TWAALFHONDERD AHOLD-LC 6 Het worden er elk jaar meer. In 1 achthonderd en dit jaar deden e mee. Verdeeld over zo'n honderch aan in Amsterdam voo Bijna alle Nederlandse werkmaat of meer ploegen vertegenwoordig uit de Verenigde Staten en Tsjech in gezelschap van elfduizend aij 16,1 kilometer naar Zaandt tienduizenden toeschouwe' enthousiasme haalden cP de a Als het Het team van Ahold USA legde be slag op een fraaie 10e plaats in de businessloop. De Amerikanen, ge selecteerd via voorlopen bij htm werkmaatschappijen, waren diep onder de indruk van het Dam tot Dam-festijn. 'Dit had ik niet ver wacht. Wow man, wat een spekta kel', vertelde een enthousiaste To ny Gliozzo van Finast na afloop. John Otterson, part-timer bij Tops in Buffalo en met een tijd van 57.14 de snelste Amerikaan: 'Het was een prachtige race. Al die mensen en die muziek. Het deed me erg denken aan de New York City marathon. Veel toeschouwers zagen aan onze shirts dat we uit Amerika kwamen en klapten extra hard voor ons. Fantastisch. Vol gend jaar hoop ik er weer bij te zijn. Misschien wel als lid van het Ahold Topteam. Als eerste Ameri kaan. Dat zou mooi zijn.' Voor de meeste Amerikaanse lopers was het de eerste keer dat ze buiten hun land waren. De ploeg werd be geleid door Flitsen-columniste Cor- nelie Jutte, die zelf ook meedeed. Op de foto v.l.n.r. Larry Winkelvoss (Finast), Elly Rol (secretaresse RvB), Cornelie Jutte (Ahold USA), Rob Zwartendijk (RvB), John Otter son (Tops), Tony Gliozzo (Finast) en Mike Munnik (gastloper). Hurkend: Jerome Spriggs (BI-LO), Petra Bot (secretaresse RvB) en Steve Drake (Giant). IHet team van AH-filiaal 1353 Haarlem werd knap 118e in de businessloop. 'We hebben veel reac ties gehad op onze shirts. Of we nog gegild hebben? Nee, want het was geen moment saai. Bovendien kost gillen energie en die hadden we hard nodig om te lopen.' 2 Net voor de tijdslimiet binnen: Ar thur Haafkes van de AH-franchi- sewinkel in Goor: 'Ik heb gelopen voor wat ik waard was. ik had ge hoopt op tijd binnen te komen en dat is gelukt. Uiteindelijk heb ik nog 11 seconden over. Wie had dat kunnen denken?' 3 Marcel van der Vuurst van James Telesuper (1.23.03): 'Ik wou 'm in anderhalf uur lopen en dat is dik ge lukt. Daar ben ik heel tevreden mee. Ik ben de eerste van mijn ploeg. De rest zal eerdaags ook wei binnenko men.' 4 Het winnende Ahold Topteam neemt de ovaties in ontvangst Staand van links af: Gerard Hendriks (53.04, DC Zwolle), Kees Huizenga (1.02.00, AH Hooge- zand), Abraham Zewdie (52.03, AH De Bilt), René Poppe (55.23, DC Zwolle) en Amie Burleson (59.21, Marveio). Zittend van links af: Theo Borawitz (58.13, AH Leeuwarden), Jack Hooy- er (57.24, DC Zwolle), Henry Struik (1.00.26, AH Franchise), David Bena- tar (55.42, AH Rotterdam) en Erik Kappert (1.01.29, Meester). 5Sonja Schepel van AH-franchise- winkel 8760 in Leeuwarden (1.45.06) heft haar armen juichend ten hemel. Van uitputting kon ze bij na geen woord meer uitbrengen. 'Laat me door, ik moet even gaan zit ten.' 6 René Poppe van het Ahold-top- team controleert. Hij kwam als 3e Ahold-loper over de finish in een tijd van 55.23. 'Ik had de triathlon van Drachten nog in de be nen, maar al met al viel het me ei genlijk nog mee.' 7 Judith van der Laan van de AH- testwinkel wist haar tijd met twee seconden te verbeteren (1.22.29): 'Het ging wel aardig, hoewel ik last van blaren kreeg. Aan opgeven heb ik niet gedacht, nee. Dat woor,d komt niet in mijn woordenboek voor.' 8 Jeroen Boonen van AH-filiaal 1211 in Harderwijk (rechts) liep met een walkman: 'Ik had Roxette op staan, dat heeft me erdoor gehaald. Met hiphop of house had ik het nooit gered. Dan had ik mezelf na vijf mi nuten al opgeblazen.' Links: Martijn ter Steeg. 9 Voor het eerst dit jaar een Ahold Vrouwen Topteam. Hopelijk zijn er volgend jaar aparte prijzen voor de vrouwenteams. Dan kunnen ook zij gaan voor een hoofdprijs. Boven:

Personeelsbladen | 1992 | | pagina 6