'Een blij hart geeft een vrolijk gezicht' De Familie 8 Honderdjarige oud-medewerker Albert Heijn: Krant Altijd feest Schilderen Het is een gezellige drukte in het huis van Cor Schoon in Zaandam. De produktiechef Inpak van de Centrale Slagerij heeft zijn drie dochters Marjan (Ahold Hoofdkan toor), Corrie en Joke (Centrale Sla gerij) op bezoek. Ook Schoon's schoonzoon Rob Trip is er. Want ook hij werkt in de Centrale Slage rij in Zaandam. Verder huppelt er een boxer ('Een echte allemans vriend') en een van de kleinkinde ren rond. Moeder Joke laveert er tussendoor met koffie en, hoe kan het anders, Zaanse koeken. 'Nor maal zien we elkaar niet zo vaak in huiselijke kring', zegt Corrie. 'Al leen bij verjaardagen en feestda gen.' Maar over gebrek aan contact hebben ze niet te klagen. Ze wer ken met elkaar en zien elkaar elk weekend op de voetbalvelden van Zaanlandia. Marjan (voorstopper) en Corrie (laatste vrouw) vormen het koelbloedige hart van de verde diging in het enige damesvoetbal team. Joke is er onlangs mee ge stopt. Cor was lang voorzitter van de dames afdeling, maar doet het nu wat rustiger aan. En Rob is vlaggenist. Rob en Corrie zijn ge trouwd en kennen elkaar van het voetbal. 'Niet van de slagerij', zegt Rob. 'Ik werk er pas een jaar. Als weger/inpakker aan de BSB-band. Ik ben er via mijn schoonvader ge komen. En het bevalt me prima. Ik heb hiervoor bijna alle bedrijven van de Zaanstreek gehad. Ik ben zelfs mollenjager geweest.' Rob en Cor zien elkaar op de werk vloer. Maar verder werken ze alle maal op een andere afdeling. Cor: 'En het is ook niet zo dat ze met al hun problemen bij mij kunnen ko men. Ik heb ze indertijd binnenge- Achterhoe- de: Rob, Marjan, Corrie en Joke. Voorhoede: Nigel, Astor en Cor land dat hij kent. 'Dat heeft een be langrijke plaats in de kunstge schiedenis en je vindt er een ver scheidenheid aan culturen.' Wim Masereeuw heeft een zoon en een dochter, zes kleinkinderen en vier achterkleinkinderen. Hij vindt het belangrijk te blijven volgen hoe de jongere generaties denken en in wat voor wereld ze leven. Daarom leest hij dagelijks de krant. Zijn goede gezondheid stelt de artsen voor een raadsel. 'Ik ben bijna nooit ziek. Slechts één keer heb ik in het ziekenhuis gelegen, voor een lichte maagbloeding. Mijn bloeddruk is gelijk aan die van iemand van 29 jaar.' Het geheim van die goede gezond heid? 'Matig roken en matig drin ken. En mijn ouders zeiden altijd: een hoge leeftijd en een goede ge zondheid zijn een genade van God.' Zijn plannen voor de toekomst? Graag zou hij nog een keer naar Zwitserland gaan. En veel schilde ren en zijn andere hobbies volhou den. Het leven zoals hij dat nu leidt, bevalt hem uitstekend. Vorige maand honderd jaar geworden en nog zo gezond als een vis: Wim Masereeuw, de oudste Ahold-gepensioneerde ter wereld. Schilderen, wandelen, fietsen, oefeningen aan de rekstok en reizen zijn z'n hobbies. En zo af en toe zingt hij nog mee in het koor van het tehuis in Uithoorn, waar hij woont. Wim Masereeuw heeft zijn hele le ven hard gewerkt. In 1958 werd hij vijfenzestig en hij had er toen 51 dienstjaren op zitten. Dat vond hij voldoende en hij besloot met pen sioen te gaan. Tot teleurstelling van Albert Heijn, die hem liever nog een paar jaar had gehouden, want hij was een waardevol mede werker. De band met Albert Heijn is na zijn pensionering wel blijven bestaan. Vorig jaar is hij bijvoorbeeld voor de 35e maal mee geweest met het jaarlijkse uitstapje voor Ahold-ge- pensioneerden. En vanuit zijn flat op de zevende verdieping in een be jaardentehuis in Uithoorn brengt hij zijn uitdrukkelijke groeten over aan alle medewerkers. Want hij heeft de beste herinneringen aan Albert Heijn. 'In de tijd dat ik er werkte, was het er altijd een feest', vertelt hij. Dat was niet alleen te danken aan het bedrijf, maar ook aan hem zelf. 'Een blij hart geeft een vrolijk gezicht', memoreert hij de bijbelse uitspraak van koning Salomo, die weergeeft hoe hij zich in zijn leven heeft opgesteld. Toen Albert Heijn in 1951 de winkels van Van Amerongen overnam, kwam hij automatisch in dienst van AH. Zijn winkel stond in Am sterdam-Zuid. Na de overname ging hij op het hoofdkantoor wer ken. Maar', moet hij ruim veertig jaar later bekennen, Tiet werken in de winkel beviel me het beste. Daar ontmoet je de meeste mensen.' Na zijn pensioen begon hij aan zijn tweede leven. Vol enthousiasme volgde hij een schriftelijke cursus schilderen. 'Op een sombere dag, als het regent, ga ik aan mijn tafel zitten schilderen', vertelt hij. Enke- Wim le fraaie staaltjes van zijn schilder- Masereeuw kunst hangen aan de muur. Een brug over het water bij de plaats Mostar in Joegoslavië, een zonson dergang bij Kaap Hoop en een berg pas in Zwitserland. Reizen is een ander hobby van hem. Zijn zoon, in middels ook gepensioneerd, heeft twaalf jaar op Curasao gewerkt. Wim Masereeuw heeft hem daar een keer opgezocht. Daarnaast is hij in veel Europese landen ge weest: Italië, Frankrijk en Joego slavië. Zwitserland is het mooiste fout gaan aan de produktielijn bij pa. Artikelen komen dan verkeerd of helemaal niet in de filialen. En dan krijgt Corrie daar weer klach ten over. Zij werkt op het Service bureau.' Marjan is de enige afvalli ge. Ze begon indertijd samen met Joke, op dezelfde dag, op de Inpak, maar vertrok en kwam via wat om zwervingen op de receptie van het Ahold Hoofdkantoor terecht. 'Daar r< I In deze serie worden telkens drie of meer Ahold-medewerkers geportretteerd die tot dezelfde familie behoren. Deze maand: drie zussen, één zwager en vader Schoon. werk ik vanaf de eerste dag. Dat is nu drie jaar geleden.' De familie Schoon is overigens net terug van een wintersportvakantie. Cadeau tje vanwege het dertigjarig huwe lijk van pa en ma. Cor blijkt een zwak te hebben voor heuvels en da len. 'Ik organiseer ook bivaktoch- ten in de Ardennen.' Zou het daar door komen dat het Schoon-huis iets weg heeft van een berghut? Hout beheerst het interieur, waar door het een Scandinavisch trekje krijgt. En dat voor een familie die zich Zaans voelt en afkomstig is uit Tuindorp, een dorpje tussen Am sterdam en Zaandam. AHOLD FLITSEN APRIL1993 loodst, maar verder moeten ze het zelf doen.' Dat wordt beaamd. 'Om een andere functie te krijgen heb ben we gewoon moeten sollicite ren', zegt Marjan. Tijdens het werk hebben ze wel met elkaar te ma ken. Joke: 'We vormen één lijn. Ik werk op het Data Bureau, breng prijzen in en de codes voor bestel lingen van de filialen. Wanneer daar iets fout gaat, kan het ook

Personeelsbladen | 1993 | | pagina 8