Heftruckchauffeur Kok heft laatste vracht cn garue: De winnaars van de Omzetspelen 1992, het Tilburgse filiaal Kor- velplein, leefden zich vorige maand een dag lang uit op het sportcentrum Papendal. Het was de prijs die Albert Heijn voor 's lands beste omzetteam in petto had. De Om zetspelen 1992 hadden als thema: 'Gaan voor goud' en op deze manier werd de link gelegd met de Olympische Spelen van dit jaar, die in dezelfde periode plaatsvonden. De medewerkers sportten zich in het zweet met het beoefenen van niet-alledaagse activiteiten. Bergbeklimmen, kleiduiven schieten, kruisboogschieten, golf en scher men waren een paar van de sporten die op het programma stonden. Op de foto, een kijkje achter de schermen, van links naar rechts: Robert Krijnen, Reinier Wagener, Erik Verhoeven, Saskia Menger, Mark Vogels, Ruud Linkels, Bart van Erven en Alex van den Berg. Als je 46 jaar bij één werkgever hebt gewerkt, verdien je een mooi afscheidsfeest. Gerard Kok (62) begon in 1946 bij Albert Heijn en nam op 30 oktober af scheid van het bedrijf waar hij het altijd 'naar de zin had'. En Gerard ontving hoog bezoek. Albert Heijn zelf kwam de hef truckchauffeur bedanken voor zijn dienstjaren. Als jongen van zestien kwam Gerard Kok bij Albert Heijn. Het was toen 1946. De super markt bestond nog niet. Albert Heijn had zo'n 115 toonbankfi lialen. Gerard werkte in de blik- kenwasserij, waar duizenden koekblikken werden schoon ge wassen, maar verhuisde al vrij snel naar de afdeling Expeditie van de Zaanse produktiebedrij- ven. 'Laden en lossen van vrachtwa gens en schepen', zegt hij. 'En wel allemaal met het handje, want heftrucks en laadkleppen had je toen nog niet.' In die tijd oefende hij zijn spieren met ge wichtheffen bij sportschool De Halter in Zaandam. Toen de vorkheftruck echter zijn intrede deed (eind jaren zestig), haalde Gerard zijn di ploma. En vanaf die tijd is hij chauffeur. 'Ja, de techniek, dat is wel de grootste verandering die ik heb meegemaakt. Maar het is allemaal een stuk beter geworden.' In het distributie centrum in Utrecht hield Gerard zich bezig met palletbe- heer. Het laatste jaar werkte hij in Geldeimalsen. En als het aan hem had gelegen had hij tot zijn 65e doorgewerkt. Familie-om standigheden dwongen de 'Al- bert Heijn'er in hart en nieren' vroeger te stoppen dan hem lief was. Flitsen start deze maand met een nieuwe serie: de familie. In de komende nummers worden telkens drie of meer Ahold-medewer- kers geportretteerd die tot dezelfde familie behoren. Heeft u een broer, zus, vader, moeder, neef, nicht of ander familielid bij Ahold werken, schrijf het de redactie. Deze maand: moeder en dochters Van Oorschot uit Amsterdam. mst Linda, Thea en Joke van Oorschot alledrie verschillende dingen mee. Ik mag graag horen wat mijn doch ters te vertellen hebben.' Thea: "Meestal gaat het over de klanten. Over aardige klanten, maar ook over lastige. Een caissière is altijd de laatste die de klanten helpt. Als ze ergens in de winkel rot geholpen zijn, krijg ik het voor mijn kiezen. Je probeert beleefd te blijven, maar dat valt niet altijd mee.' Joke: Maar we praten ook over dingen als omzet. Ik vind het fijn om te ho ren dat het filiaal of de afdeling van Linda goed gedraaid heeft, want dan is er niet voor niets gewerkt.' Kritiek op de manier waarop haar dochters werken heeft Joke nooit. Daar laat ik ze vrij in. Ze kunnen natuwlijk wel bij me terecht met vragen en zo. Trouwens, niet alleen mijn dochters, maar iedereen in het filiaal. We vormen eigenlijk één grote familie.' Linda: Mijn moeder is de Mona van het filiaal.' Als kantinebeheerster zorgt Joke ook in de supermarkt voor het eten van Linda en Thea. Vindt ze het niet wat te veel van het goede om haar dochters ook nog eens op het werk te voeden? "Welnee, dan weet ik tenminste dat ze goed te eten krijgen!' AHOLD FLITSEN NOVEMBER 1992' Joke van Oorschot en haar dochters Linda en Thea wer ken in AH-filiaal 1080 in Amsterdam Buitenveldert. Joke is kantinebeheerster, Linda verkoopster op de visafdeling en Thea part-time caissière. Ze wer ken er respectievelijk 18, 10 en 7 jaar. Drie familieleden in één fili aal. 'En mijn schoonzoon René werkt er ook. En mijn oudste doch ter Marga heeft er gewerkt', vertelt moeder Joke. Ze kan het nog ster ker vertellen: Mijn moeder werkte vroeger ook bij AH!' Een echte AH-familie dus. Hoe is dat zo gekomen? Joke: 'Ik ben in feite met Albert Heijn opgegroeid. Van ons drieën werkte ik er na tuurlijk als eerste. Mijn dochters vonden dat leuk, het filiaal was vlak bij huis en ze zijn er eigenlijk zo ingerold. Eerst op zaterdag, toen als stagelopers en nu in vaste dienst.' Thea: 'Als klein meisje vind je het leuk om je moeder op te halen van haar werk. Op een gegeven mo ment kent iedereen je daar. Er hangt een leuke sfeer. Dan is de stap niet zo moeilijk.' Joke en Thea wonen op vijf minu ten lopen van het filiaal. Linda woont tegenwoordig in Zandvoort. Thuis werd en wordt regelmatig over het werk gesproken. Vooral onder het eten. Linda: Maar nooit langer dan een half uux*tje. Als we aan de koffie gingen was vader aan de beurt om te vertellen wat hij meegemaakt had.' Joke: 'Je maakt

Personeelsbladen | 1992 | | pagina 9