IN DIENST VAN Fotograaf brengt functi JVortmg voor Ahold- medewerkers Ahold sponsort bc Koningin Beatrix viert dit jaar haar 12V2-ja is van 19 december tot 15 maart de fototei het Rijksmuseum in Amsterdam. Ruim ei functioneren van de monarchie systemaï neerslag. Tegelijk met de expositie verschiji| van dit uitzonderlijke boek wordt mede mog precies vijfjaar het predikaat Koninklijke! lustrum met het koperen jubileum van de Ahol.d aanleiding het fotoboek te sponsor® voorpublikatie, toegelicht door de fotograaf] december te koo i Ahold-medewerkers, familieleden en/of partners krijgen korting op het entreegeld voor de tentoonstel ling 'In dienst van het Koninkrijk' in het Rijksmuseum in Amsterdam (19 december t/m 15 maart). Het decembernummer van Flitsen zal hier nadere informatie over verschaffen. Flitsen zal volgende maand bovendien een aantal foto boeken verloten onder inzenders van goede oplossingen van de de- cemberpuzzel. 'De kersttoespraak op de radio is voor de Koningin een belangrijk moment. Ze geeft daarin haar visie op belangrijke zaken en daar maakt ze veel werk van. Ze gaat heel precies te werk. Zelfs het ritselen van het papier is niet te horen, omdat de velletjes in plas tic stofmapjes zitten. Ik heb de foto tijdens het inlezen geschoten. In haar werkkamer in Huis ten Bosch. Niet tijdens de uitzending, want dan zou je de klik van de ca mera op de radio gehoord heb ben. De kersttoespraak is een tra ditie. ledereen kent het beeld van Wilhelmina voor de microfoon in Londen. Sindsdien is de toespraak nooit meer gefotografeerd. Mede daarom is het een belangrijke foto in de serie. Het wordt ook het affi che voor de tentoonstelling.' 'Op Koninginnedag was Beatrix in Rotterdam. Deze foto heb ik in Overschie gemaakt. Twee buurtt het voor haar voeten uit en vroegen haar om eroverheen te lopen. Linksonder zie je een van he Margriet en Beatrix vrolijk gearmd zichzelf lopen te zijn. De foto straalt een spontaniteit uit di< Werry Crone (36), fotograaf bij het brengen mocht de fotograaf activiteiten vastleg- dagblad Trouw, is in opdracht van het gen die zelden of nooit eerder zijn gefotogra- Rijksmuseum anderhalf jaar bezig feerd, zoals het tekenen geweest met het vastleggen van de Ko- van wetten en het voor- I ningin, haar hofhouding en haar lezen van de kerst- A activiteiten in dienst van Nederland, boodschap. Daarnaast zijn Uit het omvangrijke materiaal - Crone er foto's van Prinsjesdag, maakte duizenden foto's - koos hij er Koninginnedag en staats- uiteindelijk negentig voor de bezoeken. Ook aspecten als I tentoonstelling. Het boek bevat hon- het stofzuigen van de 4 derddertig foto's waaronder de ne- troon, de ontvangst van de H gentig van de expositie. Olympische ploeg en het overleg met de Koninklijke y Om zijn onderwerp zo goed mogelijk in beeld te staf zijn door de fotograaf I 'Ik wist dat Juliana op Prinsjesdag altijd naar Den Haag komt om naar haar dochter te zwaaien. Ze weet natuurlijk dat het een heel belangrijke dag is voor Beatrix. Ze zit hier in de kamer van de di recteur van het kabinet van de Koningin aan de Korte Vijverberg. Dat ligt op de route van het paleis Noordeinde naar het Binnenhof. Linksonder zie je nog een deel van de Gouden Koets. Het is een aar dig beeld: de voormalige Koningin die de huidige Koningin toezwaait.'

Personeelsbladen | 1992 | | pagina 6