MET DE VLAG OP VAKANTIE 12 Collegiaal ■AHOLD FLITSEN JANUARI 1993 Het begon allemaal met een AH-vlag tijdens de voetbalwed strijd Nederland-Finland in de Kuip. In juni 1991 maakte de redactie van Flitsen melding van de vlag, die tijdens de wed strijd op televisie prominent in beeld was geweest. Een maand later werden de vlagophouders geïdentificeerd. Ed win Vliet en Marcel Stravers van het AH-filiaal in Nunspeet. Hun actie trok ook anderen over de streep. Want niet lang daarna toonde Flitsen een foto van een Marokkaanse ka meel met een Ahold-berijder die een oude AH-vlag omhoog hield en wapperde de vlag op het Rode Plein in Moskou. Nieuwsgierig plaatste de redactie een oproep voor meer op vallende foto's met Ahold-vlaggen. De reacties waren overweldigend. Niet alleen AH-medewer- kers, maar ook medewerkers van Gall Gall en Etos namen tijdens hun vakantie een vlag mee naar de meest exotische plekjes op de wereld. Ter afsluiting van de serie plaatst Flit sen op deze pagina een selectie uit de niet eerder geplaatste foto's De makers kunnen een cadeaubon tegemoet zien. In Euro-Disney keken ze wel even verbaasd op toen Ma- riëlla Diepstraten, Marian de Peijper en Patricia Ernst de AH-vlag ontvouwden. De drie dames, die bij AH-filiaal 1045 in Breda werken, wa ren er een weekeinde op uit getrokken om het bij Parijs gelegen amusementspark goed te kunnen bekijken. De stad is Parijs, de per soon Saskia Geraerts van het Etos-filiaal 7362 in Utrecht, het gebouw een groot warenhuis, van waar je uitzicht hebt op al lerlei mooie plekjes: de Notre Dame en een aantal bruggen over de Seine. Ook onder water kan de AH-vlag worden gehesen. Govert Verberg van AH-fi- liaal 1113 in Den Haag maakte deze vlagge-foto in Egypte, op een van de mooiste duikplekjes in de Rode Zee. De duiker rechts is zijn vrouw Ellie. De Natural Bridge op Aruba is een door het zeewater uitgesleten rotspartij. Het is een be kende toeristische trek pleister. Hans van der Horst, die werkt bij de AH-Groentecentrale in Barendrecht, maakte de ze foto. De vlag heeft hij cadeau gekregen bij het afscheid van zijn vorige werkplek, een AH-filiaal in Rotterdam. CLaXlSJ Een historische plaats in Thailand: De brug over 'the River Kwai'. Mevrouw Jans sen, medewerkster van AH- filiaal 1506 in Helmond, maakte er een rondreis naar aanleiding van haar 25-jarig huwelijk. Dit zijn Bram du Saar en Richard Goeman, beiden werkzaam in AH-filiaal 1216 in Den Haag Mariahoeve. Ze staan voor de TGV-Atlantique nr. 405. De foto werd vorige zomer gemaakt door een Franse machinist op het station Paris Montparnasse. In een droge zandvlakte bij een eenzame palm boom in de buurt van het Tunesische dorp Aghir houdt Rob Willemse de Gall Gall-vlag op. Je ziet de slijter dorstige ge dachten hebben: 'Gall Gall, altijd iets bijzonders'.

Personeelsbladen | 1993 | | pagina 12