7 OR MEDEWERKERS Ie Tuinen i 'Makkelijk en functioneel' Heijn 'iloos van Straalen; 'Dit leeft9 Beetje rood, beetje wit, veel blauw: Jamin Carta Schmidts 'Een blouse met toffees9 Rood en zwart gestreept: Gall Gall Voorschoten Fred van Teylingens 'Dat overhemd kun je thuis ook aan9 ,g moet vooral praktisch zijn. Het itten. Je moet er lekker in kunnen moet sterk zijn en netjes. En rkenbaar voor de klant. Maar be is allang geen grauwe stofjas meer. B de winkelmedewerkers bepaalt go van een bedrijf. Bedrijfskleding rden. MODE Deze kleding hebben we alleen in de pilot-store van Gall Gall in Voorschoten. Een over hemd, een stropdas en een voorschoot. De kleuren passen heel goed bij de winkelin- richting van de pilot-store. Dat overhemd zit wel lekker. En het is nog modieus ook. Dat zou je gewoon thuis in je vrije tijd kunnen dragen. Die zwarte stropdas vind ik niet zó. Het zwart is zo zwart. Een stropdas met flessen drank is misschien beter. Of helemaal geen das. Dat voorschoot dragen we ei genlijk alleen bij het vullen of bij het sjouwen. Om te voorko men dat je kleren smerig wor den. Mijn spijkerbroek doet het er goed onder, dacht ik. Ik vind deze bedrijfskleding wel leuk staan. Het effect is het aar digst als je met vijf man in de winkel staat, zoals met de Kerst.' 'We krijgen dit jaar voor het eerst bedrijfskleding. En dit wordt het nou. Een groene sweater en een beige polo met blaadjes in de kraag. Anders om zou ook aardig geweest zijn: een beige sweater en een groene polo. Het groen van de sweater vind ik mooi. Welke rok of broek we daarbij dragen mogen we zelf weten. Dat groen doet het goed op een spij kerbroek. Staat leuk. De polo had van mij ook citoengeel mo gen zijn. Dat vind ik wat frisser. Deze kleding past wel bij de Tuinen. Niet poppig, het zit makkelijk en het is functio neel. Voor de klanten zijn we nu namelijk goed herkenbaar. Dat is bij ons erg belangrijk omdat onze klanten vaak advies nodig hebben. Dan moet je herkenbaar zijn als me dewerkster van De Tuinen.' "Een voordeel van bedrijfskle ding vind ik dat je 's ochtend nooit hoeft na te denken wat je aan wilt. Bovendien is deze kleding heel makkelijk. Als je het goed wast, hoef je het niet te strijken. Bij Jamin wisselt de bedrijfskleding om de paar jaar. De keuze voor nieuwe kle ding wordt via een enquête on der de medewerkers gemaakt door de kledingcommissie. Deze kleding is niet eigentijds, maar alledaags. Ik vind het netjes en herkenbaar. Dat is belangrijk. Maar ik zou me ook kunnen voorstellen dat we een leuke blouse met toffees zou den dragen.'

Personeelsbladen | 1993 | | pagina 7