GEBOORTEGROND De laatste koffievaart -7 itpany jf Marvelo is vorige maand gestart met iet bedrijventerrein Westerspoor-Zuid in igrond1: de historische plek aan de Zaan in met het bakken van koekjes. De nieu- AH-distributiecentrum, is totstandgeko- I Nauw betrokken Fasen Schil ftlBEBT HEUN Bi SS 1930 omdat ze bijdragen aan het onder- scheidend vermogen van de ver schillende dochters. Dat is dan ook :de reden dat de Raad van Bestuur i in 1990 besloot om ruimschoots te investeren in een, door gebrek aan I efficiency noodzakelijk geworden, nieuwe fabriek. De medewerkers van Marvelo zijn vanaf het begin nauw betrokken ge- weest bij de bouw van him nieuwe P onderkomen, waar de produktie- processen vergaand geautomati- Voor de laatste keer wordt de kof fie over de Zaan aangevoerd. Rechts de toren IJskes en Jansen. 'Je bent voortdu- van AH, Marvelo's rend bezig om de goederenstroom grootste klant zo soepel en beheersbaar mogelijk te besturen. De buiktransporten zijn een grote stap vooruit', meent de laatste. En IJskes: 'Weemoed? Welnee. Om concurrerend te blij ven moesten we wel overstappen op bulk. Het enige is: ik heb mijn hele leven gedacht in balen koffie. En nu moet ik voortaan in tonnen denken. Dat is niet leuk. Dat is in derdaad balen, ja.' De verhuizing wordt in fasen aan gepakt. De afdelingen gaan stuk voor stuk over. Begin maart is ge start met de theeafdeling, eind maart kwam de pinda-afdeling aan 1993 seerd worden. Een aantal van hen maakte deel uit van het speciale projectteam, dat verantwoordelijk was voor het op de rails zetten van de plannen en de voortgang van het project. Kennis en ervaring van de medewerkers zijn volop ingezet bij het bepalen van de eisen voor de nieuwe fabriek. Het gebouw is dus heel duidelijk ook de fabriek van de medewerkers. De verhuizing zal zo danig verlopen dat de produktie zo min mogelijk wordt onderbroken. Voordat de medewerkers in de nieuwe fabriek beginnen, zullen ze terdege voorbereid zijn. Tijdens de (vervolg van pag. 1) 'Omdat we bij Marvelo geen moge lijkheid hadden om containers te ontvangen werd de koffie nog altijd per schuit gehaald. Een hoop extra werk. De verhuizing was hèt mo ment om over te stappen.' De koffie komt voortaan per vrachtauto en in containers aan de poort. Ook de jute balen hebben hun langste tijd gehad. IJskes' collega-expert Ward de Groote is al enige tijd bezig om de koffie-exporteurs over te laten stappen op buiktransporten: con tainers met losse koffie. De Groote bevindt zich momenteel in Indone sië om ook daar de buiktransporten van de grond te krijgen. Alleen al op het vervoer levert buiktransport een besparing op van 1 dollar per 50 kilo; de besparingen op handling (laden, lossen, balen op de lopende band leggen en balen opensnijden) zijn nog veel groter. Het transport over water lijkt voor goed verleden tijd, maar veel wee moed valt er niet te bespeuren bij verhuisweken gaan ze de school banken in om te leren hoe de nieu we machines werken en hoe het nieuwe gebouw in elkaar zit. Bo vendien wordt extra aandacht be steed aan het onderwerp hygiëne. Ten opzichte van de oude situatie is met name de logistieke aanpak een belangrijke verandering. De afde ling goederenstroom wordt het kloppende hart van de goederenaf handeling. Alle produktieafdelin- gen liggen in het nieuwe pand in een soort schil om het centrale ma gazijn, waar alle inkomende en uit gaande goederen samenkomen. Een belangrijke plaats in het ma gazijn is er voor de centrale palleti- zer. Zo'n tien transportbanen ko men hier vanaf de afdelingen op uit. De produktcodes op de dozen worden door de palletizer herkend en omgezet in een stapelwijze. De produkten verlaten de produktieaf- delingen dus in omdozen, de afde ling Goederenstroom doet de rest. de beurt. Deze maand is gestart met de verhuizing van de koffieaf- deling. Deze zal gefaseerd overge bracht worden. Eind april zullen pasta's, crèmes en sauzen door Zaandam gereden worden en in mei/juni gaan kantoren, wijnafde ling en hagelafdeling richting Westerspoor. De officiële opening vindt in het najaar plaats.

Personeelsbladen | 1993 | | pagina 7