Superspaarders nog lang niet tevreden Vaste Klantenfonds en claimemissie Ruim 100 units in AH Vaste Klanten Fonds Vrachtwagen huren Appeltje voor de dorst Overzicht jnaa't Vlieg met me mee... Vergiet me niet Wet ie okwoarde bus noar De Gaarde stiet?' De heer Van Eijsden -AHOLD FLITSEN APRIL 1993 Ahold gaat in april ruim vijf miljoen nieuwe aandelen uit geven. Dat gebeurt via een claimemissie. Dit betekent dat bestaande aandeelhou ders als eerste de nieuwe aan delen mogen kopen. Via het AH Vaste Klantenfonds zijn ruim 13.000 medewerkers mede-eigenaar van Ahold- aandelen, aangezien het fonds voor de helft in Ahold-aande- len belegt, en voor de helft in rentedragende leningen aan Ahold. Half maart bezat het fonds ruim 400.000 Ahold- aandelen. Volgens de regels van de emissie zijn er voor het fonds ruim 40.000 nieuwe aandelen gereserveerd. Het fonds is niet verplicht die te kopen; het kan zijn 'claim recht' ook verkopen. Wat het fonds precies gaat doen was bij de sluiting van deze Flit sen nog niet bekend. In elk ge val is het zo dat, wat het fonds ook besluit, de waarde van het bezit van de deelnemers niet sterk zal wijzigen. Met een voorlopig totaal van 113 units mag de familie Van Eijsden uit Amsterdam tot de superspaarders van het AH Vaste Klanten Fonds worden gerekend. Dat aantal zal in de toekomst alleen nog maar stijgen, omdat er geen plannen zijn de spaarzin te beteugelen. 'Tenzij de aan delen van Ahold sterk in waarde zouden dalen. Maar gezien de laatste berichten zal de koers eerder hoger dan lager wor den', meent de heer Van Eijsden. Wat dat betreft doet Ahold het beter dan menig ander bedrijf.' De verbluffende spaarresulta- ten doen vermoeden dat Van Eijsden aan het hoofd staat van een omvangrijk gezin, dat voor kapitalen boodschappen inslaat bij Albert Heijn. Daarvan is ech ter geen sprake. 'Ik ben alleen met mijn vrouw.' Toch speelt zijn familie een belangrijke rol bij het vergaren van volle zegel boekjes. *Wij hebben broers, zus ters, neven en nichten en andere aanverwanten gecharterd, die op hun beurt ook weer kennis sen en vrienden inschakelen. En dan gaat het hard. Zo kwam mijn broer laatst met niet min der dan 22 volle boekjes aanzet ten. Of ik even contant wilde af rekenen.' De familieleden zijn verspreid over het gehele land. Afspraak is dat de volle boekjes door de heer en mevrouw Van Eijsden zelf worden opgehaald. "Kun je na gaan wat het mij aan benzine kost', lacht Van Eijdsen. 'Maar ik hoef de zegeltjes niet zelf in te plakken', voegt zijn vrouw eraan toe. Zij levert zelf ook een be hoorlijke bijdrage. Naast de ei gen boodschappen doet zij ook de inkopen voor het kantoor van haar zoon, dat zestien medewer kers telt. Dat tikt aardig aan. U kunt zich zeker wel voorstellen hoe ik moet sjouwen', merkt de heer des huizes met gespeeld zelfbeklag op. 'Ik kan soms beter een vrachtwagen huren.' De Van Eijsdens zijn spaarders van het eerste uur. Toen wij van het fonds hoorden, zijn wij me teen mee gaan doen. Het leuke van het AH Vaste Klanten Fonds is namelijk dat je onge merkt een aardig bedrag bij el kaar spaart. Je kunt je geld na tuurlijk ook op de giro zetten, maar daar schiet je weinig mee op. Voor de rente hoefje het niet te doen. Bij het fonds van Albert Heijn ligt dat anders. Je schept een appeltje voor de dorst. Als we nu plotseling met een tegen valler te maken krijgen, hebben we iets achter de hand.' In het verleden was de familie Van Eijsden ook een trouwe spaarder van de obligaties van Albert Heijn. 'Dat geeft wel aan dat wij al heel wat jaren bij AH over de vloer komen, voornamelijk in de winkels in Osdorp en Amstel veen. En ik zal u zeggen waar om: Albert Heijn is niet de goed koopste, maar de winkels zijn al tijd helder, opgeruimd, over zichtelijk en goed gesorteerd.' Tot de introductie van het AH Vaste Klanten Fonds wisselde mevrouw Van Eijsden haar volle zegelboekjes in tegen contant geld. 'Dan zag ik er nooit meer iets van terug. Nu heb ik er ten minste nog wat aan', lacht haar man. 'Ik krijg regelmatig netjes een overzicht met de laatste stand van zaken. Het fonds houdt het beter bij dan ik. Laatst dacht ik dat er iets niet klopte. Bleek ik zelf een foutje gemaakt te hebben.' Frans den Boer, vorige maand winnaar van de OR-quiz tijdens de OR-conven- tiedag, hing een paar weken later al in de lucht. De ballonvaart die zijn over winning hem opleverde werd op een zonnige zaterdag uitgevoerd. In de buurt van Amersfoort steeg het kleuri ge gevaarte op. Op een akker nabij Le lystad kwam het anderhalf uur later weer neer. 'Onbeschrijfelijk', reageerde Frans, die vergezeld werd door zijn zoon Jeroen. 'Een oase van rust. Al het geruis en geroezemoes van auto's en mensen hoor je langzaam verdwijnen. Je hoort alleen nog het gekras van een enkele meeuw.' Frans gold aanvanke lijk als grote outsider tijdens de OR- quiz. Hij verving zijn secretaris. Maar, zoals de dreumes in de topsport vaak boven zichzelf uitstijgt tegen een grote tegenstander, zo pakte Frans de titel 'Grootste OR-expert van Ahold' in de fi nale tegen routinier Johan Ratelband (OR GVA). De man die in het dagelijks leven op de afdeling Filialenadmini- stratie van het hoofdkantoor van Albert Heijn werkzaam is, had altijd al eens vanuit een ballon de wereld willen bekijken. 'Het is niet iets wat je zelf doet, maar als je het aangeboden krijgt, dan raad ik het iedereen aan. Vanuit zo'n ballon zie je de dingen eens van een heel andere kant.' Frans vloog over Spakenburg, Bunschoten en het Eem- meer. Van vliegangst was geen sprake. Of het moet in het begin van de vlucht geweest zijn toen de ballon de eerste de beste bomenrij indook. 'Je hoorde het kraken. Ik dacht dat de ballon zou scheuren en dat we direct weer terug moesten. Maar het materiaal is ontzet tend sterk. Er was niets aan de hand.' Toen Frans weer met beide benen op de grond stond en 's maandags op het werk de foto's van collega Gerard Mak zag, erkende hij: 'Ja, ik heb een prach tige dag gehad.' Laatst kreeg Anton Westerbeek voor zijn verjaardag van zeven van 'zijn mei den' een vergiet cadeau. Of de groeps leider van de afdeling ZAV van Meester dat zelf ook nog weet, valt sterk te be twijfelen. Anton is het vast vergeten. Zoals de groepsleider ook vergeet vrije dagen te regelen voor zijn medewer kers of hun oude schoenen vergeet te vervangen door nieuwe. Vandaar dat vergiet', zegt Rita Bameveld. We hoop ten dat het zou helpen, maar helaas, het is nog steeds hetzelfde.' En dat ter wijl Anton Westerbeek pas 46 is. Toch niet echt een leeftijd om een geheugen als een vergiet te hebben. Het ding schijnt, volgens goed ingelichte bron nen, inmiddels te zijn ingepikt door An- tons dochter, die hem dankbaar aan haar uitzet toevoegde. Naar wij mogen aannemen wordt de vergiet door Anton niet gemist. Benieuwd wat Anton op zijn volgende verjaardag krijgt. Mis schien een mooie zeef-druk. 'Je bent 17 jaar en hebt gesolliciteerd naar een baantje in een winkel. Nee, niet in Borger (Drenthe), maar in Den Haag. Want dat is spannend. Maar op de dag datje echt naar Den Haag moet is het spannende er al lang af. Met de bus naar Assen gaat nog wel, maar met de trein naar Den Haag...Een heel groot station, heel veel mensen en over al bussen en trams. In Borger gaat er één bus één keer in de twee uur en hier sterft het van de bussen Ik moet maar naar een informatiebalie. En in 'perfect Haags' vraag ik: Wet ie ok woar de bus noar de Gaarde stiet?' Nadat ik het nog een keer heb gevraagd wordt mij bus 14 aangewezen. Daar zit Jans uit Borger op weg naar z'n werk. Ik heb de chauffeur gevraagd de Gaarde om te roepen. Na twintig minuten begin ik ongerust te worden. Hij zal me toch niet vergeten zijn. Ik druk op het knop je en stap uit. En waar stapt boertje van buut'n uut? Bij het Zuiderpark. ADO Den Haag. Een behulpzame me vrouw zegt dat de Gaarde nog minstens een uur lopen is. Ze denkt dat ik maar beter de bus kan nemen. Ik vertel niet dat ik daar net uit kom. En ik vraag ook niets meer aan de chauffeur. Per slot van rekening ben ik al een uur in Den Haag, dus al een echte wereldburger. Ik weet het nu wel. Ik blijf zitten tot ik het straatnaambordje zie. Dat duurt maar en duurt maar. Dan stapt ieder een uit en...de chauffeur ook. Ik vraag hem of de Gaarde in de buurt is. Hij zegt dat het voor geoefende wandelaars ongeveer een uurtje is. Maar met lijn 14 was je er al geweest. Ik kijk op de bus. Lijn 13. Foutje. Weer een kaartje kopen. En toch maar weer de chauffeur gevraagd om me te waarschuwen. Na 6 V2 uur kom ik bij de Gaarde. In de winkel tref ik een stomverbaasde be drijfsleider. 'Je hoeft hier pas maandag te zijn,' zegt hij. Het was vrijdag...' Jans Koomstra werkt 25 jaar bij Albert Heijn. Van vakkenvuller tot groente chef en magazijnmedewerker. Nu werkt hij op de afdeling Kruideniers waren van het Distributiecentrum in Zwolle. Naar aanleiding van zijn jubi leum schreef hij onlangs bovenstaande ontboezemingen in het personeelsblad 'De Brug" van DC Zwolle.

Personeelsbladen | 1993 | | pagina 2