Nieuwe hal begin van grote ommekeer bij Meester AHOLD-MANAGERS COMMUNICEREN VIA SATELLIET 2 Operatiekamer Scheiding Commercials Astronauten Walking on Mainsfreet... Kunst tussen de schappen Hal G, de nieuwe produktiehal op het terrein van vlees- warenfabriek Meester is open. Daarmee sluit Meester de eerste fase af van het zogenaamde Masterplan, dat voorziet in een grootscheepse modernisering van het 145 jaar oude bedrijf. 'Hal G is maar 20 procent van wat er allemaal nog gebeuren moet', zegt projectleider Jan Meester. Bet is het begin van de grote ommekeer.' De aanpassingen zullen leiden tot efficiencyverbeteringen en optimalisering van de produk- tie. Bovendien zijn ze nodig in verband met strengere EG- richtlijnen. Binnenkort gelden voor het produceren van vlees waren niet meer de landelijke wetten, maar de EG-bepalin- gen. 'We werden door de Rijks dienst voor Keuring van Vee en Vlees ook in deze richting gewe zen. We zijn in 1991 daarom be gonnen met het opstellen van het Masterplan, waarmee Meester tot een van de modern ste vleeswarenproduktiebedrij- ven van Europa gaat behoren. Een grote investering, waaruit straks een duidelijke rende mentsverbetering zal voortko men.' De vleeswarenfabriek heeft de veranderingen aan zien komen. De laatste jaren is er niet veel geïnvesteerd in de gebouwen waar Meester sinds 1924 is ge vestigd. Er wachten nog moder niseringen van de zouterij, een deel van de worstmakerij en het hele traject van nabehandeling tot verpakking. Jan Meester: 'Er komt een vrijwel nieuwe verpakkingsfabriek. Het traject van nabehandeling, snijden en verpakken gaat in de toekomst plaatsvinden in ruimtes die qua hygiëne vergelijkbaar zijn met een operatiekamer.' De verbouwingen betekenen in feite een tweedeling van het be drijf. Volgens de EG-richtlijnen moet om bacteriologische rede nen een scheiding worden aan gebracht tussen gekookte vlees waren (zoals achterham) en rauwe vleeswaren (zoals cobur- ger of rauwe ham). In de nieuwe hal worden op de bovenverdie ping de rauwe vleeswaren ge produceerd en beneden de ge kookte. 'Dat vereist natuurlijk ook organisatorisch een flinke aanpassing. Er zijn straks twee bedrijven in één. Bovendien heb je medewerkers in de verpak king werken, die, om aan de hy- giëne-eisen te voldoen, niet van hun afdeling afmogen. Dat kun nen ze nu nog wel. Er zal een compleet nieuwe bedrijfscul tuur ontstaan', voorspelt de pro jectleider. De ingrijpende renovatie levert naast verbetering van de pro- duktiemethoden, ook een prima overzichtelijkheid op, alsmede kostenbesparingen. Vroeger had je hier een enorm intern transport. Van het ene gebouw, via het andere naar het volgen de gebouw. Die wegen zijn nu veel korter.' Op 1 januari 1995 worden alle nieuwe EG-richtlijnen van kracht. Tegen die tijd verwacht Meester het Masterplan, inmid dels verbasterd tot Meester- plan, volledig te hebben afge rond. Dit jaar en volgend jaar komen belangrijke onderdelen gereed en kan het bedrijf al stukken beter gaan voldoen aan de hoge eisen die winkel en con sument stellen. Meester gaat met grote stappen vooruit. Pierre Everaert tijdens de satelliet-discussie Om vast te stellen of satellietcommunicatie voor een onder neming als Ahold nuttig kan zijn, werd begin deze maand een straalverbinding tot stand gebracht tussen het Ahold- hoofdkantoor in Zaandam en de St. Joseph Universiteit in Philadelphia, USA. Conclusie: experiment geslaagd. Een aantal Amerikaanse Ahold-managers, enkele hoogle raren en vertegenwoordigers van leverancierszijde discus sieerden vanuit Philadelphia live via de satelliet met een groep managers op het hoofd kantoor in Zaandam. Ahold wil de op die manier vaststellen of ingewikkelde managementdis- cussies via de satelhet kunnen plaatsvinden. Een en ander stond onder leiding van Ahold- president Pierre Everaert. Vi deocamera's zorgden ervoor dat deelnemers aan twee kanten van de oceaan elkaar haar scherp konden volgen. Het blijkt dat op deze manier pre sentaties en discussies voortref felijk verlopen en dat het niet noodzakelijk is om voor zulke bijeenkomsten naar elkaar toe te reizen. Dit kan in de toekomst tijd en kosten besparen. Het ge slaagde experiment is aanlei ding voor Ahold om vaker via de satelhet te communiceren. gen volgen als hij of zij langs de schappen loopt. Het zal ook mo gelijk zijn om via de satelliet met leveranciers te communice ren. Vooral in de Verenigde Sta ten worden dergelijke ontwik kelingen in snel tempo realiteit. Ook verkoop- en prijsinformatie die via de scanningkassa's ieder moment van de dag beschik baar zijn, en voortdurend geac tualiseerd worden, kunnen via de satelliet naar het manage ment worden gestuurd. Ook andere toepassingen ko men binnen bereik dank zij de satelliet. Winkels kunnen bij voorbeeld door satellietcommu nicatie op één lijn worden ge schakeld en op de klant gerichte commercials en andere medede lingen in de winkel laten zien. Allemaal tegelijk of in groepjes. De klant kan deze mededelin- Satellietcommunicatie is allang niet meer alleen voor astronau ten of CNN-televisiemakers. Het bedrijfsleven dat met talrij ke winkels, DC's en leveran ciers te maken heeft, zal op vele manieren gebruik maken van de satellieten. -AHOLD FLITSEN NOVEMBER 1992 Bart Mohrmann Wie het goed doet tijdens de AH-Omzet- spelen komt nog eens ergens. Zo spekten de zonewinnaars van filiaal 1181 uit Put ten de personeelskas en rekenden uit dat een reis naar Eurodisney wel degelijk tot de mogelijkheden behoorde. Door de hulp van filialen uit Ermelo en Harderwijk, die de honneurs in het Puttense filiaal waar namen, kon de reis al op zaterdagmiddag beginnen. En dus vertrokken ze vorige maand met bussen vol van Putten naar Parijs. De hele zondag hepen de omzetmakers door Eurodisney. Van Discoveryland, waar een vliegsimulator je verbeelding prikkelt, tot Adventureland, waar pira ten boven je hoofd slingeren en bommen naast je boolje ontploffen. In Fantasia- land lopen alle bekende strip- en sprook jesfiguren rond. En natuurlijk werd de AH-vlag op Mainstreet, de hoofdstraat van Eurodisney, uitgevouwen. Albert Heijn is overal. Maai- waar was Dagobert Duck? Hij had, als rijkste eend ter wereld, de omzetwinnaars uit Putten toch wel persoonlijk mogen komen feliciteren. AH Putten in Eurodisney. Van links af: Jeannette Snapper, Marian ne Zeegers, Hetty van Donkersgoed en Thona van de Broek. Het was natuurlijk wel even wennen - een supermarkt als galerie, dat zie je niet elke dag - maar het initiatief is wat Bart Mohrmann betreft voor herhaling vat baar. Mohrmann is AH-franchisenemer in Eist. In zijn supermarkt waren vorige maand 25 schilderijen en tekeningen te zien van de Arnhemse kunstenaars Mat- thijs Lombaers en Annette Schut. Mohr mann: Het doel was jonge kunstenaars, die in de bestaande galerieën veelal niet aan de bak komen, een kans te geven zich te presenteren. Om moderne kunst op een andere manier onder de aandacht van het pubhek te brengen. En we wilden natuurlijk vooral extra klanten trekken. Dat is prima gelukt.' Bart Mohrmann, zelf kunstliefhebber, heeft veel enthou siaste reacties op de tentoonstelling mo gen ontvangen. "De meeste klanten von den het prachtig. Ook mensen uit de kunstwereld. Ik heb hier een schilderes van zeventig gehad die een uur lang door de winkel heeft gelopen en steeds maar riep: "Hoe is het mogehjk". Ik heb ook ge merkt dat sommige klanten een beetje trots waren. Zo van: dat doet onze AH toch maar.' En zijn medewerkers? Wat vonden die ervan? Mohrmann: 'Die keken er eerst wat gereserveerd tegen aan. Maar gaandeweg de voorbereiding kregen ze steeds meer interesse. Dat is het leuke van deze dingen. Het moet groeien. Op een gegeven moment kwamen er mede werkers naar me toe die zeiden: Denk er aan dat wij ook een schilderij op onze afde ling krijgen.' De kans is groot dat het experiment volgend jaar wordt herhaald. Naar kunstenaars hoeft Mohrmann in ie der geval niet te zoeken. T)e gegadig den hebben zich bij bosjes gemeld.'

Personeelsbladen | 1992 | | pagina 2