JARIG VASTE- KLANTENFONDS TRACTEERT f> Sr VAN'T SCHAP Advertentie Gall Gall in de prijzen Nieuwe verkopersopleiding bij AH: pakketjes kennis Op weg naar de 40.000 deelnemers Koers Etos neemt klein chemisch afval in Dief Dubbeltje m syi S> E Kangoeroe Voor duizend gulden heeft u zes chateaux met chauffeur. Runderrookworst Een cadeaubon voor een pak Perla-moccakoffie van 250 gram voor alle deelnemers. Met dit initiatief krijgt de eerste verjaardag van het AH Vaste Klanten Fonds op 16 februari een extra tintje. De deelnemers krijgen de cadeaubon deze week toegestuurd. Na één jaar stevent het AH Vaste Klanten Fonds af op 40.000 deelne mers, zowel klanten van Albert Heijn als medewerkers van Ahold. Het fondsvermogen bedroeg eind januari ruim 72,7 miljoen gulden. Eind januari waren er ruim 1,3 miljoen units uitgegeven. De deelnemers krijgen over het al gemeen waar voor hun geld. Voor drie volle zegelboekjes, met een ge zamenlijke waarde van 156, ont vangen zij units, de deelname-be wijzen van het fonds. (In die ƒ156 zit al 9 die Albert Heijn, zoals al jaren gebruikelijk, extra geeft bij de inlevering van drie zegelboek jes). Hoeveel winst het AH Vaste Klanten Fonds een deelnemer uit- eindebjk brengt, hangt mede af van de koers van de units op het moment dat deze worden gekocht of verkocht. Een voorbeeld: een klant die op 8 september 1992 met drie volle zegelboekjes ging deelne men, kreeg voor zijn ingelegde 156 ruim 3,11 units, want de koers van de units op 8 september 1992 was 50,20. Zou deze klant zijn 3,11 units op 5 januari 1993 hebben verkocht, dan zou hij per unit een bedrag van 56,65 hebben ontvangen, zijnde de koers van die dag. Dat maakt totaal ƒ176,18 (na melijk: 3,11 x 56,65). In vier maanden tijd een winst van ruim 11e Etos-fihalen gaan van- |af dit jaar drie soorten dein chemisch afval inne men. Tot voor kort konden filia len hierover zelf beslissen. Maar met het oog op een steeds ster ker milieubeleid binnen Etos zijn hierover nu duidelijke afspraken gemaakt. Aan de bedrijfsleiders is gevraagd te onderzoeken of in hun gemeente het klein che misch afval kan worden wegge bracht, bijvoorbeeld bij een che- mo-kar. 'Alle gemeenten zijn ver plicht zo'n voorziening te treffen voor 1994', zegt hoofd Operations en lid van het Milieu Coördina tie-team van Etos, Herman Janssen. 'Produkten die na ge bruik tot het klein chemisch af val behoren krijgen halverwege 1993 een kca-logo.' Door de maatregelen wil Etos voorkomen dat chemisch afval met het gewo ne huisvuil meegaat. Om hygië nische en veiligheidsredenen zijn echter niet alle soorten klein chemisch afval bij Etos in te leve ren. Het gaat om drie soorten: ge neesmiddelen, batterijen en cos metica. 20. Natuurlijk kan het resultaat lager uitvallen, afhankelijk van de koers van de units op de data van aankoop en verkoop. Maar er zijn goede mogelijkheden en een hou der van units kan het beste wach ten met verkopen tot er een goede winst is te maken. Daarvoor doe je het en dat hoort bij beleggen: wach ten op je beste kans. Medewerkers die geen deelnemer zijn, laten eigenlijk geld liggen en zijn een dief van hun eigen porte monnee. Voor medewerkers heeft Ahold een extra gunstige regeling getroffen. Zij kunnen, afhankelijk van hun contracturen, één of meer dere keren per jaar gratis units ontvangen. Deze gratis eenheden (de zogenaamde Units B) krijgen zij bij de aankoop van gewone een heden (de Units A). De toekenning van de Units B geschiedt belasting vrij, maar zij kunnen pas driejaar na aanschaf eventueel te gelde worden gemaakt. De waarde (cq. het koersverloop) van de Units B is gelijk aan die van de Units A. Het AH Vaste Klanten Fonds komt voort uit het spaarzegelsysteem dat Albert Heijn sinds 1955 kent. Klanten konden bij de kassa een spaarzegel van een dubbeltje ko pen, voor elke bestede gulden. Daarna was het tevens mogelijk om met de zegelboekjes artikelen, zoals destijds koelkasten, te sparen via de Premie van de Maand Club. Sinds 1974 konden de zegelboekjes alleen nog worden ingewisseld voor contant geld. Achttien jaar later, in februari 1992, is dit systeem uitge breid met de mogelijkheid deel te 60 59 58 57 56 55 54 53 52 ^7illt 51 50 VERLOOP KOERS UNITS CN <N <N <N cq CN <N <N co <33 CT3 03 <33 <M CQ CM <M O) 03 O) cocococococococococm nemen in het AH Vaste Klanten Fonds. Klanten willen graag spa ren via hun boodschappen bij Albert Heijn omdat ze daardoor af en toe iets extra's kunnen doen. Soms ook vormen de zegelboekjes een potje om achter de hand te heb ben. Dat is een plezierige gedachte. Ook is het een ongemerkte manier van sparen. Een paar gulden extra bij het afrekenen van je boodschap pen merkje niet. Voor veel klanten is het ook een goede gewoonte: ze doen het al jaren, en hebben het veelal overgenomen van hun ou ders. Toch kijkt een deel v&n de klanten anders aan tegen het klantenfonds dan tegen het vertrouwde 'zegel sparen'. Sparen klinkt vertrouwd, maar beleggen kan een hogere winst opleveren. Het fonds belegt zijn kapitaal voor de ene helft in aandelen Ahold en voor de andere helft in rentedragende leningen aan Ahold. Ook al neem je deel in het fonds, je kimt je units elke dag inwisselen tegen contant geld. Je geld zit niet vast, integendeel: je kunt er direct over beschikken. Mede dankzij deze gunstige voor waarden groeit het aantal deelne mers aan het jarige AH Vaste -AHOLD FLITSEN FEBRUARI 1< Op de nieuwe serie wijnen van Gall Gall prijkt een kangoe roe. De wijn is afkomstig van een bekend huis in het zuidoos ten van Australië. Bosanquet Estate. 'Australië heeft een pri ma klimaat voor wijnproduktie', zegt Henk Zirschky, produkt- groepmanager Wijnen bij Gall Gall. 'Wij hebben al eerder Australische wijn in ons assorti ment gehad. Het aardige van de Bosanquet is echter dat we ze exclusief hebben voor Ne derland. Bovendien hebben de wijnen een prima prijs/kwali teitverhouding.' Het gaat om drie wijnen. Eén rode, twee wit te. Opvallend is de omschrij ving van de witte Semillion Chardonnay is de passage: 'een pittige Semillon kruidig heid, gebalanceerd door de lichte, boterzachte tropische smaakimpressies van de Char donnay'. De rode Shiraz/Ca- bernet vertoont volgens Gall Gall 'intens fruit met een mals smaakpallet'. En ook de witte Chardonnay prikkelt met een 'zachte afgeronde smaak' de fantastie van elke wijnliefheb ber. Vanaf heden in de winkel. Geen grijze opleidingsboeken meer, maar modules. Dat is de nieuwe opzet van de verkopers opleiding, waarmee Albert Heijn deze maand van start is gegaan. De modules maken het mogelijk precies datgene te le ren wat in de praktijk nodig is. 'Een part-timer heeft nu een maal andere kennis nodig dan een full-timer, die alle werk zaamheden van een verkoper uitvoert', zegt Dorien van Dru- nen van AH Opleidingen. De modules zijn in feite 'pakketjes kennis' in de vorm van een maga zine. Er zijn vijf van die pakketjes: klantenbenadering,commercie, kos- tenbeheer, goederenstroom en kwaliteit/hygiëne/milieu. Behalve de magazines spelen drie video's een belangrijke rol in de opleiding, die zich voornamelijk in de praktijk afspeelt. Een toets behoort tot het verleden. 'Je laat zien datje het ge leerde in de praktijk kunt waarma ken', zegt van Drunen. 'Je afde lingsmanager is daarbij, zeg maar, de examinator.' Verder is nieuw dat de opleiding ook voor part-timers is. 'Met name vakkennis is ook voor part-timers toch heel belangrijk. Op die manier verbeteren we de service en de kwaliteit van onze medewerkers.' De Gall Gall-advertentie Voor duizend gulden heeft u zes chateaux met chauffeur' is bekroond. Behalve de reclame makers werd ook de Leidse fili aalmanager Peter van der Zeeuw gehuldigd. Tijdens een wedstrijd die Gall Gall in juni 1992 uitschreef onder de filia len, werd door hem, samen met zijn naaste medewerker Edwin den Boer, de basis gelegd voor deze advertentie. Het reclame bureau, dat het idee uitwerkte, ontving voor de complete dag bladcampagne van Gall Gall de VNU Dagbladengroep-prijs. Het is opmerkelijk dat juist 'Zes chateaux met chauffeur' uit de campagne werd gelicht en een aparte bekroning verwierf. Het Altijd iets bijzonders. concept voor de advertentie won op 2 november van het vorig jaar ook al de Gall Gall-wedstrijd. Van der Zeeuw: 'Ons thema was 'Zes wijnen voor een paar tientjes, maar ook zes wijnen voor honderd tien tjes'. Een variatie op drie voor een tientje. We wilden daarmee de kwaliteit en de breedte van ons as sortiment aangeven.' In de uitein delijke advertentie biedt Gall Gall zes flessen Mouton Rothschild aan voor duizend gulden, maar ook zes flessen Cötes du Ventoux voor dertig. Onlangs ontving Peter van dei- Zeeuw uit handen van sales ma nager Timmermans van de VNU Dagbladengroep twee zeefdrukken van de Belgische tekenaar Kama- gurka. 'Ik was zeer verrast', aldus de Leidse slijter. Nu het af en toe weer flink koud is, wordt in menige Ne derlandse keuken een stevige stamppot gekookt. En natuur lijk hoort daar een rookworst bij. Deze winter introduceert Albert Heijn in zijn winkels de runderrookworst. De typische Nederlandse worst wordt ge maakt bij vleeswarenfabriek Meester. Daar wordt een am bachtelijke rookmethode ge hanteerd in met beukehout- zaagsel gestookte rookkasten. Commercieel manager Harm Perton van Meester consta teert een trend in de rund vleessoort. 'De runderrook worst bevat minder vet en min der caloriën dan bijvoorbeeld de Gelderse rookworst, die wordt gemaakt van varkens vlees. De runderrookworst sluit in die zin perfect aan bij de ac tie 'Let op vet'.

Personeelsbladen | 1993 | | pagina 4