12Collegiaal- Waaghalzen Ruim tweehonderd medewerkers van de Centrale Slagerij in Zaandam bezochten op een zonnige namiddag in maart hun aanstaande werkplek: de nieuwe slagerij op het terrein Westerspoor. De bouwers bereikten die dag het hoogste punt en konden zich na het hijsen van de vlag in de gigantische produktiehal, samen met de slagers, te goed doen aan saté's en hamburgers. -AHOLD FLITSEN APRIL1993 zigen als de meute zich van bui ten naar binnen begeeft en en kele kantoortjes in wording pas seert. De produktiehal is van in drukwekkende afmetingen. 'Drie keer zo groot als de oude fabriek', zegt Jan de Jong, pro- duktiechef. 'En het leuke is dat we de fabriek eigenlijk met z'n allen hebben gebouwd. Iedereen heeft inspraak gehad.' Van het begin af aan gold als motto voor de bouw: 'Keep it (cool) koel, keep it clean, keep it moving.' De Jong: 'Clean staat voor hy giëne. Heel belangrijk natuur lijk. Moving staat voor de snel heid waarmee het produkt de fabriek weer moet verlaten. En Keep it cool' staat niet alleen voor koeling, maar ook voor sim pel. We wilden voor iedereen een bevattelijk verhaal kunnen houden. Zodat alle medewer kers betrokken zouden zijn bij de bouw van ons nieuwe onder komen.' De groten getale waarmee de 'slagers' - in drie volle bussen - naar Westerspoor zijn gekomen, getuigt inderdaad van een zeke re nieuwsgierigheid. De bezichtiging van de vertrek ken, waarbij vooral de immense buizen van de koelinstallatie opvielen, vindt vanwege de vei ligheid alleen plaats op de bene denverdieping. Maar natuurlijk heb je altijd waaghalzen die toch even boven willen kijken. Vooral als daar je aanstaande vertrek wordt gebouwd. Over- head-man Coen van Viegen: 'Het ligt er prachtig bij. Vooral de kamers met uitzicht op het Noordzeekanaal. Daar wordt echt om gevochten. Ik verheug me nu al op 1995 wanneer de bo ten van Sail hier langs komen.' 'Het zal een hele verbetering vier uur 's middags.' Hij neemt dan ook met enige gretigheid het geroosterde vlees van zijn collega achter de grill in ont vangst. En dat geldt ook voor de bouwvakkers, die zich de brood jes hamburger en saté laten welgevallen. 'Zo laten we ze me teen proeven hoe lekker het vlees van Albert Heijn is', zegt organisator Jan Verzeilberg van de afdeling Techniek en Logis tiek. Hij telt aan het eind van het bezoek nog een paar stokjes saté. De rest is 'schoon op'. Dus stelt hij tevreden vast: 'Ze heb ben zitten bunkeren.' zijn met die schoenendozen waar we nu in zitten', is collega Frans van Nugteren met hem eens. Bij een tegen de muur ge plakte plattegrond staan drie part-time gehakt-inpaksters te kijken waar hun afdeling komt. 'De vorige keer, toen de eerste paal werd geslagen, waren we hier ook als enige part-timers van onze afdeling', vertellen ze. 'Nu weer.' Volgens Nora, Neel- tje en Chantal komt het omdat ze zo betrokken zijn bij het werk. 'En het is toch leuk datje als part-timer overal mee naar toe mag', vindt Neeltje Waag- meester. 'Bovendien ben ik stu dent. Dus eet ik vandaag lekker Chantal Pennings, Neeltje Waagmeester en Nora van El: betrokken gehaktinpaksters Gegeten wordt er inderdaad. 'Slagers beginnen vroeg, om kwart voor zeven', zegt Carel Sanders. 'Dan lust je wel wat om Zo is het... ...zo wordt het De nieuwe Centrale Slagerij van wat de modernste vleesver- wordt in augustus opgeleverd, werkende fabriek van Europa De medewerkers treffen bij hun moet worden. 'Hier kom ik te bezoek slechts de contouren aan zitten', roept één van de aanwe- Hamburger happen: Ronald Vestering, Coen van Viegen en Frans van Nugteren Carel Sanders laat zijn bord vullen door col lega-slagers

Personeelsbladen | 1993 | | pagina 12