaten gerezen en wel in te vriezen, leidde in 1992 tot de uit gifte van een aantal licenties. VACO, leverancier van kant-en- klaarmaaltijden, zag zijn omzet volgens verwachting stijgen. De winst bleef in 1992 nog negatief. Gall Gall De reorganisatie van Grootverbruik Ahold (GVA) verloopt volgens sche ma. De integratie van vijf zelfstandig opererende onderdelen tot één be drijf is afgerond. Tweehonderd medewerkers hebben een andere functie of andere werkplek bij GVA gekregen. Voor ruim vijftig medewerkers wordt een nieuwe functie gezocht buiten GVA. Op verzoek en met subsidie van de Europese Commissie vertrekken en kele Ahold-specialisten naar Moskou om een onderzoek te verrichten naar de voedseldistributie in de Russische hoofdstad. Albert Heijn start een proef met een AH-klantenpas in Schagen. Met de pas kunnen klanten elektronisch betalen, elektronisch zegels sparen en sneller langs de kassa. De proef zal minimaal een jaar duren. De verbouwing van het Gall Gall-distributieeentrum in Zoeterwoude wordt afgerond. Vanaf eind maart worden ook de voormalige Impodra- slijterijen vanuit het DC bevoorraad. De verbouwing vormde het sluits tuk van de integratie van Impodra binnen Gall Gall. De Amerikaan Richard J. Bogomolny, voormalig directievoorzitter van Ahold-dochter First National Supermarkets, wordt benoemd tot lid van de Raad van Commissarissen van Ahold. Albert Heijn sluit drie van de vier winkels van The Fresh Company. Een verantwoorde exploitatie van deze winkelformule op grote schaal bleek niet haalbaar. Albert Heijn-directeur Krijn Dorsman opent in Groenlo de nieuwe AH Verscentrale. Vanuit de centrale worden 180 AH-winkels in het Noord oosten van Nederland van vlees voorzien. De aardbeving die het zuiden van Nederland op 12 april trof, zorgt voor een grote ravage in de Roermondse filialen van Albert Heijn, Etos en De Tuinen. De zes weken oude Kaj Groene wegen uit Wate ringen wordt de jongste deelnemer aan het AH Vaste Klanten Fonds. De AH-franchisewinkel van de gebroeders William en Eddy de Block in Schiedam wordt uitgeroepen tot de actiefste supermarkt van het jaar. Ahold-produktiebedrijf Marvelo krijgt een nieuwe klant. Vanaf half april bottelt het bedrijf de populaire wijnen uit de Bon Litre-serie voor Gall Gall.

Personeelsbladen | 1993 | | pagina 7