De Familie Houseparty tegen kadertekort if»»* Verbouwd Spectaculair -AHOLD FLITSEN FEBRUARI 1993 Ze wonen in Olst. Een plaatsje vlak bij Wijhe. En wie Wijhe zegt, zegt Meester. Daar wer ken ze dan ook alle drie. Vader Fokke Huizingh, oudste dochter Karin en jongste dochter Angela. Fokke ('Die naam komt uit Gronin gen') is een echte OR-tijger. Hij is al dertien jaar lid van de OR en verwacht na de verkiezingen in maart als secretaris door te gaan. Hij werd geboren in Zwolle, ver huisde naar Delft, werkte daar bij een poelier, maai- keerde midden jaren zestig terug naar zijn geboor testreek. In 1966 begon hij bij slachterij Salland. 'Die was toen voor eenderde in handen van Meester', zegt hij. 'Later ben ik overgestapt naar de uitbeenafde ling bij Meester zelf. Nu ben ik groepsleider NabehandeÜng. Maar door mijn drukke OR-werk heb ik er weinig tijd voor. Hoewel ik er zo veel mogelijk probeer te zijn.' Zijn dochters pakken de vleeswaren in. Karin op de deli-afdeling, de vlees waren die in de winkel gesneden moeten worden. Angela op de ZAV (zuurstofarme verpakking), de ge sneden vleeswaren. 'Als je aan de lijn staat, eet je gauw tien plakjes per dag', zegt Angela. Het nieuwe produkt hamkaas is veruit haar fa voriet. 'Het ligt hier ook in de koel kast.' Maar in de kast staat ook hagelslag en jam. Want, zoals een banketbakker niet altijd gebakjes eet, willen de beide dochters lang niet alleen maar vlees. 'Als je de hele dag tussen het vlees zit hoefje 's avonds echt geen worst meer bij de boerenkool', zegt Karin. Ze ver telt hoe een uitzendkracht bij haar op de afdeling de eerste dag al on wel werd. 'Bleek vegetarisch te zijn', zegt ze. 'Het uitzendbureau had niet gezegd dat het om een Vader Fokke, Angela en Karin. Op schoot: cavia Kitty. In deze serie worden telkens drie rif meer Ahold-medewerkers gepor tretteerd die tot dezelfde familie behoren. Deze maand: vader en dochters Huizingh uit Olst vleeswarenfabriek ging.' Werken bij Meester kan betekenen: ploe gendiensten draaien. Dat vond ik in het begin vervelend', zegt Ange la. 'Ik zat op judo, maar als je de ene week wel komt en de volgende week niet, mis je toch teveel om mee te kunnen. Ik ben ermee ge stopt.' De familie Huizingh heeft, behalve Meester, nog iets gemeen. Ze zijn allemaal gek van Honga rije. 'Boedapest is een prachtige stad', vindt Angela. 'Het Balaton- meer', zegt Fokke. Daar kun je ge weldig op karpers vissen.' Hij blijkt een verwoed sportvisser te zijn. Wroeger gingen we altijd naar Polen op vakantie', vertelt Fokke. 'Tot ik daar een Hongaar tegen kwam die me uitnodigde eens naar Hongarije te komen. We hebben het gedaan en zijn nooit meer er gens anders geweest. We hebben veel Hongaarse vrienden. Maar Hongaars spreek ik niet. Veel te moeilijk. Het lijkt een beetje op Turks.' Een paar dagen later. Telefoon. Fokke. 'Ik heb nog een aardige aan vulling. Mijn vrouw heeft begin ja ren zeventig ook bij Meester ge werkt. Was ik even vergeten. Ze heet Wil.' Het vinden van goed kaderpersoneel voor de supermarkt is al jaren een heet hangijzer. Vooral in het westen van het land blijft het moeilijk nieuwe medewerkers te werven. Albert Heijn doet er alles aan om in de behoeften te voorzien. Daarbij gaat men zelfs houseparty's niet meer uit de weg. De area Noord-Holland vervult een voortrekkersrol als het gaat om personeelswerving op ludieke wij ze. Al in 1986 organiseerde de area werklunches als strijdmiddel tegen het kadertekort. En op de eerste schooldag van 1993 werden scho lieren van het Economisch College Zaanstreek-Waterland uitgeno digd op een houseparty, georgani seerd door Albert Heijn. Een hou separty? Inderdaad. Maar wel een met een serieuze ondertoon. Want behalve dansen op ritmisch gebonk tussen rook en laserlicht was er ook aandacht voor stage- en toekomst mogelijkheden in de supermarkt. De scholieren van het Middelbaar Middenstandsonderwijs van het Economisch College keken overi gens wel wat vreemd om zich heen. Albert Heijn had hun aula flink verbouwd. Een podium, een licht installatie en een geluidsinstalla tie die de housemuziek door de zaal liet dreunen. Dat is toch niks voor Albert Heijn? 'Op het eerste gezicht lijkt het misschien een merkwaar dige manier van personeelswer ving', moet zonemanager Ernst Consenheim toegeven. 'Maar we wilden onze toekomstige medewer kers benaderen op hun eigen plek, op een manier die hen zou aanspre ken. En we wilden ze ook iets in het vooruitzicht stellen. Niet alleen maar roepen: bij ons is het leuk werken, maar ze ook daadwerke lijk carrièreperspectieven bieden.' De AH-projectgroep die het feest organiseerde bedacht een interes sant plan. "Wie in zijn tweede jaar bij ons stage komt lopen, krijgt aan het eind van die zes weken een deelcertificaat. Daarmee heeft hij al het eerste stuk van de opleiding tot assistent-afdelingsmanager op zak. Wie daarna, tijdens het derde jaar, ook op zaterdag bij ons komt werken, bezit aan het eind van zijn studie zo'n driekwart van de oplei ding. Je kunt dan al bijna op het ni veau van assistent-afdelingsma nager bij Albert Heijn beginnen. i AMMüm f MtomM Toneelspelers van het Sneltheater maakten aan het begin van de avond duidelijk dat werken in de supermarkt veel verder gaat dan alleen maar vakkenvullen. Dat werd later bevestigd door vier jon ge Albert Heijn-medewerkers in opleiding. Zij vormden een panel, waaraan geïnteresseerden vragen konden stellen. Natuurlijk was de zaal benieuwd naar salarissen, maar ook naar dagindelingen, de carrièremogelijkheden van vrou wen en het opleidingenpakket. Daarna spatte de house-muziek uit de installatie en rolde het AH-logo in fraaie laserlichtletters over de dansvloer. Het zag er spectaculair uit. Albert Heijn had natuurlijk ook voor hapjes en drankjes gezorgd, zodat rapper Tony Scott, als afslui ting van de avond met recht kon rappen: 'Albert Heijn is the place to Het panel. V.l.n.r. Geert de Vries, Ellen den Bakker, Maikel Bol Martijn Egner en Nolda Vogelenzang.

Personeelsbladen | 1993 | | pagina 8