Tuinen-medewerksters proeven kerstcocktails bij Gall& Gall Garnering Kerstgarnering Heavy RECEPTEN Tequila Sunrise Erotic Lady Sunrise Perfect Love •AHOLD FLITSEN DECEMBER 1992 Deze smaakt als zo'n paaseitje met gele vulling', zegt Sonja Koot peinzend. Ze neemt nog een slok uit het platte glas, waarin de 'Harvey Wall Banger'-cock tail zit. Nee, ze kan niet een, twee, drie de goede omschrijving voor de smaak vinden. Henri Aldenhuijsen, Gall Gall-slijter in Voorburg en cocktailshaker, legt uit dat dat komt door de Galliano die er in zit, een Italiaanse likeur die fris en zoet is, maar die een ondefinieerbare smaak heeft. Feestjes in een glas Shaken doe je met een soepele beweging vanuit de pols Sonja Koot en Ellie Crouwel proeven een Grasshopper anders over. 'Bah! Wat sterk. Wat is dat vies, dat zout!' Henri kijkt la chend toe. "Ija, smaak is heel per soonlijk, dat blijkt maar weer.' Het wordt tijd dat de beide Tuinen- medewerksters zelf een cocktail gaan maken. Ze kiezen voor 'Perfect Love'. Sonja doet wodka, Parfait d'amour, ma raschino en wat ijsklontjes in een shaker. 'Maak jij de garnering maar', zegt ze tegen Ellie. Want dat kan ik niet zo goed.' Terwijl Sonja voorzichtig de shaker heen en weer beweegt (vliegt de dop er niet af?), snijdt Elbe een vijg in vier partjes. In de schil maakt ze een in keping en vervolgens klemt ze het stukje vijg vast aan de rand van het glas. Ze vouwt een crèpe-papieren pauwestaart open en prikt die sa men met een rietje door de vijg. Sonja giet het blauwe vocht in het glas. De ijsblokjes blijven in de sha ker. De cocktail ziet er sjiek uit, je zou hem bijvoorbeeld als aperitief bij het kerstdiner kunnen drinken. 'Hij smaakt lekker, al heeft hij een merkwaardig kleurtje', vindt Elbe. Sonja vindt deze 'Perfect Love' te sterk. Ze houdt meer van zoete cocktails. Henri maakt even later een 'B-52' voor haar, een witte, crème-achtige cocktail met Bailey's en Crème de Cacao. Die is zachter en past beter bij haar smaak. 'Een cocktail is een geschikt aperi tief bij een zwaar kerstdiner. Je kunt ze in de loop van de middag serveren', legt Henri uit. Het is de eerste keer dat Sonja ziet hoe een cocktail wordt gemaakt. Henri geeft haar een paar tips voor een feestelijke kerstgarnering. 'Je kunt een marshmeUow op de rand van het glas steken en daarin een kersttakje prikken. Of zo'n kabou=- terje, die je met een cocktailprikker bevestigt. Een spectaculair effect krijg je door een sterretje in het glas te zetten: knip een rietje af tot de randhoogte van het glas en zet daar het sterretje in. Steek het aan en draag het op een dienblad de verduisterde huiskamer in. Dat ziet er prachtig uit!' Sonja is eerste verkoopster van het Tuinen-fibaal in Zoetermeer. Sa men met haar collega Elbe Crou wel is ze op bezoek bij het Gab Gall-filiaal aan het Juhanaplein in Voorburg. Fihaalmanager Henri Aldenhuijsen leert hun op verzoek van Fbtsen hoe je feestehjke kerst cocktails kunt maken zowel met als zonder alcohol. Op de speciaal inge richte bar in de winkel staat een rij kleurige flessen likeur. Triple-sec, Blue Curasao, Crème de Menthe en de pittigere smaakmakers: tequila, wodka en gin. Naast de bar staan verschibende soorten cocktailglazen long-drink, short-drink'), er bggen citroenen, vijgen, stervruchten, sinaasappe len en aardbeien voor de garnering. Je kimt abe mogelijke seizoen vruchten nemen om een cocktail glas te versieren', vertelt Henri. 'In sinaasappels kun je met een kan- deleermesje inkepingen maken. Dan zien ze er leuker uit.' Na deze inleiding begint de demon stratie. 'Als standaardmaat ge bruik ik een klein borrelglaasje', al dus Henri. 'Let op, want we gaan een 'heavy' cocktail maken, de Margarita'. Dat is Spaans voor Margriet, dus dat moet jullie als medewerkers van De Tuinen wel aanspreken.' In de shaker doen we één borrel glas tequila, één borrelglas triple sec en één borrelglas citroensap. Daar voegen we een aantal ijs klontjes bij. We doen de shaker dicht en schudden net zolang tot de buitenkant beslaat. Dat is voldoen de.' Met een volleerde beweging be weegt hij de shaker heen en weer. De Margarita is een speciale cock tail: de rand van het glas waaruit wordt gedronken, maak je nat en doop je vervolgens in een schoteltje met zout. Je moet dus 'door het zout heen' drinken. Nadat Henri een garnering heeft gemaakt van een schijfje citroen en een parasol, toont hij het vrolijke glas. 'Ziezo', zegt hij tevreden. 'Een feestje in een glas.' Zijn gasten proeven van het 'feestje'. 'Oh, deze is lekker!' zegt Ellie. Sonja denkt daar heel Gab Gall-fihaalmanager Henri Aldenhuijsen heeft speciaal voor de lezers van Fbtsen een paar cocktailre cepten geselecteerd die uitstekend tot hun recht ko men in de aanloop naar een kerstdiner. 1 borrelglas grenadine (siroop) 1 borrelglas jus d'orange 1 borrelglas tequila Doe in een longdrinkglas wat 'crushed ice' (gemalen ijs. Dit maak je door wat ijsblokjes in een theedoek te vouwen en er met een deegrober een paar maal op te slaan.) Giet op het ijs de grenadine, de tequila en de jus d'orange. alcoholvrije cocktail Neem een longdrinkglas met enke le blokjes ijs en voeg daaraan toe: 15 cl. aardbeiensiroop 50 cl. jus d'orange 50 cl. ananassap 15 cl. room Opvullen met tonic en goed roeren, alcoholvrije cocktail 10 cl. ananassap 5 cl. grapefruitsap Schenk de sappen op ijsblokjes in een longdrinkglas en voeg er een scheutje grenadine (siroop) aan toe. Bevestig op de rand een cock tailkersje. Eventueel eerst de rand nat maken en dopen in een schotel tje suiker, op kleur gebracht met 1 borrelglas wodka 1 borrelglas Parfait d'Amour 1 borrelglas maraschino Mengen in een shaker met ijsblok jes en uitschenken.

Personeelsbladen | 1992 | | pagina 8