Een koelkast van 2000 m2 Ahold repareert WAO-gat VAN'T SCHAP Kamerleden bij Ahold Info-avond Dam tot Damloop Korting op kersenbonbons JAMIN WAARDEBON 4,55 korting GVA opent nieuw verscentrum: Koelketen Pure pilsener Ulevellen AHOLD FLITSEN APRIL 1993 - SPECIAAL VOOR AHOLD-MEDEWERKERS Bij inlevering van deze bon krijgt u op een doos Jamin Belgische Kersenbonbons van 500 gram. Normale prijs ƒ11,50 - met deze bon betaalt u ƒ6,95. Geldig van 13 april t/m 1 mei 1993. Zolang de voorraad strekt. Per waardebon maximaal 1 doos bonbons. Oude totale Nieuwe totale aanvulling inkomen aanvulling inkomen lejaar 30% 100% 25% 95% 2ejaar 30% 100% 20% 90% 3ejaar 20% 90% 10% 80% 4ejaar 10% 80% 5% 75% 5ejaar 5% 75% 0% 70% daarna 5% 75% 0% 70% GVA heeft vorige maand in Amsterdam een nieuw Regionaal Verscentrum geopend. Vanuit het centrum worden de afnemers van Kok Ede Grootverbruik, GVA Horeca en Instel in de regio voorzien van verse, gekoelde produkten (o.a. vlees, vis, groente en kaas). GVA heeft in totaal vijf verscentra, verdeeld over heel Ne derland. Het uiterst moderne verscentrum in Amsterdam stelt GVA in staat zijn afnemers een betere kwaliteit en een betere service te garande ren. Versprodukten worden ge koeld op een temperatuur tussen nul en vier graden Celsius bij het centrum aangeleverd, in sneltrein vaart ontvangen en verwerkt en met gekoelde vrachtwagens naar de honderden afleveradressen ge bracht. Vanaf de bewerking bij de leveran cier bevinden de artikelen zich in een gesloten koelketen. Pas bij le vering aan de afnemers komen ze daar weer uit. 'Het Regionale Vers centrum is eigenlijk een grote koel kast van 2000 vierkante meter, met een diepvrieskist van nog eens 500 vierkante meter', aldus Henk van der Spek, manager van het Verscentrum Amsterdam. Het centrum opereerde voorheen vanuit vier verschillende lokaties. De overgang naar de nieuwe situ atie, waabij vanuit één groot pand wordt gewerkt, is uiteraard een grote vooruitgang, die ook de afne mers van GVA niet is ontgaan. Van der Spek: 'Na een paar weken draaien ontvingen we complimen ten van onze relaties. Ze merkten al snel dat er geweldige verbeterin gen in het hele bestel- en aflever- proces waren opgetreden.' De informatie-avond voor deelne mers of mogelijke deelnemers aan de Dam tot Damloop wordt dit jaar al gehouden op maandag 3 mei. De avond is vooral bestemd voor be ginners en half-gevorderden en geeft informatie over trainingsop- bouw, de juiste voeding en de juiste kleding. De Dam tot Damloop, een duurloop over 16,1 kilometer van Amsterdam naar Zaandam, wordt dit jaar voor de negende maal geor- Jamin behoort sinds vorige maand ook tot de Ahold-fami- lie. Om dat te vieren kunnen Ahold-medewerkers een fikse korting krijgen op een doos bonbons van Jamin. En voor degenen die nog nooit in een Jamin-winkel zijn geweest, is het meteen een mooie gelegen heid om kennis te maken met de nieuwe Ahold-aanwinst. Knip de bon uit en lever hem in bij een van de 261 Jamin-win- kels. ganiseerd en wel op zondag 19 september. Ahold is één van de hoofdsponsors en weet al jaren fantastische teams aan de start te krijgen. Vorig jaar deden twaalf honderd Ahold'ers mee. Tijdens de informatie-avond is het al moge lijk een team (tenminste vijf lo pers) op te geven. De avond wordt evenals vorig jaar georganiseerd in het Ahold Hoofdkantoor aan de Albert Heijnweg 1 in Zaandam. Ie dereen die geïnteresseerd is in deelname is welkom. Maar gezien het beperkte aantal plaatsen is het raadzaam zo snel mogelijk in te schrijven. Dat kan bij de Stich ting Le Champion. Telefoonnum mer: 072-338136. In de volgende Flitsen zal een in- schrijfcoupon staan, waarmee Ahold-teams kunnen worden inge schreven voor de Dam tot Dam loop. Elke Ahold-medewerker voor wie de CAO Twee bronnen van de dienstensector geldt, houdt bij even tuele arbeidsongeschiktheid minimaal 70% van het laatstverdiende salaris. Dat staat in een principeakkoord over de reparatie van het 'WAO-gat', dat Ahold vorige maand heeft bereikt met de Dienstenbonden FNV en CNV en de Unie BLHP. Bij het uitkomen van deze Flitsen (15 april) hebben de vakbonden hun reactie op het principeakkoord gegeven. In het meinummer zal Flitsen daarover berichten. Het WAO-gat ontstond doordat de wet telijke uitkering bij arbeidsonge schiktheid niet langer 70% van het laatstverdiende salaris is. Deze uit kering wordt lager, afhankelijk van onder meer leeftijd en het aantal ja ren dat men op de arbeidsmarkt is. Om de nieuwe WAO-uitkeringen aan te vullen tot 70% van het laatstverdiende salaris, sluit Ahold een verzekering bij een verzeke ringsmaatschappij. De premie hier voor wordt uit twee bronnen be taald. Ten eerste wordt er een klein bedrag ingehouden op het salaris. Ten tweede verlaagt. Ahold de aan vulling die het geeft op de wettelij ke WAO-uitkering. Hieronder staan de oude en nieuwe aanvulling. In mei zal Flitsen nader ingaan op de achtergronden van deze regeling en het bereikte principeakkoord. Voor de Ahold-medewerkers die bij Albro, Meester en Marvelo werken, vindt op bedrijfstakniveau met de Voedingsbonden nog overleg plaats over de WAO. Eind maart bracht een aantal Tweede-Kamerleden van de PvdA een bezoek aan Ahold. De politici wilden zich ter plek ke op de hoogte laten stellen over de gang van zaken bij het concern. Ze namen onder an dere een kijkje in het, in aan bouw zijnde, gecombineerde distributiecentrum van Albert Heijn in Zaandam. Regionaal distributiemanager Jan van Kleij (midden) maakte van de gelegenheid gebruik om PvdA- fractievoorzitter Wöltgens en zijn partijgenoten te wijzen op de voordelen van de gecom bineerde filiaalbestellingen. In het plaatsje Arcen aan de oever van de Maas staat een ambachtelij ke bierbrouwerij. Daar brouwen de Limburgers in koperen ketels him pils. En vanaf week 18 staan de Ar- cener Pilseners exclusief in de win kels van Albert Heijn. 'Pilseners maken nog altijd zo'n 84% uit van de totale bierplas in Nederland', zegt Gijs Smulders van Commer ciële Zaken van Albert Heijn. 'Toch is de biermarkt flink in beweging. De interesse bij de consument voor speciale bieren heeft ook z'n in vloed op de pilseners. De consu ment vraagt steeds meer om tradi tioneel gebrouwenpil- seners.' Bij de mees te brouwerijen vindt gisting plaats in af gesloten gisttanks, maar in de gistkel- ders van de Arce- ner Brouwerij staan nog de tra ditionele gistkui- pen. Het water komt bovendien uit eigen natuur lijke bron op het terrein van de brouwerij. Ambachtelijker kan het haast niet. 'Arcener is een pure pil sener met een eigen smaakka- rakter.' 'Jarig Jetje zou trakteren Alle meisjes van de klas Jetje had iets uitgekozen Waar ze zelf zo dol op was Ulevellen bracht zij mee Ieder kreeg er minstens twee' Dit is een oud-Hollands kinderlied je. En ulevellen zijn snoepjes uit de oude doos. De Tuinen heeft in het assortiment veel oud-Hollandse snoepjes en heeft de ulevel heront dekt. 'Zoetwaren' is een belangrijke produktgroep van de kruidige dro gisterij. Daarbij past het bij het na tuurlijke, groene imago van de win kels om drop en snoep te verkopen die bereid zijn met natuurlijke geur- en smaakstoffen. Winegums zijn nieuw en de met chemische klem-stoffen vervaardigde Engelse drop is vervangen door natuurlijke. 'Ze zien er minder kleurig uit' zegt commercieel manager Ingrid Hee- zen, 'maai- ze zijn een stuk gezon der.' De natuurlijke drop en snoep is verder uitgebreid met enkele sui kervrije soorten. Laurierdrop in drie smaken, vruchtentoffees en gomvruchten. De hartjes en vissen met suiker zijn voortaan alleen sui kervrij verkrijgbaar.

Personeelsbladen | 1993 | | pagina 9