w\" WINST GALL GALL GROEIT VERDER IN DALENDE MARKT Bent u wel slim genoeg? -Nieuws AANDACHT VOOR KOSTEN Wijnjournalist Duijker kiest 38 Gall Gall-wijnen Vaste Klanten Fonds AH Vaste Klcmten Fonds Winkeloverleg Kruip door, sluip door AHOLD FLITSEN NOVEMBER 1992 - In het vorige nummer van Flitsen zijn we uitvoe rig ingegaan op de kostenverlagingsprogramma s die bij Albert Heijn en elders in de onderneming worden doorgevoerd. Dat het management van Albert Heijn hiermee vooruitliep op de mededelin gen van de regering over de economie, is niet zo verwonderlijk. In de AH-winkels ervaart men iedere dag op nieuw hoe de Nederlandse consument denkt en handelt ah het om de portemonnee gaat. Voor Albert Heijn betekent het feit dat de kosten aangepakt ivorden overigens niet dat de groei eruit is. Integendeel. De kostenverlagingen moeten de groei zeker stel len. Albert Heijn blijft investeren om de favoriet te zijn van de consument. Daarvoor is winstgroei essentieel. Door nu zo sterk op de kosten te letten en deze te verlagen, zal AH straks nog beter in de markt blijken te staan. Hoofdredactie Flitsen Trots zijn ze bij Gall Gall op de verkiezing van 38 wijnen die worden gepubliceerd in de wijnalmanak 1993. Dit boekwerk wordt dit jaar voor de derde keer samengesteld door de wijnjouma- list Hubrecht Duijker. Duijker is een gerenommeerd wijnkenner. Zijn vele wijnboeken zijn in 18 ta len vertaald. In de almanak geeft hij een overzicht van vijfhonderd smaakvolle wijnen, die niet duur der zijn dan tien gulden. In de eer ste versie van de almanak kwam geen enkele wijn van Gall Gall voor. Vorig jaar scoorde de slijterij keten met 20 wijnen. 'Een stijgen de lijn, die duidelijk aangeeft hoe de kwaliteit van ons wijnassorti ment de laatste jaren is toegeno men', zegt assortimentsmanager Henk Zirschky. Hij stuurde rond de zestig wijnen ter beoordeling in. De wijnalmanak, een handig naslag werk voor wijnliefhebbers, wordt uitgegeven door Het Spectrum en is te koop in de boekhandel voor 19,90. Het gaat goed bij Gall Gall. Sinds de grootste slijter van Ne derland twee jaar geleden be gon met een nieuwe winkelfor mule, is de winst meer dan ver dubbeld. 'Dit jaar verwachten we opnieuw een hogere winst', aldus Gall Gall-directeur Matti Emondts begin deze maand op de personeelsdag in Utrecht. Zijn opmerkingen slui ten aan bij de eerder gemelde resultaten van het eerste half jaar van 1992. Vele duizenden medewerkers van Ahold nemen deel aan het AH Vaste Klanten Fonds. Maar er zijn ook nog steeds collega's die geld laten liggen. Volgens Chris van Gent, hoofd Arbeidszaken Ahold, heeft dat vooral te maken met onvoldoende kennis over het fonds. Emondts schrijft het succes van Gall Gall toe aan een combinatie van factoren. 'Ons beleid is meer gericht op het behalen van marge dan op het behalen van omzetgroei. Dat zien we ook terug in de prak tijk, waar de omzetten van onze ei gen winkels zich stabiliseren. Maar door de groei van de franchise-acti- viteiten zijn we in staat onze totale omzet toch nog te laten groeien. En die groei komt dan tot stand in een dalende markt voor alcoholische dranken.' Het was de eerste keer dat alle 1.200 medewerkers van Gall Gall na de integraties bij elkaar waren. Hoofd Personeelszaken Wim Smit, die net als de andere le den van het managementteam, on dervraagd werd door de bekende TV-journalist Mart Smeets, maak te bij deze gelegenheid bekend dat Mart Smeets Meer betrokkenheid, meer over- Gall Gall binnenkort begint met interviewt Matti eenstemming over gezamenlijke het structureren van periodiek Emondts (I) en doelen, meer werkplezier. Daar winkeloverleg. *De bedoeling is dat commercieel gaat het om.' Het zakelijke deel van alle medewerkers van een filiaal |Ja/Jager lom de personeelsdag werd gevolgd eens in de vier weken aan de hand e' man door een feestavond met optredens van een actiethema met elkaar van o.a. Lee Towers, overleggen. Op die manier probe ren we te bereiken dat men van el kaar leert en zo goed mogelijk bij draagt aan de winkelactiviteiten. Het hoofdkantoor levert de bouw stenen, het filiaal bouwt. Als dat slaagt worden we een slijter waar j het nog leuker werken is dan nu. 'De medewerker die units koopt, krijgt daarnaast van Ahold gratis extra units. Op de koop toe dus', al dus Van Gent. 'Deze gratis Units B, zoals ze worden genoemd, kunnen niet worden verkocht gedurende een periode van drie jaar. Ze zijn geblokkeerd. De zelfgespaarde units kunnen echter op elk gewenst mo ment worden ver kocht. Laatst werd ik nog gebeld door een medewerkster die niet wilde meedoen omdat ze haar eigen geld niet in het fonds wilde vastzetten. Toen ik haar uitge legd had dat dit hele maal niet nodig is, veranderde ze van gedachten. Ze is nu een van de duizen den medewerkers die deelnemen.' Van Gent legde de opbelster uit dat je de zelfgespaarde Units A direct na ontvangst weer kunt verkopen, terwijl je dan toch eigenaar van de gratis verkregen Units B kunt blij ven. Hoe? Simpel. Medewerkers die drie volle zegelboekjes bij AH inleveren, ontvangen een unitzegel ter waarde van 156 147 eigen geld en een premie van ƒ9). Daar mee bestellen ze units in het AH Vaste Klanten Fonds. Men ont vangt een aantal Units A voor een waarde van 156, plus gratis Units B (op de koop toe) ter waarde van 147. Deze Units B worden ge blokkeerd. Die kunnen pas na drie jaar verkocht worden. De zelfbetaalde Units A kun nen de deelne mers echter onmiddellijk verkopen. Ze ontvangen dan op bank- of gi rorekening de verkoopprijs, die afhankelijk is van de koers van de unit, minus 1% ver koopkosten. Van Gent: 'Medewer kers die op deze manier te werk gaan, krijgen nagenoeg zeker hun oorspronkelijke geld van 147, plus een groot deel van de premie van 9 direct terug. En ze blijven tegelijkertijd toch bezitters van de gratis Units B in het AH Vaste Klantenfonds. Op die manier kan men beleggen zonder eigen geld langdurig vast te zetten.' Een filiaal in verbouwingstijd. Voor medewerkers en klanten vaak een lastige tijd. 'Want de tent moet gewoon doordraaien', zegt supermarktmanager René Witziers van AH-filiaal 1436 aan de Linnaeusstraat in Amster dam. 'Dat vereist veel flexibili teit van klanten en medewer kers. En een goede planning. Je leeft van dag tot dag.' Filiaal 1436 was dit jaar één van de vijf filialen die door Albert Heijn werden geremodeld. Daarnaast werden twintig nieuwe filialen gebouwd en dertig winkels uit gebreid. Vlak voor de feestda gen, op 2 december, is het fili aal in Amsterdam-Oost weer geheel op orde. De groei blijft er bij Albert Heijn goed inzitten.

Personeelsbladen | 1992 | | pagina 3